Şimdi Ara

64 bit windows 7 kurulum sonunda mavi ekran hatası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben yeni bi bilgisayar aldım. Özellikleri:

-Seagate 1,5 TB 7200 RPM 32MB SATA2 NCQ

-Intel Core i7 930 2.8 GHz 8MB Turbo

-TEAM Xtreem LV 6 GB (3*2) 2000 MHz DDR3 Triple Kit

-Gigabyte X58A-UD3R 6.4GT/s DDR3 S+GL+16X*4 1366p

-Zotac GTX480 AMP 1536 MB 384Bit GDDR5 16X

bu kapsamda windows 7 64 bit kurulum esnasında herşey bitiyor, sonlandırılıyor derken 3 dakka filan sonra mavi ekran verip reset atıyor. Kasayı bilgisayarcıda topladılar, önce ocs ram takmıştık, bana 2000 mhz de çalışmadı windows dediler, bu yazanı taktılar ve sorun kalktı dediler, formatlayıp geri verdiler... sanırım biraz balondu bu.. netten okuduğum kadarıyla ramleri 800 ghz çeken bir iki kişi sorunu bu yolla çözmüş (anakartlarıda gigabyte mış). Ben evde 64 bit kurmayı deneyince bu oldu. 1000 mhz ve defaulta aldım ram çarpanlarını ama tekrar mavi ekran verdi. Bende 32 bit kurdum sorunsuz yüklendi ve yaklaşık bir haftadır sorunsuz oyun-3d render- program işlerimi hallediyorum. Ama bazı rendering programları yüzünden 64 bit e geçmem lazım.

Tekrar tekrar format çekmek istemiyorum her denemede o yüzden bu konuda bilgi sahibi olanlar varsa her türlü tavsiyeye açığım. Sorun ram de mi? Anakartta mı? Gigabyte yanlış seçimmi olmuş? Doğru ram çarpanları nelerdir? 2000 mhz lik rami 800 gb da çalıştırabilsemde 64 bitte biraz düşük geldi performans nolur?

Çok teşekkür ederim şimdiden..

• windows 7 nin hangi sürümünü denediniz 64 bit olarak ve orjinal midir ? birde Bios güncellemesi yapmanızı öneririm ... bende grafik programlarıyla uğraşıyorum bazen ve 32bit ile olacak şey değil ... 64bit gerekli .. sisteminiz çok güzelmiş gerçekten hayırlı olsun bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoCHaS -- 18 Temmuz 2010; 11:55:51 >
  • windows 7 64 bit ultimate denedim. Biosu aldığım yer güncellediklerini söylemişti. Önemli değil şimdi bende yaptım. Acaba bunu test edebileceğim bir ortam varmıdır? Memtest var cd ye yazdım ama boot sırasında reaksiyon göstermedi.. biosdan cd boot açık..

teşekkür ederim bu arada.. varımı yoğumu verdim :)
  • evet anlıyorum sende bende biraz baydım parayı yani şuanda imzamda yazan sisteme ne yapalım kullanıyorsak sağlam programlar için sağlam pc lazım biostan remleri default ayara alın .. burada ram testi varhttp://hcidesign.com/memtest/MemTest.zip indirip dene bakalım ... birde bu var >>http://www.memturbo.com/downloads/mt21.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoCHaS -- 18 Temmuz 2010; 12:19:32 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.