Şimdi Ara

9 Mayıs Benzine 17krş zam (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
0
Favori
6.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hcm ironi yapıyon herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: jasua85

hcm ironi yapıyon herhalde
    Derken hcm ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

İndirim geldi. 6.12 idi benzin İstanbulda. Bugün 6.05

Zam gelecekti, duyum almışlardı. Kaynak sağlamdı. Zam iptal edilmişti. Bunları duyduk 2-3 gün boyunca. Eyyam yapıldı bu konu içerisinde. İndirim gelince ortada kimse yok

Alıntıları Göster
    Bunu yazmak için az utanma arlanma olur insanda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

Bunu yazmak için az utanma arlanma olur insanda.

Alıntıları Göster
    Utanılacak bir durum yok. Zam gelecek diye yaygara koparanları indirim geldiğinde ortada göremiyoruz. Burada utanması gereken ben miyim yoksa yalan haber yapıp insanları kışkırtan konu sahibi mi ?

Bir kere verdiği kaynağa bakınız. Hiç bir geçerliliği olmayan bir haber sitesi. Ki yukarıda da dediğim gibi İYİ Parti reklamı amaçlı açılmış bir konu. Buram buram kokuyor.

Şimdi ben neden utanacağım ?

• quote:

İndirim geldi. 6.12 idi benzin İstanbulda. Bugün 6.05

Zam gelecekti, duyum almışlardı. Kaynak sağlamdı. Zam iptal edilmişti. Bunları duyduk 2-3 gün boyunca. Eyyam yapıldı bu konu içerisinde. İndirim gelince ortada kimse yok

Alıntıları Göster
    epdk bayi kar oranlarini dusurdu zorunlu olarak,fiyatlar o yuzden dusuruldu. Secim sonrasi akp geldimi aynen soyle olacak

25 haziran- benzine 13 kurus zam

29 haziran benzine 5 kurus zam

6 temmuz benzine guncelleme 18 kurus

yani bu haberler arka arkaya gelecek net.

• quote:

Utanılacak bir durum yok. Zam gelecek diye yaygara koparanları indirim geldiğinde ortada göremiyoruz. Burada utanması gereken ben miyim yoksa yalan haber yapıp insanları kışkırtan konu sahibi mi ?

Bir kere verdiği kaynağa bakınız. Hiç bir geçerliliği olmayan bir haber sitesi. Ki yukarıda da dediğim gibi İYİ Parti reklamı amaçlı açılmış bir konu. Buram buram kokuyor.

Alıntıları Göster
    Evet 6 küsür lira olmuş benzin fiyatına şaka yapar gibi indirim yapılınca bunu överken utanman lazım ama ar duygusu olmayınca olmuyor işte. Particilik ar duygunuzu yok etmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Last Troll Bender

Evet 6 küsür lira olmuş benzin fiyatına şaka yapar gibi indirim yapılınca bunu överken utanman lazım ama ar duygusu olmayınca olmuyor işte. Particilik ar duygunuzu yok etmiş.

Alıntıları Göster
    Siz karşınızdaki insanı neden bir rakip olarak değil de hasım olarak görüyorsunuz onu düşünün bence.

Ben 6 küsür lira olan benzini mi savundum ? Ben indirimi mi övdüm ? Nerenizden ne anlıyorsunuz, anlamak mümkün değil.

Benim dikkat çekmeye çalıştığım nokta : Koparılan gereksiz yaygara.

• quote:

Alıntıları Göster
    kardes zam soylentisi vardi, ki zaten dolar kuru petrol fiyatlari yukari ciktigi icin zam zaten kacinilmaz. Devlet suan epdk ile bayilerin kar oranina engel koydu ve dusurdu zorunlu olarak. secim oncesi ekonomi ve zam haberleri tvlerde haber olmasin diye onlem alindi. secime kadar zam haberi duymayabiliriz.

• nk061 kullanıcısına yanıt
    Göremezsin çünkü 1 kere 10 kuruş indirim yapıp ardından sürekli 5-7-10 kuruş artık Allah ne verdiyse zam pardon güncelleme yapıyorlar ve orada devam ediyorlar. Bu indirimlerin hiçbir kalıcılığı yok yıllardır öğrenemediniz şunu.

Zaten yıllardır bu dediğimi yaptıkları için benzinin litre fiyatı 6 tlyi geçti. 1 geri 3 ileri ile hangisinin olmasını beklersin? İndirim mi daha çok olur zam pardon güncelleme mi?

Kimse kimseyi kışkırtmıyor. Dolar 3 tl'yi, 4 tl'yi geçtiğinde de bu anlık dediler, sonra indirdiler bir miktar hemen başladılar "Bakın düşüyor işte 5 kuruş 10 kuruş 20 kuruş düştü neredesiniz" diyenleri de şimdi ben göremiyorum hiç ortalarda.

Aynı şey benzin, mazot için de geçerli. 5 tlyi geçtiğinde millet olur mu öyle şey dedi sürekli. Sonra bir baktık küçük bir indirim gelmiş 5 tlnin altını görmüşüz hemen damladılar "Bakın düşüyor noldu?" diyenler de yine ortalıkta yok.

