Şimdi Ara

50'-55' televizyon danışma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

50-55 ekran televizyon almak istiyorum. Seçimimi 2-3 adet televizyona kadar daralttım. Öncelik sırama göre de aşağıda sıraladım.

1. Sony 55-EX710 LCD-edge LED aydınlatmalı
    2. Sony 55-EX500 LCD TV
    3. Panasonic PF50G20 Plazma TV

Tv'yi Televizyon seyretmek için kullanacağım. Ara ara konsol oyunları, ara ara hd yayınlar veya bluray de seyredeceğim. Ancak doğal olarak büyük çoğunlukla sd yayın seyredeceğim. Ara ara da da divx/mkv seyretmek için bilgisayara veya medya oynatıcısına bağlayacağım.

Artık birçok televizyonun kendi media oynatıcısı var. Sadece medya oynatma kabiliyetinin üstün olmasından dolayı tv seçimi yapmak istemiyorum. Yeteri kadar kaliteli medya oynatıcım var. TV'de hdmi arayüzü olduğu sürece tvlerin bu ekstra kabilityetlerine çok kulak asmak istemiyorum. Öncelik sıram görüntüde ve kalitede..

Eskiden 50" deyince aklıma bit tek pioneer kurolar gelirdi. Şimdi hiçbir yerde sstıldığını bile görmüyorum.

Ne dersiniz arkadaşlar. 3 Boyutlu tvlerle ilgilenmiyorum. En fazla Bir-iki kere kuulanacağım bir teknoloji için müsriflik yapmak istemiyorum. Bir yol gösterin. İiçmdeki şu zehri bir atayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jehu -- 7 Kasım 2010; 13:06:05 >

• panasonic de panel daha iyi görüntü kalitesi diğerlerinden daha ötede diye duymama rağmen sony kalitesini de unutma diyorum. birde mutlaka yabancı kullanıcıların görüşlerini araştır.
  • Cevap için teşekkür ederim.

Bu haftasonu Panasonic'in 50V20 ve 50G20 modellerini teknosada inceledim. Yanyana koymuşlardı. Hem sd yayın hem de hd yayın gösterdiler. Hiçbir fark hissetmedim, anlamadım. V serisi, daha kaliteli ve üst modelmiş. Anlamadım bile. Görüntü için ise anlatacak hiçbirşey yok. Her ikisi de harika idi.

Ben yayını hep orjinal formatında izliyorum. Dolayısı ile alttan üstten veya sağdan soldan siyah bantlar hep oluyor. Bu da plasma tv'ler için iyi birşey değilmiş. Anladım ki ben de plasma insanı değilmişim. Görüntüsüne hayran olmama rağmen ve fiyatının da daha uygun olmasına rağmen plasma seçeneğinden vazgeçmek zorunda kaldım.

Aslında geçen hafta sorgusuz sualsiz LED ekranlı diye 55 ekran ex710'u alacaktım. Televizyonu netten biraz araştırınca insan tereddüt ediyor. Edge led olması ve görüntü açısının yeterli olmadığı ve benzer bir sürü eleştiri var. Bu devirde hala görüntü açısını konuşuyor olmamız çok ilginç olmasına rağmen yine de midem bulandı. Bulunduğum ilde de bu televziyon teşhirde yok. Birebir tecrübe etme şansım da olmadı.

Yerel aydınlatmalı LED televizyonlar da oldukça pahalı. 10 bin lirayı tv'ye vermeyi kesinlikle istemiyorum. Şu anda ayırdığım bütçem bile buna fazla aslında. Şeytan diyor git Vatan'dan 2bin liraya 46w5500 al. Idı ile bıdı ile de uğraşma...

Bunların yanında Toshiba SV685 serisi de buradaki arkadaşların yol göstermesi ile ilgimi çekti. Şu anda ilgilendiğim tv'ler sıra ile aşağıda...

1. Sony 55-EX710 LCD LED aydınlatmalı
    2. Toshiba 55SV685D Full LED Tv
    3. Sony 55-EX500 LCD TV

Ne dersiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jehu -- 8 Kasım 2010; 13:52:27 >

• Arkadaşlar,

Çok ilginçtir ki av, avs gibi yabancı forumlarda sv685d hakkında çok fazla yazı yok. Bir tek burada var. Cihaz kağıt üstünde çok kuvvetli ama....... işte aması var...

Önümüzdeki hafta İstanbul'da olacam. Giderim bir yerde görürüm televizyonları. 20 senedir Sony CRT kullanıyorum. Son 2 senedir de 40w4500 LCD.

Hiç üzmediler. EX710 da üzmez kuvvetle muhtemel.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.