Şimdi Ara

57 Km/Saat ile ceza yemek - 166 TL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
13.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hiç mi bu vatandaşın cebinden elinizi çekmeye niyetiniz yoktur bilader!

yok mu sizin adam gibi bi döner sermayeniz? imf.ye borç verecek duruma geldik diyosunuz, yoksa suriyeliler mi aç kaldı, onların midesine mi güç yetiremiyosunuz!!

adamlar cehennemden kaçmış gelmiş, pazarda meyve sebze beğenmiyolar biliyor musunuz...

yola çıksan adım başı radar, hangisi nereye tezgah açacağını şaşırmış.
    bırakın şu işleri, hane başı nefes alma vergisi alın, bu kadar karın ağrıtmanıza gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: shape_

quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

pardon güzergah neresiydi acaba? ceza eve mi geldi yoksa polis mi çevirdi?

Güzergah hatayin merkez ilçesi girişinde polis çevirmesi sırasında oldu. Bende rutin bir kontrol zannederken megersem cezayı yemişim haberim yok. Hatta araçta esim ve bebeğimiz oldugu ici yavaş kullanırım. Esim bile inanamadı ceza yediğimize
    O yuzden dikkat arkadaslar

iskenderun yolumu? yarın gaziantep-iskenderun-hatay sonra tekrar gaziantep gidip gelmem gerekiyor. umarım unutmam

• Ben polis memurlariyla oturup anlasma yapiyorum. Cezanin 3 katini veriyorum 24 saat boyunca bana karismiyorlar.200 hp arabayla 50`le gidilir mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karayolu denen yapı ve üzerinde kullanılan araçların özelliklerinin çok çeşitliliği, gerçekte uygulanması imkansız olan hız limitleriyle bizi sıkıntıya sokuyor.Aslında olması gereken karayolunu kullanan her bireyin kendi durumunu,aracının durumunu ve fiziki durumları öngörüşü ile hareket etmesi gerekir! Bugün olması gereken aslında anlık ve aracına göre uygulama yapmaktır.Ama kolaya gelen limitli uygulama yapmak, tamam mecburiyetten ama bunu bir tuzağa çevirip sollamaya çıkan bir araca,bölünmüş kontrolü sağlanmış bir yolda E5 ve benzerlerinde 70 km sınır getirsen bu başka bir amaca hizmettir ! Ayrıca limit ne olursa olsun sabit hız uygulamaları da (hızı korumaya çalışmak ve hissizleşme)gibi de hızdan tehlikeli durumlara yol açar.istanbul'lu arkadaşların dikkatini çekmiştir belki E5 te 70 km koridor uygulamasıyla artık şeridinin içinde sağa sola kayıp toparlamaya çalışanları hatta kendilerinin de başına geldiğini !

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam geçmiş olsun bizim burda ana yolda kamera var ve hız sınırı 50 Kmh.52 Kmh ile giden bi arkadaşım ceza yemiş 375 tl bide.Çok saçmalamaya başladılar

• Bu kadar yemenin elbet faturası olacak.Bir millet hakettiği gibi yaşar diye boşuna dememişler.

• İyi bir bisiklet iyi bir kondisyonla 25-30 km hız yapabilir 40 ı zorlayabilir ortalama hızınızda 15-20 km ile sehir içi araba ortalamasını yakalar radarlar danda kurtulursunuz.Toplum alışkanlığıda olursa devlet yeniden para kazanmak için hız sınırlarını yükseltip arabayı teşfik eder tekrardan arabalarımız ile hız yapmaya başlarız

• Bende 50 olan yerde 83 ile gittim. 343 tl ile yedim. Ilk basta kotu geliyor ama bence yayginlasmali. Tabi yola gore ve saate gore hiz ayarlamasindan yanayim

• Birader bence önce sokağa çıkma vergisi ve muhtardan çıkış kağıdı isteyecekler, sonra da aracın kontağını çevirme vergisi yaslayacaklar ki marmarayın hem parası çıksın hem yolcusu olsun.Gidişatımız bu yönde hızla

• Yolun bozuk olup duzeltilmesi gereken yerleri duzeltmek icin para harcamaktansa koyuyolar 50km/h tabelasini dikiyolar birde polis arabasi al sana gelir kapisi :-)

• nitro kullanıcısına yanıt
    Evet 50 fazla, hatta arabalar fazla at arabası dururken

• Eskiden çocuklar bisiklete binen arkadaşlarına tekerin dönüyor hoop diye şaka yaparlardı; şimdi ise devlet hoop vatandaş arabanın tekeri dönüyor diye ceza kesiyor artık

• Eeee boşuna dünyanın en zengin başbakanına sahip Ülke değiliz...
  • arkadaşlar merhaba bende trafik cezamın olduğunu garanti internet bankacılığından tesadüfen öğrendim.

