Şimdi Ara

3d mark 2006 komedisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evde 2 pc var yeni pc de nx8800gts ekran kartı drivlerlari kuruluydu o hdd yi söküp eski pc ye taktım ekran kartı olarak ta fx5900xt yi gariptir ki özelliklerden ekran kartına baktıgımda nxfx5900 olarak görünmekteydi yeni nesli ekran kartı :)

3dmark2006 v1.0.2 ile 1280x1024 te 449 puan aldım

daha sonra driverlerı kaldırdım forceware 93.71 yükledim fx5900xt olarak gördü oh be dedim 3dmark2006 yı açtım çözünürlüğü 1024 x 768 e düşürdüm ki puanda artsın garibimin dedim ne göreyim 217 puan aldı.

Diğer komik yanıda 8800gts ve diğer fx5900xt ekran kartında 1280 x 1024 testini izlerken aldığım fps değerleri ile 800 x 600 640 x 480 dekilerin dahi aynı olması ama puanlar arasında çok büyük farklar var Bu test in kriterleri nedir bilmem ama ne kadar güvenilir tartışırım.

• Zaten önemli olan kartların test programlarında aldığı puan değil yeterlilği desek daha doğru olur test programları eskiden tarafsızdı şimdilerde oyunlar da bile ekran kartı üreticilerinin veya GPU üreticilerinin sponsorluklarını görmekteyiz ve bu sponsorluğun arkasında ise yapılan taraf kodlamaları ile oyun sadece Ati veya Nvidia destekli kartlarda çalışmakta.2 örnek vereyim ;

1.si (yanlış yazdıysam özür dilerim)Ascension Throne isimli bir oyundu yanlış hatırlamıyorsam.Elimde 2900XT 1600pro Fx5200(tarihi eser) 1950XTX ve 8800gts bulunmakta.Bu oyun sadece Nvidia kartlarda çalıştırabildim Ati kartlarda kırk takla attım ama çalışmadı oyun sponsoruda Nvidia idi.Çalışmadı derken oyun çalışoyorda FPS 2900XT ile 5

2.si yine Nvidia'nın sponsor olduğu ve oyun bölümünde tanıtmış olduğum Space Force : Rogue Universe oyunu.Bu oyunun setup resimlerinde oyunun Nvidia destekli kartlar ile çok kaliteli görüntü alınırken Ati kartlar ile pek de iyi bir görüntünün alınamayacağı yazıyordu.Birde örnek resim koymuşlardı Nvidia iyi Ati kötü gibisinden.Fakat 2900XT ile Nvidia'nın koyduğu SS'dan daha iyi bir görüntü alınca onu Nvidia'ya yolladım adamların karşılığı sadece 1 gülücüktü.

Hiçbir test programına güvenmenizi ve sponsorlu oyunlarda alınan Bench! tetslerini tavsiye etmem bence kartın gücü tarafsız oyunlarda test edilir

• o zaman 2 ekran kartı alcazz oyununa göree çıkarır takarız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: insolence

o zaman 2 ekran kartı alcazz oyununa göree çıkarır takarız.

Hiç güleceğim yoktu vallaa
  • ewt bi ara öyle bi muhabbet wardı gpu üreticileri oyunlara sponsor olmaya başlayınca millet artık iki tane ekr kartı alcaz oyuna göres takıp oynicaz fln filan

böyle rekabete
  • Aslına bakarsanız benim ilk durum için düşüncem pc ekran kartını nxfx5900 gibi gördüğünde forcware 162.15 sürümünü kullanmaktaydı ama normal koşullarda 8 serisi altındaki bir ekran kartı takılıyken bu sürücüyü yükleyemiyoruz. 162.15 sürücüsünün optimizasyonu 93.71 e göre %120 kadar bir başarım artışı sağlamış 3d mark 2006 da ve nvidia ya da ati sürücülerini piyasaya sürerken benchmark programlarına göre optimize ediyor.

Ekstra bir soruda bir dx10 furyası başlattılar 3d mark 2006 nın test aşamasında kullandığı demolar oyun içinde görülecek grafik düzeyinde idi zaten en baba ekran kartlarını bile fazlası ile zorlamaktaydı. gel gelelim ki dx9 la yazılan o kodlarla oluşturulan grafiklere sahip piyasada hiçbir oyuna ben rastlamadım. dx9 un yeteneklerini kullanmayı başaramıyanlar dx10 un varsa yeteneklerini nasıl kullanacaklar merakla bekliyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.