Şimdi Ara

5DM2 ? 60D ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba fotoğraf severler :) sorum aslında basit. uzun zamandır kullandığım 1100D yi artık emekli edeceğim. yaklaşık 3000 lira bütçem var ve iki seçenek arasında kararsız kaldım :)

ilk seçenek canon 5d mark2 + 50mm 1.8

ikinci seçenek ise canon 60d + 24-70 f/2.8 I.

hayalim her fotoğrafçınında olduğu gibi full frame fakat bütçe kısıtlı olduğundan dolayı mark2 nin yanına 24-105 alamıyorum 50mm ile ne kadar idare edebilirim tereddütlüyüm :)

bütçemin son demine geldiğim için uzun süre değişiklik yapmadan gideceğim en 5 ay. sizce seçimim hangisinden yana olmalı veya sizin başka ne tavsiyeniz var :)

• 24-70 ile 60d bence çok mantıklı değil. 60d ile 15-85 yada 17-70 gibi bir aralık daha uygun olur.
    Ayrıca ileride 24-105 alabilecekseniz tabiki ff öneririm, yoksa kıyas dahi edilmez zaten imaj kaliteleri.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mark2 nin yanına 24-105 için bütçe yetersiz geliyorsa tamron sp 28-75 xr di bakabilirsiniz 2. el . 600 lira civarında fiyatlar , idareten iyi bir kit lens bence full frame için .
  • Burada en önemli etken tabikide bütçe bütçeniz hangisine uygunsa onu almanız dır.Ama Full Frame ayrı bir dünyadır ben 60d den 5D mark 2'ye geçtim ve neden bu zamana kadar ff kullanmadım diye soruyorum kendime.Bütçenizi çok fazla zorlamayacaksa bence 5d Mark 2'yi almanızdır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.