Şimdi Ara

4x45 Watt çıkışlı orjinal Teyp ile 80-90 wattlik mid takımı!?!?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2004 toyota Avensis marka aracım ile gelen orjinal Teyp mp3 çalar sistemin çıkışı 4x45 Watt olarak görünüyor. Ben halihazırda bulunan mid takımını yenilemek ve üst modele geçmek için sipariş vereceğim ama yeteri kadar yüksek çıkışı olmaması mesela 80 Watt lik bir hoparlör alırsam tam verim alamayacagim anlamına mı geliyor? Kaybim sesin Son şiddetinde mi olacak yoksa sesin kalitesinde mi acaba?
    Ya da bu sorunu ortadan kaldırmak için ne yapılabilir? Yani amfi vb sistemler ile çıkış gücü artirilip daha iyi sonuçlar alınabilir mi?
    Ben müziği keyfiyle dinlerim. Camları kapatır tatlı bi ses almaya çalışırım. Çok yüksek ses olsun istemem. Ama baslari mid ve tizleri ile kaliteli ses dinlemek istiyorum.
    Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Iyi çalışmalar herkese...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 45 Watt dediğiniz teybin peak gücüdür.teybin vericeği rms değeri 22-25 w arasıdır.Direk çıkışa 80-90 w lık component bağlarsanız çalar fakat yüksek seste bozulmalar meydana gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Peugeot-307

45 Watt dediğiniz teybin peak gücüdür.teybin vericeği rms değeri 22-25 w arasıdır.Direk çıkışa 80-90 w lık component bağlarsanız çalar fakat yüksek seste bozulmalar meydana gelir.

Peki oneriniz ne olur? Araya bi amfi taktirsam sonra hoparlörleri beslesem. Bu durumda alacağım ses daha iyi olabilir mi? Veya edeceğim masrafa demeyecek hıuygulama mmı olur?

• mid takimlarini anfiyle beslemek daha iyidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogonulal

quote:

Orijinalden alıntı: Peugeot-307

45 Watt dediğiniz teybin peak gücüdür.teybin vericeği rms değeri 22-25 w arasıdır.Direk çıkışa 80-90 w lık component bağlarsanız çalar fakat yüksek seste bozulmalar meydana gelir.

Peki oneriniz ne olur? Araya bi amfi taktirsam sonra hoparlörleri beslesem. Bu durumda alacağım ses daha iyi olabilir mi? Veya edeceğim masrafa demeyecek hıuygulama mmı olur?

Bi amfi alıp bir takım comp ve 150-200 rms arası da bi sub alıp güzel bi ses alabilirsiniz hocam

• Ne kadar masraf demektir tahmini? Marka olarak infinity ya da hertz gibi bi sistem düşünüyorum. Oneriniz özellikle amfi olarak ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: ogonulal

Ne kadar masraf demektir tahmini? Marka olarak infinity ya da hertz gibi bi sistem düşünüyorum. Oneriniz özellikle amfi olarak ne olur?

Hert ep 5 temiz 2.el 400

2 takım hsk 165 2.el temiz 400-450

Reaudio Rex 8 200 2.el temiz

Takımın maliyeti 1.000 lira .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.