Şimdi Ara

57 Km/Saat ile ceza yemek - 166 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
2
Favori
13.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

Orijinalden alıntı: hsb33

quote:

Orijinalden alıntı: shape_

quote:

Orijinalden alıntı: hsb33

öncelikle gecmis olsun. sunu özellikle düzeltmek istiyorum, bildigim kadariyla sehir ici hizlarda yüzde 10 uygulamasi gecerli degil. yani sehir icinde 53 de olsa cezayi yersiniz. sehir ici hizli ulasim yollarinda yani hiz sinir yetmis olan yollarda da böylesi bi durum var mi bilmiyorum. bu yollardaki hiz sinirlari uluslararasi kurallarca belirleniyor. avrupa birligi normlari vs dahil. 90km/h ile gitmek icin E6 var. orasi da tercihli yol. 90la giderim ama E6 olsun dersen, orasi. yok ben E5 istiyorum dersen de 70 ...

benim bildiğim sollamalarda hız sınırının % 10 una kadar izin var

evet dedigin gibi 70lik ve üstü yollarda yüzde siniri olabilir. ama sehiricinde olmamasi lazim. hatta bir kurali daha söyleyeyim; cok seritli bir yolda ilerlerken mümkün olan en sag seritten gitmeniz gerekmektedir. eger bulundugunuz seride göre bir sagdaki seritte önünüzde ve arkanizda 400er metrelik mesafe varsa bir sag seride gecmeniz gerekmektedir. .. zaten kulaga da mantikli geliyor. hizli gitmek isteyen makasci bebelere sol seridi birakirsiniz. trafik katliamcilarindan da uzak durmus olursunuz.

Merhaba,

Trafik Cezası Madde 51/2-a
    51/2-a aşırı hız cezası
    Hız sınırlarını % 10’dan % 30’a (otuz dahil) kadar aşmak

Trafik Cezası Madde 51/2-b
    51/2-b aşırı hız cezası
    Hız sınırlarını % 30’dan fazla aşmak,

%10'a kadar hız ihlaline ceza kesilmez, çünkü kanunda cezayı gerektiren aşırı hız ihlalinin aralıkları bellidir.
    Şehir içi, şehir dışı bölünmüş yol, otoyol farketmez

Selamlar ve iyi forumlar

ben sehirici uygulama daha farkli diye biliyordum. bildigimiz iyi oldu :D ..ama mesele zihniyet meselesi. yani dolmuscu arkadakini düsünmeden sak diye frene bastigi müddetce bu milletin aklinda hep dur su dolmustan bir kurtulayim mantigi olacak. halbu ki toplu tasima araclari duraklarinda duruyorken yanindan sadece dikkatlice ve fren yapmaya hazir olarak gecilir. tabi bizdekiler duraklarinda durmayinca bi de bu oluyo sonradan.

• şeraitin kestiği parmak acımaz
  • Herkesin 100-120 ilegittiği bir yolda ben 94 km ile ceza yedim. 50 km hız limitini aşmaktan.
  • Tolerans diye birşey aslında yok, şans işi yani o. Geçmiş olsun.
  •  57 Km/Saat ile ceza yemek - 166 TL

hatırlatmakta fayda var.
  • Geçmiş Olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss01
    hatırlatmakta fayda var.

E5 ne diye adlandırılıyor peki 70 km hız sınırı var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdm24

quote:

Orijinalden alıntı: ss01
    hatırlatmakta fayda var.

E5 ne diye adlandırılıyor peki 70 km hız sınırı var?

D 100. E-5 (yani eski Ankara-İstanbul karayolu Boğaziçi Köprüsü ile Edirne-İstanbul-Ankara karayolu) bu karayolu günümüzde Edirne-Avcılar arası bölümü ile Kartal-Ankara arası bölümü T.C.K.'ya aittir diğer bölümler İ.B.B.'ye devredilmiştir. Yolun Kadıköy-Bakırköy arası bölümü uluslararası olup otoyoldur. Bu yolun adı O1 olarak geçmektedir. Bu yolun Boğaziçi Köprüsü bölümü T.C.K.'ya aittir. Yolun ismi eskiden E-5 iken günümüzde adı D-100'dür. Ankara'ya giden insanların rahat edebilmesi için O4 adlı Anadolu Otoyolu yani İstanbul-Ankara Otoyolu inşa edilmiştir.
    vikipedi de böyle yazıyor. Zannedersem İ.B.B. ye devredilen kısımlar yerleşim yeri olarak kabul ediliyor. İl trafik komisyonları kendi sorumluluk alanlarında bulunan bir yolun hız limitini 20 km ye kadar arttırabiliyor. Yani 70 km olması buradan geliyor.