Sıkılmadınız mı aynı senaryoyu yaşayıp yaşayıp bu söylediklerinizi tekrarlayıp durmaktan?

Kaynak doğru olmayabilir ancak insanlardaki yıllardır gelen zamlar yüzünden oluşan bu güvensizliği kim bitirecek? Anlık 10 kuruş indirim yapmak mı?

Ekleme: Üstte gereksiz yaygara demişsin. Katılmıyorum çünkü yazdıklarımı buraya kadar okumuşsan zaten bu yaygaranın yıllardır gelen 1 geri 3 ileri zam taktiğinden kaynaklandığını anlayacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugetsuga -- 9 Mayıs 2018; 22:28:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Halisünasyon

kardes zam soylentisi vardi, ki zaten dolar kuru petrol fiyatlari yukari ciktigi icin zam zaten kacinilmaz. Devlet suan epdk ile bayilerin kar oranina engel koydu ve dusurdu zorunlu olarak. secim oncesi ekonomi ve zam haberleri tvlerde haber olmasin diye onlem alindi. secime kadar zam haberi duymayabiliriz.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle katılıyorum hocam. Rahat şöyle bir 30 gün falan zam sesi çıkmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

Göremezsin çünkü 1 kere 10 kuruş indirim yapıp ardından sürekli 5-7-10 kuruş artık Allah ne verdiyse zam pardon güncelleme yapıyorlar ve orada devam ediyorlar. Bu indirimlerin hiçbir kalıcılığı yok yıllardır öğrenemediniz şunu.

Zaten yıllardır bu dediğimi yaptıkları için benzinin litre fiyatı 6 tlyi geçti. 1 geri 3 ileri ile hangisinin olmasını beklersin? İndirim mi daha çok olur zam pardon güncelleme mi?

Kimse kimseyi kışkırtmıyor. Dolar 3 tl'yi, 4 tl'yi geçtiğinde de bu anlık dediler, sonra indirdiler bir miktar hemen başladılar "Bakın düşüyor işte 5 kuruş 10 kuruş 20 kuruş düştü neredesiniz" diyenleri de şimdi ben göremiyorum hiç ortalarda.

Aynı şey benzin, mazot için de geçerli. 5 tlyi geçtiğinde millet olur mu öyle şey dedi sürekli. Sonra bir baktık küçük bir indirim gelmiş 5 tlnin altını görmüşüz hemen damladılar "Bakın düşüyor noldu?" diyenler de yine ortalıkta yok.

Sıkılmadınız mı aynı senaryoyu yaşayıp yaşayıp bu söylediklerinizi tekrarlayıp durmaktan?

Kaynak doğru olmayabilir ancak insanlardaki yıllardır gelen zamlar yüzünden oluşan bu güvensizliği kim bitirecek? Anlık 10 kuruş indirim yapmak mı?

Ekleme: Üstte gereksiz yaygara demişsin. Katılmıyorum çünkü yazdıklarımı buraya kadar okumuşsan zaten bu yaygaranın yıllardır gelen 1 geri 3 ileri zam taktiğinden kaynaklandığını anlayacaksın.
    Yazdıklarınızda haksız olduğunuzu söyleyemem. Fakat şunu belirtmek istiyorum. Ülkenin durumu foruma aşırı derecede yansımış. Bakınız ben hiç bir şekilde bir taraf belirten ya da bir şeyi savunan bir yorum yazmadım.

Sadece konu içerisinde
    quote:

"PÜİS" dışında hiç bir yeri referans almamak lazım
    dememe rağmen burada bazı arkadaşlar "zam geliyor işte yeaa yalan mı söylüyoruz, kahretsin!" dedi.

Bende indirim gelince bu arkadaşlara ithafen yazdım. Ancak sizler (sözüm meclisten dışarı) o kadar kin ve öfke dolusunuz ki hemen 3 üyeden mesajım alıntı yapıldı ve resmen bir saldırıya maruz kalıyorum.

Eyyorlamam bu kadar

• Bayiler ne zaman isyan edecek acaba?

hcm yapma allahın mazotu olmuş 5,50 ne diyem daha
    "Zam gelecek diye yaygara koparanları indirim geldiğinde ortada göremiyoruz"

Bunu sen yazdın. Taraf belirttiğini de söylemedim. Ne dediysen onun üzerinden konuştum. Neyin tribini yaşıyorsun? Söylediğin lafı bile bilmiyor musun? Ülkenin durumu foruma yansımış gibi söylemlerde bulunmanın da anlamı yok çünkü zaten bu foruma girenlerin %99u Türkiye'de yaşıyor. Elbette yansıyacak ne bekliyordun ki?

Seni malum tayfadan ilan ettiğimi düşünüyorsun kesin ancak ister iktidar sevdalısı ol ister muhalif ol orada söylediğin şey ilgilendiriyor şu an beni ve taraf vesaire diyerek ortalığı bulandırmaya çalışma.

