Şimdi Ara

8800 GTX İÇİN KAÇ WATTLIK PSU KULLANMALIYIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün pc nin düğmesine dokunmamla psunun ışık çıkarıp patlaması bir oldu..prize zor yetiştim!!! sizce parçalara bişey olmuşmudur?? kaç wattlık hangi

markayı seçmeliyim?

• Hıgh Powerın 500 wattlık psusu var.Çok güzel hem kolay kolayda patlamaz.Ayrıca patlayan psusnuz markası nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dante38

Hıgh Powerın 500 wattlık psusu var.Çok güzel hem kolay kolayda patlamaz.Ayrıca patlayan psusnuz markası nedir?
    silverstone 750w işinizi görecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Like a Sir

silverstone 750w işinizi görecektir

Alıntıları Göster
    asus ta9 kasanın kendi psu su.. asus markası.. kaç vatt olduğunu bilmiorum açıkcası... 500 w alsam yeter mi?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: G-UNITSOLDIER

asus ta9 kasanın kendi psu su.. asus markası.. kaç vatt olduğunu bilmiorum açıkcası... 500 w alsam yeter mi?????

Alıntıları Göster
    500W sisteminize yeter, umarım diğer bileşenlere zarar vermemiştir.. Ama tavsiyem High Power Absolute 650W
  • quote:

Alıntıları Göster
    8800GTX aç bir karttır.Yük altında TDPsi 190wattır.Yani tek başına 15.8 amper çeker 12 volt hattından.Kalan sistem de 12 amper çekse toplam 12volt@28Amper verebilen bir psu lazımVeya çift 12v hatlı her bir hat 16Amper.
    Genelde 500watt ve üstü psular bu değerlere çıkabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qrt_

500W sisteminize yeter, umarım diğer bileşenlere zarar vermemiştir.. Ama tavsiyem High Power Absolute 650W

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun diğer parçaları da bir kontrol et... Kaliteli bir 500 veya 450 wattlık psu işinizi görecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: SergenKurt

Geçmiş olsun diğer parçaları da bir kontrol et... Kaliteli bir 500 veya 450 wattlık psu işinizi görecektir.

Alıntıları Göster
    500 w high power alsam nasıl olur!! vatan da ;; http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=30665

acaba psu patlamasıyla sistemin zarar görme olasılığı nedir???

• quote:

500 w high power alsam nasıl olur!! vatan da ;; http://www.vatanbilgisayar.com/productDetails.aspx?I_ID=30665

acaba psu patlamasıyla sistemin zarar görme olasılığı nedir???

Alıntıları Göster
    valla sistemin üstüne 1 bardak su içermiyim bilmiyorum!!!! psu su patlayıpta sistemi zarar görmeyen bir arkadaş var mı beni rahatlatsa biraz!!!!!

yarın alacam sağlam bi psu.. inş bişey olmamıştır!!!

• quote:

valla sistemin üstüne 1 bardak su içermiyim bilmiyorum!!!! psu su patlayıpta sistemi zarar görmeyen bir arkadaş var mı beni rahatlatsa biraz!!!!!

Alıntıları Göster
    Gelen güç kaynağı Asus 350W olması lazım.Kaliteli bir güç kaynağıdır ama 8800GTX li bir sistemi 350W PSU ya emanet etmen yanlış olmuş.
    Diğer parçaları da beraberinde götürdüğünü hiç sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Light_Velocity

Gelen güç kaynağı Asus 350W olması lazım.Kaliteli bir güç kaynağıdır ama 8800GTX li bir sistemi 350W PSU ya emanet etmen yanlış olmuş.
    Diğer parçaları da beraberinde götürdüğünü hiç sanmıyorum

Alıntıları Göster
    xılence marka 550 watt psu nasıl tavsiye edermisiniz??? yorumları olumlu ,,, 95 tl fiyatıda uygun

http://www.mavibilgisayar.com/ud/13306

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G-UNITSOLDIER -- 29 Haziran 2009; 13:39:15 >

• quote:

xılence marka 550 watt psu nasıl tavsiye edermisiniz??? yorumları olumlu ,,, 95 tl fiyatıda uygun

http://www.mavibilgisayar.com/ud/13306

Alıntıları Göster
    xilence kullanmadım ama bence almalısın onu verimliliği de yüksek oyle görünüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bolu

xilence kullanmadım ama bence almalısın onu verimliliği de yüksek oyle görünüyor

Alıntıları Göster
    sistemim için kaç watt psu yeterli olur arkdaşlar bi yardımcı olun ,,, bugün yarın alacam fazladan para harcamak istemiorum,, sistem için yeterliolsun yeter 600w mı? 500 w mı??

ocz 600w mı;;http://www.mavibilgisayar.com/ud/5457

yoksa xılence mi;;http://www.mavibilgisayar.com/ud/13306

bunlardan başkada önerebilirsiniz..

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: G-UNITSOLDIER

Aynısı Bende Olmuştu .. power a basınca powrdan kıvılcım çıktı :D Sonra açtım psuyu içinden bi kablo çıkmış yerine takınca düzeldi.. sistemde sorun olmuşmadı yine çalıştı

• quote:

Orijinalden alıntı: tiCCky

quote:

Orjinalden alıntı: G-UNITSOLDIER

Aynısı Bende Olmuştu .. power a basınca powrdan kıvılcım çıktı :D Sonra açtım psuyu içinden bi kablo çıkmış yerine takınca düzeldi.. sistemde sorun olmuşmadı yine çalıştı

Alıntıları Göster
    o sistemi 350 wattlık sisteme bağlarsan öyle olur. geçmiş olsun. diğer parçalara birşey olmamıştır. ( inş ) sağlam bir psu al tak.

• quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

o sistemi 350 wattlık sisteme bağlarsan öyle olur. geçmiş olsun. diğer parçalara birşey olmamıştır. ( inş ) sağlam bir psu al tak.

Alıntıları Göster
    . ASUS 350 W gerçekten öyle dediğiniz gibi diğer ürünlere bir zarar vermemesi lazım. Elinizdeki VGA ya yetemeyince İFLAS etmesi doğal
    sadece içerisindeki 3 adet güç transistörü yanmıştır. ve etrafındaki 1-2 direnç ve kondansatör. diğerlerinde sorun olacağı düşük ihtimal

arzu ederseniz gönderin tamir edeyim yada satın bana o asus

• quote:

Orijinalden alıntı: 2000_ankara

. ASUS 350 W gerçekten öyle dediğiniz gibi diğer ürünlere bir zarar vermemesi lazım. Elinizdeki VGA ya yetemeyince İFLAS etmesi doğal
    sadece içerisindeki 3 adet güç transistörü yanmıştır. ve etrafındaki 1-2 direnç ve kondansatör. diğerlerinde sorun olacağı düşük ihtimal

arzu ederseniz gönderin tamir edeyim yada satın bana o asus

Alıntıları Göster
    500W(Xilence,OCZ,HighPower gibi)herhangi bir marka psu 8800GTX'i taşımaya yeterli olurEğer ileride daha üst seviye ekran kartı alırken Psu'yu sabit tutmak istiyorum derseniz de HighPower'ın 650W(Absolute) modeline bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ForeverMetal -- 29 Haziran 2009; 21:16:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

500W(Xilence,OCZ,HighPower gibi)herhangi bir marka psu 8800GTX'i taşımaya yeterli olurEğer ileride daha üst seviye ekran kartı alırken Psu'yu sabit tutmak istiyorum derseniz de HighPower'ın 650W(Absolute) modeline bakabilirsiniz.

Alıntıları Göster
    elektrik fazının tepe noktasında açtıysanız ki milisaniyelik şans işidir, elektrikli aletler cozurdayabilir. :) tabi bu bir ihtimal. yalnız siz 350'lik psu'yu da baya zorlamışsınız.
    Ben de psu patlatmıştım, yanık kokuları gelmişti ama sadece cpu fanı bozulmuştu. Diğer herşey çalışıyordu yeni psu taktığımda.. Sizin parçalara da bir şey olmaz umarım

geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Temren

elektrik fazının tepe noktasında açtıysanız ki milisaniyelik şans işidir, elektrikli aletler cozurdayabilir. :) tabi bu bir ihtimal. yalnız siz 350'lik psu'yu da baya zorlamışsınız.
    Ben de psu patlatmıştım, yanık kokuları gelmişti ama sadece cpu fanı bozulmuştu. Diğer herşey çalışıyordu yeni psu taktığımda.. Sizin parçalara da bir şey olmaz umarım

geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    İyi bir Psu ise ne kadar zorlasanızda bilgisayarı açmaz patlayacak PSU.

Ama bendeniz geçen yıl bu aylarda bastım bilgisayarın düğmesine açmadı

açtım kasayı in aşagı çık yukarı nerden biliyim basıyom basıyom tık yok

Kurcala murcala bilgisayar açtım. kapattım kasayı bastım düğmeye aradan 2 dakka geçti Buyurun mangal partisine PSU

işin özü psu ölmüş 480W idi ama gerçek değil Pegasus marka ama genede iyi imiş açmadı.
    Ben üstüne kurcalarken HDD kablosuna kısa devre yaptırmışım bütün kablolar cayır cayır yandı haberim olmasa ev mangal olacak

Sadece HDD zarar gördü oda tamir oldu 1 damla lehim 2mm tel

Garantiden Kasa Full değişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gonuldagi -- 29 Haziran 2009; 23:10:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: gonuldagi

İyi bir Psu ise ne kadar zorlasanızda bilgisayarı açmaz patlayacak PSU.

Ama bendeniz geçen yıl bu aylarda bastım bilgisayarın düğmesine açmadı

açtım kasayı in aşagı çık yukarı nerden biliyim basıyom basıyom tık yok

Kurcala murcala bilgisayar açtım. kapattım kasayı bastım düğmeye aradan 2 dakka geçti Buyurun mangal partisine PSU

işin özü psu ölmüş 480W idi ama gerçek değil Pegasus marka ama genede iyi imiş açmadı.
    Ben üstüne kurcalarken HDD kablosuna kısa devre yaptırmışım bütün kablolar cayır cayır yandı haberim olmasa ev mangal olacak

Sadece HDD zarar gördü oda tamir oldu 1 damla lehim 2mm tel

Garantiden Kasa Full değişti

Alıntıları Göster
    HighPower'ın 650W(Absolute) modelini en hesaplı nerden alabilirim??? Ankara da ? vatan ve maviye baktım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.