25TL gecikme cezasıda eklenmiş. Ama eve gelen herhangi bir belge yok. Nerde ne şekilde yediğimizi öğrenme şansımız var mı yoksa paşa paşa ödüyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcornek

quote:

Orijinalden alıntı: Ragnar Frisch

2 km ile resmen. Şaka gibi...

Bir de konu gelmişken sorayım, çift şeritli yollarda 110 + % 10 = 122 km/s ile gidebiliyoruz değil mi? Daha geçen hafta geldim konyadan ankara'ya, 110-120ydim hep ama %10 olayına yine de tırstım

Yazım hatası oldu galiba 122 cezaya girer. 121 son nokta oraya da gelmemek lazım, zaten esneklik sollama durumunda ya da başka hızı artırmayı gerekecek durumları tolere etmek için var.

http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Trafik/HizSinirlari.aspx

sollamalarda hız sınırı kuralı yoktur. fakat sollama bitince normal hızınıza dönemeniz gerekmektedir.

• devlet sanırım artık cezalarla kendine gelir kapısı oluşturuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhow

quote:

quote:

Bir de konu gelmişken sorayım, çift şeritli yollarda 110 + % 10 = 122 km/s ile gidebiliyoruz değil mi? Daha geçen hafta geldim konyadan ankara'ya, 110-120ydim hep ama %10 olayına yine de tırstım

Yazım hatası oldu galiba 122 cezaya girer. 121 son nokta oraya da gelmemek lazım, zaten esneklik sollama durumunda ya da başka hızı artırmayı gerekecek durumları tolere etmek için var.

sollamalarda hız sınırı kuralı yoktur. fakat sollama bitince normal hızınıza dönemeniz gerekmektedir.

Pek bi iddialı yazmışsınız ama bu dediğiniz sadece tek şeritli yollarda, duble yollarda solluyorum diye gaza gelip cezayı yemeyin sonra.

Haber linkini de verelim eksik olmasın, bakanlar onayladı mı onu da bilmiyorum yalnız.http://www.aktifhaber.com/sollamada-hiz-siniri-kalkiyor-747289h.htm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: anyhow

quote:

quote:

Pek bi iddialı yazmışsınız ama bu dediğiniz sadece tek şeritli yollarda, duble yollarda solluyorum diye gaza gelip cezayı yemeyin sonra.

Haber linkini de verelim eksik olmasın, bakanlar onayladı mı onu da bilmiyorum yalnız.http://www.aktifhaber.com/sollamada-hiz-siniri-kalkiyor-747289h.htm

link için teşekkürler aynen eksik bilgi vermişim biraz fakat haberde de dediği gibi eskidende mahkemeler sollamada hız sınırı aşılabilir deyip iptaline karar veriyodu

• bana da bugun gelmis istanbula giderken bursa inegol yenisehir yolu arasinda ayaz diye bir koy var orada 65 ile girmisim. 172 lira 129 lira olarak odedim 43 lira indirim.
    buna bozulmuyorum cunku limit 50 ise 50 ile gitmeliydim ama otobanda koprude polisin yaninda emniyet seridinden yardiranlara hicbirsey yapilmayip bana yapliyorsa art niyet ararim.
    tekrar hatirlatayim 50 ile gidecek yerde 65 ile gitmisim sucluyum kabul ediyorum.
    cezama raziyim.
    lakin adalet herkese olmali sadece bana degil.
  • az önce 56 ile 189 lira ceza geldi . Ya Bişi demiyorum 40 la gitcem sahilde bundan sonra sellöktör yapanlar için sopada koydum arabaya . 60 65 olsa içim gam yemicek 56 nedir ya .az önce polis arkadaşa sordum hızın 52 53 falandır 56 yazmışlardır dedi 55 e kadar yazamıyolar dedi doğrumu acaba ....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.