Şimdi Ara

50cc SCOOTER FİKİRLEŞME PLATFORMU (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
498
Cevap
22
Favori
132.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
Giriş

subap ayarı için erken bir km değil mi? işin uzmanı bir usta yapmadıysa sürekli arıza verir durur bnundan sonra

• anyhill kullanıcısına yanıt

hocam komik gelecek ancak sıfır motorda ikinci kez üst kapak degisti (yerseniz). servis daha once ust kapak degiserek problemi cozdugunu soylemisti, 200-300km sonra stop sorunu yeniden baş gösterince mecburen subap ayarı yaptirdim çünkü bu konuda hicbir bilgim yok, yonlendirmeler sonucu herhangi bir ustaya goturdum. sorun cozulmeyince tekrar servis yolunu tuttum ve yine ust kapak degismisler ancak soyle sacma bir durum var: servisteki usta bir onceki kapagın dandik oldugunu, simdi farklı bir marka kullandıgını ve sorunun tekrarlamayacagini iddia etti (sanki bir öncekini kendi takmamis gibi). velhasılkelam 300km'dir biniyorum motora, saat gibi calisiyor. ilk degistigi zamanlar durdugumda devir düsüyordu, tedirgin ediyordu ancak bu ikinci kapak degisiminden(!) sonra rolanti de saat gibi calismaya basladi motor da saat gibi calismaya basladi. bakalım bi 100-200km sonra ne olacak.

• volkan_efe kullanıcısına yanıt

yukarida yazdigim gibi servis sorunu simdilik cozdu hocam, eger tekrarlamazsa su an icin her sey gayet olmasi gerektigi gibi calisiyor. yakiti da artık shellden almaya ozen gosteriyorum hep aynı subesinden. sadece bugün petrol ofisinden almak durumunda kaldim.

• Arkadaşlar 50 cc motor bakıyorum da
    Arora freedom fabrika cıkıslı 80 cc olan bi model buldum
    43 bin tl yazları eşimle gezmek icin kullanıcaz toplam 110 kilo oluruz sizce hangi model alınır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RapGood kullanıcısına yanıt

Selamlar, 2 kişi ağırlığınız çok değil o nedenle özellikle geniş kasalı modellerden önermiyorum... Ticari amaçla binmeyeceksen hoşuna gideni al, ben öyle yapıyorum.

Eşinizle en çok bakınca hoşunuza giden modeli alın, bunların hemen hemen hepsi aynı motor a sahip ve çin malı :) kalite çok farklı değil... 500 km sonra gider kayışını, bujisini vs değiştirirsin, yağını 1000 km de bir değiştirirsin onun dışında her an heryeri bozulabilir, bozulunca gider yaptırır kullanmaya devam edersin, belki de hiç arızalanmaz, 5-10 bin km kullanırsın :)

geniş kasa olsun dersen örneğin : arora cappucino, RKS bitter, Yuli Mojito gibi 125cc kasası olan modeller var

alayım çok bekletmeden satayım dersen, kuba bluberry, blubird, mondial revival gibi uzun süredir kasası satılan modeller var... gidip bunlara bakın...

birde her yıl çıkan birçok isimde model var, 2. sene olmuyorlar onlara da bak ama satarken hızlı satamazsın. ona göre düşün...

• 5w40 yağ koysam olur mu mondial turismo motoruma. Elimde 1 lt 5w40 yağ var

• ririii kullanıcısına yanıt

Selamlar ben 4t 10W 40 kullanıyorum,

Genel olarak bir usta değilim ama bildiğim arabalarda 10W-40 yağ isteyen bir motorda 5W-40 da kullanabilirsin sorun olmaz, motorsiklet için satılan 5W-40 yağ elinde var ise servise sorup kullanabilirsin...

Motor kitapçığında yazıyordur yada servisini aradığında söylerler sana mutlaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 21 Mayıs 2024; 9:40:50 >
  • Selamlar,

Kuba brillant 50 kullanan varmıdır? yada inceleyen?

