Şimdi Ara

900 ile 1200 Tl arası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 900 tl ile 1200 tl arası DSLR makina almayı düşünüyorum daha yeniyim ama çok makine inceledim.(sony A58 + .canon 1100d canon 600d Vs) Ama fotograf.ılık konusunda fazla bilgim yok. İnternetten okudugum kadar bilgiye sahibim. Her dolaştıgım forumda Canon mu nikon mu bu soru var Ben bu bütçede tavsiye edebileceginiz makineleri alabilirmyim? Hayırlı forumlar.

• Dostum ben Nikon L310 aldım ve gayet memnunum..,Buradaki gibi fotoğraflar çekiyorum ama tabiki benim bilmeğim özelliklerde var ! (http://forum.donanimhaber.com/m_82458011/f_//tm.htm#83163850 )

Bu cihazı 399 TL'ye aldım ve ayrınlı videosu bu: ( Yani bu makine ile yapabileceklerin )

https://www.youtube.com/watch?v=fBrC6_j2IuA

Video testide bu:

https://www.youtube.com/watch?v=DkXj03GRtR4

Ve
    Buraya benim çektiğim bir fotoğrafı yüklüyorum:
     900 ile 1200 Tl arası

Tabiki 1000 TL'ye daha güzel ve özellikleri pro olan makine alırsın ama fotoğraf çekip para kaznmayacaksan 500 TL dahi fotoğraf makinesine çok bence..

Ben sana şöle bir şey sölim canon özellik bakımından ve netlik bakımından nikon'dan öndeysede maliyet olarak yerım katı fazlası !
    Bence Nikon'dan şaşma !

• Fotoğrafçılığa başlarken Birçok fotoğraf makinası alacak arkadaşımızın aklında olan sorudur Nikon mu iyidir Canon mu?
    Bende ilk zamanlarda araştırdım,bu iki markanın yanında dahada farklı markaların iyi olduğunu gördüm..
    Lens ve aksesuar bakımından bütçe kısıtlı ise Canon daha uygun olacaktır.
    600d ile başlangıç yaparsanız ileride iyi bir lens ile başarılı karelerin kahramanı olabilirsiniz.(ikinci el rakamı sanırım soyledıgınız rakamlar arasındadır)
    Elinizden geldiğince manual modda fotoğraflarınızı çekmenizde yarar var,ilk zamanlarda manual mod zor gelebilir ama kısa sürede çözebileceksiniz.
    Şimdiden bol şans.
  • DjAzraelL kullanıcısına yanıt
    Hocm Bu sanırsam dijital ben DSLR istiyorum özellikle fotograftan para kazanma gibi amacım yok ama aşırı bi istek var fotografçılık üzerine
  • EvoEren E kullanıcısına yanıt
    Hocam sagolun cevap için ama sırf makro çekmek için alıyorum diyebilirim makinayı . Zten 600d yi inceleme fırsatım oldu gayet profosyonel bi makina makro çekimlerinide inceledim ama bana şunu söylediler aksesuar bakımından nikon daha fazla ürün üret,yor sıkıntı çekmezsin felan dediler canonda bu sorun olabilirmi ?
  • Hiç bir şekilde sıkıntı yaşamazsınız,Örnek olarak forumda ikinci el lenslere bakabilirsiniz.
    Fiyat olarakta uygundur
  • O zaman senin isteğin kesinlikle CANON !
    Videosuda mevcut..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aykio

Hocam sagolun cevap için ama sırf makro çekmek için alıyorum diyebilirim makinayı . Zten 600d yi inceleme fırsatım oldu gayet profosyonel bi makina makro çekimlerinide inceledim ama bana şunu söylediler aksesuar bakımından nikon daha fazla ürün üret,yor sıkıntı çekmezsin felan dediler canonda bu sorun olabilirmi ?

d-slr ile makro çekmek ince iştir !.. Alacağınız bir d-slr eğer 18-55 kit lens ile alıyorsanız makro için ya işi öğrenmeniz gerek (ki bu durumda dahi öyle 1cm.'den, 4 cm.'den makro çekemezsiniz!) Size o söylenen "aksesuar bakımından nikon daha fazla ürün üret,yor sıkıntı çekmezsin felan" lafı diyenin bilgisizliğine kanıt olmuş. Yok öyle bir şey, lens olarak Canon lensleri biraz daha da ucuzdur hatta. Üretilen aksesuvarlar ise zaten Canon yada Nikon markalı değil, başka firmaların her iki markaya ait ürünleri için de uyumlu aksesuvarlardır. Bu sebeple herhangi birisi için herhangi bir sıkıntı yaşamanız mümkün olamaz. Yanız kimden bilgi alıyorsanız kaynağınızı derhal değiştirin. Acayip cahilce bilgiler veriyor aman diyim !.. Hangi d-slr ile çekilmiş makrolar gördünüz ? Eğer linki var ise paylaşabilir misiniz ? d-slr da Digital lensi değiştirilebilir foto makinasıdır. Kompakt yada d-slr tipli yüksek zumlu kompakt'lardan en önemi farkı algılayıcısının çok büyük olması ve lens değiştirilmesi imkanıdır.
    -
    Bu arada L310'ü hiç önermem . D-slr hakkında doğru bilgiler edinir de kafanıza yatmaz ise eğer hiç olmaz ise Nikon P510 falan alın ki kullanıcı ayarlarına imkan veren modlara (P,A,S,M) sahip olsun ve otomatik sahne modlarına esir olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 27 Ekim 2013; 21:52:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

d-slr ile makro çekmek ince iştir !.. Alacağınız bir d-slr eğer 18-55 kit lens ile alıyorsanız makro için ya işi öğrenmeniz gerek (ki bu durumda dahi öyle 1cm.'den, 4 cm.'den makro çekemezsiniz!) Size o söylenen "aksesuar bakımından nikon daha fazla ürün üret,yor sıkıntı çekmezsin felan" lafı diyenin bilgisizliğine kanıt olmuş. Yok öyle bir şey, lens olarak Canon lensleri biraz daha da ucuzdur hatta. Üretilen aksesuvarlar ise zaten Canon yada Nikon markalı değil, başka firmaların her iki markaya ait ürünleri için de uyumlu aksesuvarlardır. Bu sebeple herhangi birisi için herhangi bir sıkıntı yaşamanız mümkün olamaz. Yanız kimden bilgi alıyorsanız kaynağınızı derhal değiştirin. Acayip cahilce bilgiler veriyor aman diyim !.. Hangi d-slr ile çekilmiş makrolar gördünüz ? Eğer linki var ise paylaşabilir misiniz ? d-slr da Digital lensi değiştirilebilir foto makinasıdır. Kompakt yada d-slr tipli yüksek zumlu kompakt'lardan en önemi farkı algılayıcısının çok büyük olması ve lens değiştirilmesi imkanıdır.
    -
    Bu arada L310'ü hiç önermem . D-slr hakkında doğru bilgiler edinir de kafanıza yatmaz ise eğer hiç olmaz ise Nikon P510 falan alın ki kullanıcı ayarlarına imkan veren modlara (P,A,S,M) sahip olsun ve otomatik sahne modlarına esir olmayın.

Hocam cevaplarıın için çok teşekkür ederim bide sizin elinizdeki makinanın modelini ögrenebilirmiyim sorun olmazsa

• quote:

Hocam cevaplarıın için çok teşekkür ederim bide sizin elinizdeki makinanın modelini ögrenebilirmiyim sorun olmazsa

Rica ederim. Bende Olympus Pen E-PL3 var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 27 Ekim 2013; 21:59:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.