• E5 için 70 kmh çok saçma, 90 kmh olmalıydı.. Bu arada E5 üzerindeki kameraların hepsi radar değil, plaka tanıma sistemi.. Çift kamera gibi sistem ise radar var, tek kamera ise plaka tanıma..
  • İstanbul için konuşayım e-5 denen yerde bence 70 bile çok. o saçma dolmuşcular otobusçuler varken 50den fazla hız yapmamak lazım.

Anadolu yakasında Tuzladan itibaren 70 yazıyor her yerde. kimsenin sevmediği sağ şeride 60ile geçerim. herkesten rahat giderim
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

Allah allah çok ilginç. Düzce akçakoca arasında tabelada yok. Üstelik o yolda 50 ile gidende peygamber sabrı var demektir.
    Başka nerelerde gelmiş ceza biliyor musunuz ? Ben Ereğlide oturuyorum, sık kullandığım yollar bunlar.

ben 2002-3 yılları arasında konuralp karakolunda askerlik yaptım. tabi benim bulunduğum dönemde aşırı kaza olurdu. belki ara ara hız sınırlaması konulmuş olabilir çünkü yol kenarı yerleşim çok oralarda.
    ayrıca limitin 30km hız olduğu bi mevkide bu ceza kesilmiş
  • Ben E-5 te ceza yesem çok iyi avukatlar tutar mahkemelerde sürünürüm yinede o cezayı vermem.Tabi ceza demeye bin şahit resmen soygun.Araba sahibi olmak bi ev sahibi olmaktan daha pahalı bu nasıl iştir be...
  • bende hız sınırının 70 olduğu yerde 78 le yemiştim o cezayı. merak etme birkaç aya geçer acısı
  • 74 km hizla gittigim icin bundan 8-9 ay once 319 TL ceza yedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar E-5'teki sabit radarlar çalışıyor mu Allah aşkına bir bilginiz var mı?
    Sabah akşam servis ile E-5'ten geçiyorum ve ne 70'i , 80'den aşağıya giden yok. Hal bu iken o radarlar çalışıyorsa çatır çatır para basıyor demektir ama ben ne forumdan ne de çevremden E-5 sabit radarlardan ceza yiyen birini duymadım.
    Sanırım hala test aşamasında ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: shape_

quote:

Orijinalden alıntı: asdfg112

pardon güzergah neresiydi acaba? ceza eve mi geldi yoksa polis mi çevirdi?

Güzergah hatayin merkez ilçesi girişinde polis çevirmesi sırasında oldu. Bende rutin bir kontrol zannederken megersem cezayı yemişim haberim yok. Hatta araçta esim ve bebeğimiz oldugu ici yavaş kullanırım. Esim bile inanamadı ceza yediğimize
    O yuzden dikkat arkadaslar

hatayda okuyorum bende daha ceza yemedim ama bizim arkadaşta 57 ile ceza yedi bahsettiğiniz yerde. geçmiş olsun ancak o yolda 50 hız sınırı normal 55 e kadar sollama hakkınız var 57 de yiyor cezayı. Ben hep sağa bakarak gittiğim için radarı görürüm önceden doğal olarak frene basarak ceza yemem. Özellikle yan koltukta oturan insanların boş boş sağa sola bakmak yerine radarı kollaması mantıklıdır bir çok sefer babamı da ceza yemekten kurtardım sağda otururken(bana göre sağda oturan kim olursa olsun boş boş sağa sola bakmak yerine radar kollaması işe yarar bir durumdur). Böyle söyleyince ben pinti oluyorum ama durum bu ayda 1 ceza yerseniz zaten bütçe falan kalmaz bir de ehliyette puandan gider. özellikle hatayın yolları ortada pek hızlı gidilemiyor zaten o yüzden cezayı az bir hızla yemeniz normal.

Bazı arkadaşlar ise hız sınırının yeni araçlara göre olmadığını öne sürmüşler, 60 ile giderken yapılan kazada neler olduğunu bilmiyorlar herhalde araba arabadır sen gidip bir yayaya 55 ile çarp bakalım hız sınırı buydu diye ne oluyor. Hız sınırı böyleyken bile uyulmuyor 50 lik yerler 70 e çıksa ne olacak. Bana göre hız sınırı gayet iyi sadece şehirler arası duble yollarda 120 olabilir. Bu hız sınırlarına rağmen bir çok kaza oluyor dikkatli gitmek lazım. Hız sınırını artırmak için yolun ve ortamın müsait olması lazım 100 metre de bir üst geçit alt geçit var yollar kaymak gibi hiç çukur yok 3 şeritli yol var da adamlar hız sınırını 50 mi yapmış. Yayalar ve yolun durumu göz önüne alındığında hız sınırı gayet normal. Zaten milletimiz 50'lik yolda 70 i 70 lik yolda 90-100 ü zorlamayı sever, Bunu yaparken radarı kollamazsan cezayı yersin. (konu sahibide böyle yapmıştır demiyorum yanlış anlaşılma olmasın)
    Hatta bir seferinde yanımdaki arkadaşa radar var dedim 120 ile gidiyorduk 95 e düştü hız sınırı 100 dür zaten dedi, ilerde çevirmeye aldılar hız sınırı 70 dediler yazdılar cezayı. radarı görünce de mutlaka yavaşlayın, hız sınırı umduğunuzdan ve ya bildiğinizi sandığınızdan düşük olabilir

