Şimdi Ara

60000 Domates Bitkisini Kurtarın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba baslıkta en ufak bır abartma yoktur. Sabaha kadar vaktım var sorunu halledebılmek ıcın.

Sorun şu.

Topraksız tarım yaptıgımız seralarımız var. Otomasyon bılgısayarı seraları kontrol edıyor.

Bılgısayarda 2 adet ethernet kartı var. Bır tanesı adsl modeme baglı. dıgerı ıse tum serayı kontrol eden "main box" dedıgımız panoya baglı.

Bu panoyu bılgısayardakı otomasyon programı ıle kontrol edıyoruz. ancak ethernet baglantısında bır sorun var.

ınternete baglı olan ethernetın default gateway'ı 192.168.2.1. (DHCP)

otomasyon panosu ıse 192.168.1.1 ıdı.(kendım atadım)

aksam ustu her ne olduysa baglantı da sorun oldu.

otomasyon panosu ıle baglantı sımgesı cıksada verı alamıyorum. sureklı verı gondermesıne ragmen 1kb bıle verı gelmıyor.

sebebı ne olabılır? her turlu kabloyu denedık. araya farklı hub swıtch ler koyduk. hepsınde baglantı saglansada verı alamadık otomasyon panosundan.

lutfen yardım edın. gercekten cok cıddı bır durumla karsı karsıyayım

• main box'ta bir sorun olabilir kontrol etme şansınız varmı
  • main box ın kapagını actım ve ıcınde sankı 4 tane anakart olan bı bılgısayara benzıyor. sadece hewlett packard ı unınstall ettıkten sonra

bılgısayara reset attım ve baglantıda sorun oldu. yanı fızıksel bır sorun olacagını dusunmuorum. acaba network dıagnosıs turevı bır program onerebılırmısınız? sorunun nerde oldugunu cozemıyorum bır turlu
  • hp`nin neyini uninstall ettiniz de bu sorun oldu main box`in calistigindan emin olmak icin gereken yazilimlari bostaki bir pc`ye kurun bir de oyle deneyin
  • sorunu cozdum. benım keylogger sandıgım ufacık bır program vardı ve sılmıstım. ama maınbox ve bılgısayar arasındakı network kurmada yardımcı bır programmıs. sorun halloldu. cok tesekkur edıyorum okuyan yazan katılan arkadaslara.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.