Niye sordun derseniz, 2 kişi binebileceğim bir motora geçeyim diyorum ama 2 kişi binilebilecek kasası olan (yani aynı zamanda 125cc olarak da satılan modeller de diyebiliriz) tecrübelerime göre bildiğim modeller;

- Arora Cappucino kullandım, (Memnun kaldım) modelin forumunu da ben açtım ama birçok şikayet eden de oldu o nedenle bu model cepte başka modelleri de araştırmak lazımmm

- RKS Bitter kullandım (Kısa süre ama bana malzeme kalitesi çok düşük geldi, sıfır motordu ama gidondaki düğmeler çok kalitesizdi)

- Yuki Mojito kullan ma dım ama yuki bana göre kalite ve yakıt tüketimi olarak en son tercih, İstanbul anadolu yakasında satıcı 2 bayi var

- Kuba Brillant kullan ma dım ama mevcut motorum bluberry ve yaklaşık 4 senedir kuba kullandığım için incelemek istedim.

Başka model öneriniz varsa dikkate alırım tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 21 Mayıs 2024; 9:38:6 >

• Selamlar,

Kuba bluberry almayı düşünen varsa bana özelden mesaj atabilir

• İstanbul da 50 cc motor alabileceğim yerler nerede olur ?

• brillant yerine arora quantum 50/125 tavsiye ederim. ruhsatta 50 motor 125. cift amortisör var ve arora bi tık daha kurumsal.

• _anthology_ kullanıcısına yanıt

selamlar,

briliant 50 aldım bile :) daha önce cappucino, bitter kullanmıştım, bu onlarla aynı düzeyde motor ve kullanıcı keyfi sunuyor.

2023 500 km de aldım, aldıktan sonra 40 km kadar uzun yol dan getirdim motoru, bence gayet iyi, lastikleri 120/70/12 kenda marka, onlar ile ilgili bir arafda kaldım, çok çok kötü ırc yada bu kuba bluberry deki su görünce kendini paten zanneden lastikler gibi değiller galiba, hemen değiştirmeyip biraz kullanayım dedim...

Ayrıca,

ilk sahibi olduğum Bluberry i de satıyorum nasip kime ise... 1600 km de 2023 çıkışlı kahverengi, anlas lastikli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkan_efe -- 1 Haziran 2024; 14:55:50 >
  • Ben 1 hafta önce mondial turismo 50 aldım merak edilen birşey varda sorabilirsiniz

• Merhabalar,
    16.07.2024 tarihinde Kuba Blueberry aldım. Scooter dan memnunum. Ancak son 3-4 gündür gaz kesme problemi var. Yolda giderken anlık gaz kesip tekrar açıyor motor. Ayrıca çok gürültülü çalışıyor. Gacır gucur ses geliyor. Kime sorsam normal diyor ama pek normal olduğunu sanmıyorum 2.100 km de daha. Aldığımda 1.700 km deydi. Bu ses ve gaz kesme problemi neyden kaynaklı olabilir. Birde sabahları geç çalışıyor ve çalıştıktan sonra stop ediyor. Bu sorunlar neyden kaynaklı olabilir.
    Teşekkürler.

• Falcon marka 50cc kullanan var mı? Nitro 50 veya Mocco 50 modelleri nasıldır acaba

• ririii kullanıcısına yanıt

ilk yazan 5w soğuk çalışmadaki inceliği demektir. Yani ısınınca 40 özelliği korunuyor o nedenle 10w40 yerine 5w40 da koyabilirsin sorun olmaz. Tek sorun motor eskidiyse soğukken ince olduğu için belki motorda biryerlerden yağ sızıntısı falan verecekmi yere yağ damlayacakmı onu kontrol et herzaman parkettiğin yere ve conta aralarına bak

• 50cc ler köyde kullanmak için arkadaşlar ttafim sigortası bir işe yaramıyor o nedenle şehir gibi kaza riski olan yerlerde ve kalabalık karayollarında kullanmanızı tavsiye etmem

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.