Göremediğin insanlar adına cevap vermek istedim. Artık ne anladıysan bundan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mugetsuga

"Zam gelecek diye yaygara koparanları indirim geldiğinde ortada göremiyoruz"

Bunu sen yazdın. Taraf belirttiğini de söylemedim. Ne dediysen onun üzerinden konuştum. Neyin tribini yaşıyorsun? Söylediğin lafı bile bilmiyor musun? Ülkenin durumu foruma yansımış gibi söylemlerde bulunmanın da anlamı yok çünkü zaten bu foruma girenlerin %99u Türkiye'de yaşıyor. Elbette yansıyacak ne bekliyordun ki?

Seni malum tayfadan ilan ettiğimi düşünüyorsun kesin ancak ister iktidar sevdalısı ol ister muhalif ol orada söylediğin şey ilgilendiriyor şu an beni ve taraf vesaire diyerek ortalığı bulandırmaya çalışma.

Göremediğin insanlar adına cevap vermek istedim. Artık ne anladıysan bundan.
    Bu kafa yapısı ile doğru tartışabilmem mümkün değil.

Neler yazdığımın farkındayım. İndirim geldiğinde ortada göremiyoruz dememin sebebi zam zam zam diye diretmeleri idi. Bende bunun olmadığını ve şu an ortalarda gözükmediklerini belirttim. Fakat konu şu an çok farklı yerlere gidiyor. O yüzden çok fazla uzatmak istemiyorum.

İyi forumlar

• Zam diye ilk ortaya atan sayfa kimdi neye göre bu konu açılmıştı. hangi kansızlar bu haberi ortaya çıkarttı. bosyere benzin aldık zarar ettik. Ulan ne kansız troller var. bilimum vatan millet devlet düşmanı troller sarmış heryeri.

• Onun yerine bayilerin kardan düşüp indirim yaptılar.
  • Başlığı açan benim sadece haberi paylaştım ne trollüğümüz kalmış ne de kansızlığımız. Bana bunları yazanlardan dürüstüm merak etmesinler. Başka bir kullanıcı da akaryakıt istasyonları olduğunu söylemişti kendilerine 17kuruş zam mesajı geldiğini de belirtmişti. Eleştirecekseniz gidin haberi aldğım sitenin editörüne sitem edin.

Adamlarınız gol diyorsa ben ne diyeyim.

Akaryakıta gizli müdahale!
    EPDK'nın dağıtım firmaları ile görüşerek akaryakıt ürünlerinde zam yapmalarını önlediği ve indirime ikna ettiği belirtiliyor.

Akaryakıt ürünleri, Brent petrol ve dolar fiyatları baz alınarak fiyatlanıyor.

Brent petrolün varil fiyatı bugün 77 doların üzerine çıkarak 2014 yılı Kasım ayından bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Dolar kuru ise 4,40 liraya dayandı ve tarihi rekor kırdı.

Dolar ve petrolde bu şekilde bir yükseliş yaşanırken, benzinin litresinde 5; motorinin litresinde ise 7 kuruşluk bir indirim geldiği haberi ajanslardan geçti.

Mevcut piyasa şartlarında hem benzin hem de motorinde litre bazında 15 - 20 kuruşluk zam olması gerekiyordu.

Konuya yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) dağıtıcı firmalarla görüşerek inisiyatif kullanmalarını sağladı ve zammın önüne geçti.

Dağıtıcı firmalar iyi niyet göstergesi olarak bir de indirime gitti.

Kaynak :https://www.dunya.com/ekonomi/akaryakita-gizli-mudahale-haberi-414898

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 10 Mayıs 2018; 10:38:41 >

• Bundan sonra PUİS'ten zam olacak haberide gelmeyecek alın size şeffaflık. Zamları akaryakıt istasyonuna gidince öğreneceğiz.

Benzine sansür
    Motorin ve benzin fiyatına indirim geldiğinde de zam geldiğinde de milyonlarca vatandaş Petrol İşverenleri Sendikası'nın (PÜİS) internet sitesinden öğreniyordu. Artık öğrenemeyecek.

Çünkü bir kaç gün önce alınan PÜİS'in yönetim kurulu kararı ile artık indirimler ve zamlar sansürlenecek.

Daha önce benzin ve motorine yapılan zamlar ve indirimler PÜİS’in resmi internet sayfasından öğreniliyordu. Ancak çıkarılan karar ile artık indirimler ve zamlar internet sitesinden yayınlanmayacak. Yani milyonlarca vatandaş yapılan zamları veya indirimleri ya öğrenemeyecek ya da akaryakıt almaya gittiğinde haberdar olacak.

KÜFÜR EDİYORLAR

Eskiden yukarıdaki kırmızı alanda yapılan zamlar ve indirimler yayınlanıyordu. Artık yönetim kurulunun kararı ile yayınlanmayacak. PÜİS yetkililerinden sozcu.com.tr’ye yapılan açıklamada; ” Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz. Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık.”dedi.

Kaynak :http://www.yurtgazetesi.com.tr/genel/benzine-sansur-h92132.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 10 Mayıs 2018; 10:45:6 >

• Benzin zammı haberlerine sansür gelecek diyolar inşallah doğru değildir

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.