Şimdi Ara

4K Projeksiyon, Samsung LSP9T, BenQ W400i , Epson LS800W, Epson TW7000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: asibet Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba salonum için 4k projeksiyon bakıyrorum. izleme mesafem 4, -4,5 mt ve duvarım 150 inc kadar düz duvar var. salonda 85 inc bir 4k tv var. projeksiyonu gece film izlemek için istiyorum. min. 130 -150 inc görüntü almak istiyorum.

neredeyse hiç bilgim yok diyebilirim. görüme carpan modeller. samgung premier LSP9T, BenQ W400i , Epson LS800W, Epson TW7000 gibi.

kıa atım UST lerde birde ciddi bir ALR perde masrafı oluyor. bilgi sahibi arkadasların yönlendirmelerine ihtiyacım var. teşekkür ederim..

• Selam, burada önemli olan sizin bütçeniz ve kullanım süreniz(mesela her gün kullanacak mısınız? ve günde veya haftada tahmini kaç saat?

• izmirden kullanıcısına yanıt
    Abarti bir kalite farkı olmayacakca 100 u pek geçmek istemiyorum. Hafta izlesem en fazla 5 -10 film izlerim
  • szr_trace S kullanıcısına yanıt

O zaman 50-60k civarı güzel bir lambalı uzaktan atım Projeksiyona bakın, zaten iş projeksiyonla bitmiyor, ufak tefek masraflarda çıkarıyor. Sinema perdesi, cihaz muhtemelen akılllı olmayacak, bu nedenle en azından bir TV box , gündüzleri de ışıklı ortamda seyredeyim diyorsan karartma perdesi, yani +10 k civarı.

Zaten haftada 10 film ortalama 2 saatten= 20 saat desek ,bu hesapla en iyi modda(toplam 5000 saat lamba ile) rahat 5-6 yıl gider; eee ilerde teknolojinin ne olacağı belli değil, bu devirde 5 sene gayet uzun bir süre

Veya ille de üst değil ama lazer(uzak atımlı)olsun derseniz, anca 1-2 model 100k altı için bulabilirsiniz.

Projeksiyon Cihazı Fiyatları - Epey

Bu arada 4k led olarakta birkaç model var ama zannedersem ışık güçleri(1 ansi lümel = 2,4 led lümel)yetersiz kalabilir.

VE son olarak lambalılar ,aşırı sık kullanmayacaksanız, tavsiyem lambalılar + bütçe dostları + ışık gücü ( büyük eksileri kullanıma bağlı ışık gücünün düşmesi ve atım mesafeleri( yani 120 inç ekran için en az 3.5-4m istemeleri.

Mesela ben Viewsonic px 701-4k sahibiyim, en büyük eksisi yaklaşık 4,5 metreden anca 120 inç alabilmem ,ama görüntü kalitesi gayet tatminkar(açıkçası benim de ilk Projeksiyonum oldu ,ve çok araştırdım

Eğer belli bir modelde karar verirseniz , özellikle yurt dışı inceleme videoları bakın YouTube 'den kullanıcı yorumlarına ve bu siteden incelemesi var mı diye bakın > Projectors 101 (projectorcentral.com)

Merhaba,

paylaştığınız siteyi inceledim çok güzel bilgiler var. orada 150" lik bir görüntü için min. 4000 lümenlik bir parlaklığa ihtiyacı olacağı yazıyor. 4000:1 gibide bir kontrast oranı uygun olacaktır diyor. wievsonic lerin daha cok iş yerlerinde eğitim amaçlı tercih edildiğini okumuştum bir yerde. sizin takip ettiğiniz modeller var mı

Merhaba,

paylaştığınız siteyi inceledim çok güzel bilgiler var. orada 150" lik bir görüntü için min. 4000 lümenlik bir parlaklığa ihtiyacı olacağı yazıyor. 4000:1 gibide bir kontrast oranı uygun olacaktır diyor. wievsonic lerin daha cok iş yerlerinde eğitim amaçlı tercih edildiğini okumuştum bir yerde. sizin takip ettiğiniz modeller var mı.

epson EH-TW7100 / epson EH-TW7000 / epson EH-TW6250

• szr_trace S kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Açıkçası Marka/model artık takip etmiyorum, sadece kabaca yeni bir şeyler var mı diye bakıyorum. Benim ilk projeksiyonum olacağı için geçtiğimiz 5.6.7.aylarda bolca ve detaylı bir şekilde araştırdım.(özelliklede 4k giriş seviyesi 40k-70k arası) neredeyse tüm cihazları inceledim, hatta ilk cihazım olacak diye, projeksiyon olayını tanımak/deneyimlemek amacıyla fhd modelleri bile inceledim.

Eğer sizin de ilk projeksiyonunuz olacaksa (bence ) hiç zorlanmadan Epson 4k giriş seviyesi(üstte yazdığınız modeller)veya Optoma veya şahsen benimde kullandığım Viewsonic px701-4k veya yeni çıkan kağıt üzerinde gayet iyi gözüken Viewsonic lx700-4k yı bir inceleyin derim.(ama yurtdışı detaylı inceleme yapan videolardan)

Ancak iyi ve parlak bir görüntü istiyorsanız(renk doğruluğu ayrı bir değişken) muhakkak lambalı veya lazer

şunu da unutmayın neredeyse tüm cihazlar için bir+ ses sistemi+...tv box 'a(ses var bütün cihazlar da ama çok cılız vede sözde bazı cihazlar akıllı(yani işletim sistemli) ama lisanssız ve çok uyduruk.) ihtiyacınız olacak

Yapılacak en güzel şey bence formun projeksiyon bölümü, yani burada açılmış Epson, Optoma ve Viewsonic başlıklarından ilgili cihaz kullanıcılarına sormak(bence özelden sorun, çünkü forumun bu kısmı pek aktif değil)

Ben sadece kullandığım cihaz hakkında detaylı bilgi verebilir. Viewsonic px701-4k(görüntüler gayet tatminkar, büyük eksiklik olarak zoom özelliği yani görüntü mesafesi kötü(yetersiz) > 4.20m'den 120 inç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi izmirden -- 2 Ekim 2024; 22:40:50 >

• yazdığınız modeller içerisinde hem short throw hem long throw modeller mevcut, yeriniz hangisine müsait ise ona göre eleme yapmanız gerekiyor, eger yakın atım cihaz alacaksanız samsung da epson da iyidir, ben samsung tercih ederdim.

long throw için ise yazdıgınız modellerden benq w4000i çok iyi bir cihazdır, rakibi tw7000 olacak bir cihaz degil, tw9400 belki rakibi olabilir, tw7000 yerine en azından 7100 düşünülmeli ancak bütçe sorunu yok ise w4000, hatta fazlası var ise w5800 çok iyi cihazlardır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.