Şimdi Ara

4K TVLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4K TV ALANLARDAN KULLANANLARDAN DÜŞÜNCELERİ ALALIM

• quote:

Orijinalden alıntı: alinza

4K TV ALANLARDAN KULLANANLARDAN DÜŞÜNCELERİ ALALIM

Dostum sen herkese sony öneriyosun. Her konuda mesajını görüyorum. Sen anlatsana biraz şu Sony 50w805c tecrübelerini.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caner91

quote:

Orijinalden alıntı: alinza

4K TV ALANLARDAN KULLANANLARDAN DÜŞÜNCELERİ ALALIM

Dostum sen herkese sony öneriyosun. Her konuda mesajını görüyorum. Sen anlatsana biraz şu Sony 50w805c tecrübelerini.

• 55w805c serisi var bende çok memnunum herkese tavsiye ederim yanlız alırken sony türkiye garantisimi diye sorun yoksa ortada çok spot ürünler dolaşıyor sony euroasya garantisi olmasına dikkat edin
  • Benim bi arkadas bana hava atiyordu seninki full hd benimki 4k falan.Sonra trt 4k acmadi lan diye aglaya aglaya geldi :)
    Bide 4k nın farkı 42 inchten sonra farkediliyor.Dedigim arkadas ile benim tv 40 inch vee fark yok.Yani kısacası 4k almadan once 4k kanalları acip acmadigi uydu alicisinin 4k destekleyip desteklemedigi arastirilmalidir.Bütce yuksekse lg 4k guzeldir.Samsunta curved hd tvlerde iyidir.Iki markada iyidir iyi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k hikaye
  • Var bende 4k tv daha bir nimetini görmedim. Ultra hd video açarsam oynatıyor ve kalite harika. Ama 4k kanalları desteklemiyor gerçek 4k deneyimi isteyen 5-6 bini ggözden çıkarmalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortada trt 4k test yayından başka kanal yok. Samsung js9000 ile 4k seyrediyorum ancak maddi durumunuz yeterli değilse ve elinizdeki mevcut cihaz çalışıyorsa maceraya girmenin bir anlamı da yok. Yeni tv alacaklar elbette 4k yayın açabilecek bir tv alsın. Gelelim farkın olup olmadığına, full hd'den 4 kat detaya sahip bir içerik elbette fark ediliyor. Ancak bu teknoloji için çok erken. İnternette youtuba'da bulunan videoların çoğu bitrate olarak geride. Tam anlamıyla 4k değil yani. Paralı içerikler var ama sırf bu içerikler için de tonla para vermeye gerek yok. Elinizde ki cihazlarda sorun yoksa keyfinize bakın.
  • Önce 720p hd ready lcd cıktı, millet aldı pazar doydu hoop , millet 720p yetmez hadi full hd 1080p alın, herkes kostu full hd ye noldu full hd pazar doydu, dedileri ki full hd lcd yetmez siz onu bırakın led tv alın, incecik kaymak gibi, hoop hadi hep beraber led tvlere, o yetmedi abi buna smart ekledik , smart da mı baydı aldın o zaman 3D de koyduk, gozlukle evde şeş beş oldun, ee onu sunduk bunu sunduk ne yapalım 4K cıkaralım, peki altyapı var mı yok, izlencek materyal var mı yok, ama adı ne ultra hd, ooo ultra demek ki bu süper gösterir diye alınıyor ama sonuc full hd tvlere göre sd ve full hd yayınları daha kötü gosteriyor ve 4k izlencek malzeme de yok ?

Özet, şu an için full hd yayınlara yeni yeni geçiş yapmaya basladıgımız , sd kanalların halen çok oldugu bu donemde full hd tv fazla bile. Hatta açıkca soyluyorum ki 720P ler bile çoğu kişi için yeter .

tüplü tvler hd ready tvlerden daha iyi sd yayın kalitesi gösterir.
    Hd ready tvler full hd tv lerden daha iyi sd yayın kalitesi yakalar
    full hd tvler de ultra hd tvlerden daha iyi sd ve full hd yayın yakalar

Televizyonda tüplü(480P) -> 720p -> 1080p -> 4K çözünürlük arttıkça , izlencek materyaklin çözünürlüğün de dogru orantıda artması lazım, ama siz yüksek çözünürlüklü bir tv de daha düşük çözünürlükte materyal seyretmeye çalıştıgınızda daha bulanık gösterecektir. Bu nedenle yayın materyaliniz neyse ona uygun tv alın. 4K kaynak var mı ? pek yok ? o zaman 4k ye de gerek yok ... Full hd kaynaklar bile daha yeni yeni yaygınlaşmaya baslıyor. Yani mesela sd uydu yayınları izlieyip sonra 4k tv alırsanız gördüğünüz kalite karsısında kederden gözünüzden 2 damla yaş akar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 15 Ağustos 2015; 16:14:53 >

• ne güzel söylemişsin alt yapı yok ortada 4k tv ler var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.