Şimdi Ara

7200 TLLİK SİSTEM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    https://forum.donanimhaber.com/07-07-12-30-guncellemesi-tr-nin-en-buyuk-amazon-rehberi-efsane-konu--99980530#99980530

buradan biraz araştır. sorun varsa sorabilirsin eksik kaldığın yerleri. amazon birçok yerden daha az sıkıntılı trdeki art niyetli firmaların birçoğundan iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Ben yakın çevremden biliyorum. Adam 3-5fps fazlası için bile i7 6700K 'dan i7 7700K işlemcisine geçti. :) Dediğim gibi çoğu psikolojik olarak etkileniyor. Kimi de profesyonel düşünüp etkileniyor. Ve 3-5fpsi bile önemseyen kesim mevcut iken o 20-25fpsi kimse azımsamaz diye düşünüyorum. Hele ki 144Hz bir monitör alıp bu değerleri önemsiyor ise. Csgo için i7 7700K + Gtx 1080 kullanıp yine de ayarları en düşüğe çeken bir çok kişi var. Gerisin siz düşünün artık. Dediğim gibi en önemli noktası ise psikolojik olarak insanların etkilenmesi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    7700 işlemci için ram öneriniz nedir ?

• TurkishPro T kullanıcısına yanıt
    en yüksek perofrmans için corsair dominator 2400mhz ddr4 cl10 ramler var. 2400mhz ile limitli olacağından cl değeri ne kadar düşük ram olursa o kadar iyi performans alırsın.

Soket tipi uymuyor yine dediğim gibi platinum almak için anakart değişikliği ve extra masraf :( türkiyede bilgisayar toplamak işkence doların vurduğu yetmezmiş gibi bir de mining çıktı başımıza

o ramler bildiğim kadarıyla z ve b serisi anakartlarlarda hertürlü çalışması lazım.

• i7 7700+B250 alacağınıza Ryzen 1700+X370 Prime almanızı tavsiye ederim. Çok ama çok daha uzun ömürlü olacaktır. Aynı fiyata iki kat çekirdek iki kat izlek, açık çarpan kilidi, çok güzel bir soğutucu alıyorsunuz. i7 7700 cinebench'ten 820 puan alıyor. Ryzen 7 1700'i stok soğutucuyla 3,6 Ghz'e OC ederseniz hem serin serin kullanır hem 1550-1600 civarı Cinebench puanı alırsınız ki, bu rakam i7 7700'ün neredeyse tam iki katı. İleride biraz güçlü bir soğutucu alıp 3,9 ya da 4 Ghz'e OC ederseniz 1750-1800 puan alırsınız ki bu durumda i7 7700'ü tek çekirdek performansı dahil her alanda geçmiş olursunuz.
    Hocam vs650de ses sorunu çıkabiliyor da; 12vdan gelen voltaj çok dalgalanıyor. Gezdiğim yabancı forumlarda buna çok rastladım. Bu yüzden kişisel olarakta tercih etmedim, önermiyorum da. İnternette araştırırsan bu konuyu bolca var.

Seasonic 620w psuyu öneren çok kişiye rastladım, kişisel olarak kullanmadım ama. Evga 600w; şuan kullandığım psuda çok dengeli voltajlar veriyor, dalgalanma yok denecek kadar az..
  • Anladım hocam teşekkür ederim. Onun dışında bu zalmanın z3 plus kasası var psu içinde fiyatıda uygun, onun hakkında bilginiz var mı ?

• Güncel , Sistem alındı driverları felan herşeyi kurulu geldi sinerjiden, fakat windows 10 deneme sürümü var ve etkinleştirme istiyor

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.