Şimdi Ara

5.1 ses alamama sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • M4A87TD/USB3 anakartını kullanıyorum panasonic SA-HT05 ses sistemini S/PDIF-out dan bağladım bilgisayara fakat ne yazık ki 5.1 ses alamıyorum.. gelişmiş özelliklerden bakıyorum fakat sadece 2 kanal seçeneği var.. aynı şekilde via hd audio deck den giriyorum fakat orada da S/PDIF kısmında 5.1 kanal yapmak için her hangi bir seçenek yok... sadece 2 kanal gözüküyor... desteklenen biçimlerde DTS Audio ve Dolby Digital kısımlarını sına dediğimde 5.1 ses vererrek sınıyor fakat onun harici hiç bir şeyde alamıyorum 5.1 sesi.. sürücüm güncel via'nın kendi sitesinden biraz önce güncelledim (6.0.1.8700) fakat yine olmadı... daha önce ki bilgisayarımda 5.1 kullanıyordum fakat bunda kullanamıyorum.. her hangi bir fikri olan var mı...

• her hangi bir fikri olan yok mu ?
  • SPdif cikista kanal vs birsey olmaz. Yani demek istedigim ses neyse aynen o sekilde amfiye iletilir. Normalde 2 kanal gozukmesi bir anlami yok. DTS bir film ac mesela 5.1 kanal ses alirsin sinyal dts dir cunku. Ses kartinin hicbir islevi olmaz ham sinyali amfiye yollar sadece amfi cozer sesi.

Ayrica pc de oyunlarda bu sekilde 5.1 ses alamazsin. Sadece dts ve dd kodlanmis filmlerde alabilirsin.

PC de Oyunlarda spdif baglanti ile 5.1 ses alabilmek icin ses kartinda dts connect yada dolby digital live ozelliginin bulunmasi gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JakX

SPdif cikista kanal vs birsey olmaz. Yani demek istedigim ses neyse aynen o sekilde amfiye iletilir. Normalde 2 kanal gozukmesi bir anlami yok. DTS bir film ac mesela 5.1 kanal ses alirsin sinyal dts dir cunku. Ses kartinin hicbir islevi olmaz ham sinyali amfiye yollar sadece amfi cozer sesi.

Ayrica pc de oyunlarda bu sekilde 5.1 ses alamazsin. Sadece dts ve dd kodlanmis filmlerde alabilirsin.

PC de Oyunlarda spdif baglanti ile 5.1 ses alabilmek icin ses kartinda dts connect yada dolby digital live ozelliginin bulunmasi gerekir.

+1
  • quote:

SPdif cikista kanal vs birsey olmaz. Yani demek istedigim ses neyse aynen o sekilde amfiye iletilir. Normalde 2 kanal gozukmesi bir anlami yok. DTS bir film ac mesela 5.1 kanal ses alirsin sinyal dts dir cunku. Ses kartinin hicbir islevi olmaz ham sinyali amfiye yollar sadece amfi cozer sesi.

hmm anladım hocam bunu bilmiyordum ama şöyle bir şey var ben hiç bir şeyden 5.1 ses alamıyorum... yani herhangi bir hd film den de alamıyorum... elimde ki bir çok full hd filmleri denedim fakat hepsinde sadece ön 2 hoparlörden ses geliyor (ki eskiden bu filmlerden 5.1 ses alıyordum)... km player kullanıyorum ses ayarlarının hepsini değiştirerek denedim fakat hiç biri olmadı... dolby pro logic II başta olmak üzere 3/2+sw;5.1kanal dolby surround vs her türlü ses ayarını denedim... her ayar değiştirdiğimde seste farklılıklar oldu fakat ses hiç bir zaman 5.1 kanal olmadı sadece 2 ön hoparlör çalıştı... eski sistemim de ses 2 kanal olsa dahi bütün hoparlörlerden ses geliyordu.. acaba ses sisteminden mi ayar yapmam gerek diyeceğim ama her ayarı denedim ne yaptıysam olmadı nedense... sorun nerde anlayamadım bir türlü...

• Ice Age A Mammoth Christmas 2011 BluRay 3Li 1080p

arkadaşlar bu filmi pcden oynattığımda 5.1 ses almam gerekli neden alamıyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: loneliness61

quote:

hmm anladım hocam bunu bilmiyordum ama şöyle bir şey var ben hiç bir şeyden 5.1 ses alamıyorum... yani herhangi bir hd film den de alamıyorum... elimde ki bir çok full hd filmleri denedim fakat hepsinde sadece ön 2 hoparlörden ses geliyor (ki eskiden bu filmlerden 5.1 ses alıyordum)... km player kullanıyorum ses ayarlarının hepsini değiştirerek denedim fakat hiç biri olmadı... dolby pro logic II başta olmak üzere 3/2+sw;5.1kanal dolby surround vs her türlü ses ayarını denedim... her ayar değiştirdiğimde seste farklılıklar oldu fakat ses hiç bir zaman 5.1 kanal olmadı sadece 2 ön hoparlör çalıştı... eski sistemim de ses 2 kanal olsa dahi bütün hoparlörlerden ses geliyordu.. acaba ses sisteminden mi ayar yapmam gerek diyeceğim ama her ayarı denedim ne yaptıysam olmadı nedense... sorun nerde anlayamadım bir türlü...

konuyu hortlacağım aynı sorun bende de var ses ayarlarına baktığımda 2 kanal diye görünüyor ses sistemim microlab m1910

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahsun494 -- 15 Mart 2014; 20:09:55 >

• yeni bir ses sistemi alacağım ve bu model gözüme çarptı hatta ısındım ama 5+1 ses alamama sorununu görünce korktum.Çünkü bende yeni anakart aldğımdan beri ses internette ve pc den film izlerken 2+1 oluyor. Sadece oynlarda ve pc'den müzik dinlerken 5+1 oluyor.Eski anakartımda böyle bir şey yoktu.Steero yapıyordum realtk'ten ve ses hepsinden geliyor.Acaba bu sıkıntıyı ya da herneyse üstesinden gelebildin mi ? boşuna 300 lira vermeyelim.
    Realtekin ac97 versiyonunu da yükleyemiyorum pc'ye desteklemiyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gwynbleidd. -- 12 Nisan 2014; 22:13:11 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.