Şimdi Ara

3G nedir arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaw arkadaşlar ben yrn bi telefon alıcam nokia 6680 le 6681 in arasındaki farklara baktım

2 fark var dı
    - 80 de önde kamera var hiç önemli deil benim için
    - 3g var dio ancak bu 81 de yok

neidr bu 3g biri bi açıklasa baktım forumda arattım 3g die ama bişey cıkmadı

• videokonferans yapmanı sağlar. öndeki kamera videokonferans içindir arkadaki ise resim yada video çekmek için. videokonferans sırasında sen kendini ve karşındakini aynı aynda görürsün. ses ve görüntü çok anlaşılabilirdir. 1 sene sonra devreye girecek

teknik ayrıntı
    http://www.antrak.org.tr/gazete/122004/kenan-atasoy.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atasoykcomputer -- 22 Ağustos 2005, 22:42:34 >
  • 3g : third generation demektir.yani 3. nesil.bu telefonların normal telefonlardan en belirgin farkı gprsi kullanabilme hızları ve bu hızın olanak tanıyacağı video konferanslar ve bu konferanslar için gerekli olan çift kamera olacaktır.

2g: second generation demektir.2. nesil anlamına gelir.şu an kullandığımız kablosuz dijital iletişime verilan addır.

1g: first generation demektir.ilk nesil manasına gelir.70 lerin sonuna doğru benimle beraber doğan ve yalnızca sesli iletişime imkan tanıyan analog teknolojiye denir
  • eer bi telefonu 2 tıl fln kullanıcaksan sna tawsiyem 3g olan bi telefon al
    pişman olmzsn
  • quote:

Orijinalinden alıntı: cellmaster

videokonferans yapmanı sağlar. öndeki kamera videokonferans içindir arkadaki ise resim yada video çekmek için. videokonferans sırasında sen kendini ve karşındakini aynı aynda görürsün. ses ve görüntü çok anlaşılabilirdir. 1 sene sonra devreye girecek

teknik ayrıntı
    http://www.antrak.org.tr/gazete/122004/kenan-atasoy.html

Ben şahsen bir sene sonra devreye gireceğini dşünmüyorum..Test amaçlı olarak büyük şehirlerin önemli noktalarında halkın kullanımına açılabilir ama şebekenin yayılması çok çok uzun bir zaman alır bence..

• Amma atıyorsunuz yahu 1 sene sonra devreye girecek felan diye.
    1.si GSM sistemi için devlet nasıl lisans verdiyse 3G (UMTS) sistemi içinde
    lisans verecek ama bunun için daha ihale acılmadı.Zira UMTS sistemi GSM sisteminden farklıdır ve
    inanılmaz yüksek altyapı yatırımları gerektirir.Test amaçlı yayın ise o kadar kolay değil.
    Zira sistemi komple değiştirmek gerekecek.Yani daha3-5 senesi var Türkiye için.
    Ses paşa paşa 6681 al,kullanmayacağın özelliğe boşuna para verme.
  • 6681 al kesinlikle 3g özelliği dışında aynılar.6680 para verme ön kamera vs yüzünden

3g üçüncü nesil iletişim teknolojisidir.Baş geliştiricisi kurucusu (%38) ericssondur.

ilk 3g çift kameralı telefon sonyericsson z1010dur.2003 yılında tanıtılmıştır

3g umts teknolojisi gprs den 10 kat daha hızlıdır.

ericsson şuan 3g nin kollarından biri olan hspda teknolojisi üzerinde çalışmalar yapmaktadır

ericssonda olmasa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teknode -- 23 Ağustos 2005, 8:35:33 >

• yakoviko anlamadıysan da nokia.com.tr'e gir... 6680 e gir... mercek altında'a bas izle...(en basit şekilde) o yüz yüze görüntülü konuşma ; 3G senin anlıcan...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.