• nereden başlasam....

bu hız siniri eskiden de mevcuttu.. ancak tuzak maiyetinde kurulmaz, kontrol için kurulurdu..

ben ceza yediğimde devletin bütçe açiğini yamamış gibi hissediyorum, hatali bir hareketimin bedelini ödemiş gibi hissetmiyorum. devlet, bu hissi bana veremiyor.

neden veremiyor derseniz.. bulunduğum ilçede gidiş-geliş bölünmemiş yola bir trafik işiği kondu.. böyle herkesin sirasini beklemesi gibi medeni haller bizim milletin bünyede allerji yaptiğindan, yeşil yanar yanmaz millet sola çikip, karşi şeride de tecavüz ederek yeşilde geçmeye çalişiyor. kirmizi yaninca da ördek gibi ortada kaliyorlar, karşidan gelen artik beklesin dursun. veya kardeş arabayi az ileri alsana muhabbeti...

işte geçen böyle bir durumda, karşi şeritten gelen polis araci -ki kendileri hastam olurlar- iki tane ördek gibi yolun karşi şeridinde kalan vatandaşi kenara çekip ceza yazacaği yerde anons bile yapmadan yolun açilmasini bekledi.

kissadan hisse; kaç para lazimsa verelim, lakin trafiği düzenliyoruz ayağina huzurumuzu kaçirmayin.

• Eve geldiğimde cazayı gördüm aşırı hız. O anda kendimi Alonso yerine koyup SPA da bir tur attım.
    Makbuzun alt tarafını görünce hayallerim yıkıldı.

Arkadaş aşırı hız 57 Km imiş. Olur mu lan yapılır mı bu? Bari rakamın önüne 1 koyun da aşırı hız olduğu belli olsun. Adam gibi hayal bile kurdurmuyor işsizler.
  • geçen hafta ünlü olmuşum bende eve fotoğrafımı yolladı emniyet sağolsun bursadaki 3 şeritli ızmir yolunda 56km/s den 166TLcik

• Arkadaşlar. Bırakın bu popülist ağızları. Tamam hız sınırları önemli değil demiyorum ama bu trafik polisleri(?) neden hayalet gibi ceza zamanı ortaya çıkıyor ve sonra yok oluyorlar. Çünkü maksat insanları caydırmak değil. Araba alırken alınan ÖTV yetmedi. Zaten ÖTV geçici bir vergiydi ecevitin çıkardığı. Ama kalıcı oldu. Kimse rahatsız değil. Yukarıdaki adalet yanlısı arkadaşlar bile. Örneğin full Toyota Corolla'nın fabrika kârı dahil fabrika çıkış fiyat şu an 28 bin(rakam uzmanından alınmıştır.) ama satışı 60-70 bin arası. Gerisini siz düşünün. Eeee. nerde adalet? Evet yetmedi % 40'lık ÖTV. Zaten vardı % 18'lik KDV. O da doyurmadı bunları. Yakıta da dizelden %60 benzinden %50 lpg'den %40 yetmedi. Şimdi de çıktılar ceza kesmeye. Madem o kadar adalet yanlısı arkadaşlar var da o zaman trafik polislerinin görev süresince trafikte durmayıp başka yerlerde oluşlarını neyle açıklıyorlar bu zevat-ı muhteremler. Maksat trafikteki karışıklıkları ve sıkıntıları bertaraf etmek değil mi? Ceza kesiyorlar kotayı dolduruyorlar. Sonra tası tarağı toplayıp kaçıyorlar. Bu mu sizin savunduğunuz haklılık?
    Trafik polisleri özellikle olmak üzere diğer polisler neden kurallara en başta onlar uymuyorlar? Bakarım ağızlarında sigara. Bakarım emniyet kemeri takılı değil. Bakarım lambaları yanmaz ışık ihlali yaparlar. Bakarım kafalarına göre şerit değiştirirler. Onlara ceza yok bize var. Onlar trafik ihlali yapmıyorlar. Onlar kazaya sebep olamazlar!!!
    Bırakın bu işleri de ya bilgilendirin, ya çözüm bulun ya da hayrınız yoksa susun!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.