Şimdi Ara

93-98 TOYOTA COROLLA SAHİPLERİNE (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
22.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ceycey84x

o ses sadece 120-130da cıkmıyorkı kalkıs yaparken hafıf fazla gaz ver eksoz nasıl sahlanıyo
    :) bende hastayım

Hocam hele kı ılk kalkıs sırasında dewır 3000-4000 arasında ıken gelen tını benım kanımı kaynatmaya yetıo. Degme egzos sesıne degısırım bu sesı.
  • aynen ole kardesım
  • herkes sesten bahsediyor. o zaman bu araba neden bu kadar çok tutuluyor.
  • dıger sınıftakı 1.6 lara gore cok serı...2-motor sorunsuz allaha sukur yolda bırakmaz...baska bı neden e gerek varmı tabı rahat bu paraya gore bukaadr konforlu bır araca bınebılecekmısın?ayrıca benıma racım 97 gli corolla 200-230 yakıyor 2006 corllada bukadar yakıyor.
  • ORJİNAL BALATA KULLAN FRENLERDE NE KADAR FARKEDİYOR GÖR...ZAYIF DEDİGİN SERT BALATA.....ORJİNAL BALATA DEGİL...
  • Bendede vardı 96 Corolla GLI. Ailecek 4 sene sorunsuz kullandık. Bir kere sadece alarmdan dolayı yolda bıraktı.
    Bu araçların en belirgin sorunu patlak egzost sorunudur.
    O da kendine has, aradan ayırt edilebilecek bir tını çıkartır başka zararıda yoktur.
    Hafif olmasından dolayı az yakar ve iyi kaçar.
  • o sese burda bırcok kısı hastadır kardesım :)
  • Açıkcası bende severdim.

Hatta halen caddede müzisyen kulaklarım duyunca ayırt ediyor.
    Birde bu Corolla'lar 105 beygire düşmeden önce 114 beygirdi. O araçla 200 km'den fazla yapan duydum.
    Ama en keyifli özelliği yere yakın olmasından dolayı yerin hemen üstünde süzülürcesine gitme hissidir.
    Şu sıra evde 3 değişik araç var.
    Hiçbirisinde o yerin hemen üstünden süzülme hissini yakalayamıyoruz. Birde aerodinamisi çok iyi olduğu için
    uzun süre boşta gidebiliyordu, malum az sürtünme.
  • benzındende tasaruf tabı uzun sure bosta gıdınce dımı ama :) valla benım aracım 105 ps 94 orjınal japonla 94 yılında 230 vuruldu dayımın oglu bızzat yaptı :) ama 200 den sonra hayatı tehlıken baslıyor cok sarsıyo araba.sanırım 105 ps dı oda 105-114 okadar farkedermıkı?bılemıcem ama acıkcası hava fıltresı ve performans eksozlada 10 ps elde edılebılır herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey84x -- 17 Aralık 2006; 19:45:55 >
  • Benim duyduğum ilk çıkanlardan enjeksiyonlu olanlar 114 hp. Birde specieal edition olanlar.
    Fakat sonradan 95 veya 96 da çıkanlar emisyon kuralları doğrultusunda 105 hp'ye düşürüldü.
    114 hep ile 105 hp fark ediyormuş duyduğuma göre. Zaten ruhsatta 900 kilo yazan bir araç
    114 hpyi görünce katolog değeri olarak 10 saniyede 0-100 yapıyordu yanlış hatırlamıyorsam.
  • bı yanlısın var 10 sanıye olamaz :)benım ruhsatta 1040 mı ne yazıyo :) 97 benım arac corolla gli 98 xe vardı bı ara 800-850 kg yazıyodu ruhsatta 900 olmasına ımkan yok bı yanlısın vardır :)
  • Modele ve donanıma göre ağırlık değişiyordur tabbi. 900 kilo zaten yuvarlak hesap.
    Aracın hafif olduğunu belirtmek için söylemiştim.
    Bu arada 1050 kilo bile gayet iyi bir rakam. Günümüzde donanım arttıkça araçlar kilolanıyor ve daha çok benzin
    ve yerinden kalkmak için daha çok beygir gücüne ihtiyaç duyuyor. Yeni çıkan Corsa ve Clio bile 1250 kilo.
    Ama 10 saniye bir otomobil dergisnin soru-cevap köşesindeki katolog verisinde vardı.
    Hafif arabaının 10 saniyede 0-100 yapması aslında normal.
  • bizdede 98 corolla gli special var.oto. vites,sür. hava yas.,abs,klima.189.000 de.son derece temiz ve bakımlı.arabada ses namına hiçbirşey duyamazsınız.duyduğuma göre bu model corollalar çok nadir bulunuyormuş.bu arabayı biz 2 ay evvel 13.600 ytlye aldık.sizce uygun mu fiyatı arkadaşlar?
  • 95 model 1.6xei kullandık yaklaşık 12 yıl (1 ay önce sattık 300.000km de idi) şu an 98 model 1.6gli ve 2005 1.6 sol kullanmaktayız. Öncelikle söylemek istiyorum bu arabalar gerçekten sorunsuz bakımları aksatılmadığı sürece.

93-98 model 1.6 corolla ağırlıkları xei=1000kg gli=1035kg 0-100km hızlanma 10.4sn

quote:

bı yanlısın var 10 sanıye olamaz :)benım ruhsatta 1040 mı ne yazıyo :) 97 benım arac corolla gli 98 xe vardı bı ara 800-850 kg yazıyodu ruhsatta 900 olmasına ımkan yok bı yanlısın vardır :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: seyyah memleketim

bizdede 98 corolla gli special var.oto. vites,sür. hava yas.,abs,klima.189.000 de.son derece temiz ve bakımlı.arabada ses namına hiçbirşey duyamazsınız.duyduğuma göre bu model corollalar çok nadir bulunuyormuş.bu arabayı biz 2 ay evvel 13.600 ytlye aldık.sizce uygun mu fiyatı arkadaşlar?

nereden aldınız? yani memleket neresi?şehire göre fiyatlar değişiyorda.yinede uygun fiayata almışsın yalnız km biraz fazla....artı arabanın değişeni varmı?
  • Orjinalden alıntı: levantino70

Orjinalden alıntı: seyyah memleketim

bizdede 98 corolla gli special var.oto. vites,sür. hava yas.,abs,klima.189.000 de.son derece temiz ve bakımlı.arabada ses namına hiçbirşey duyamazsınız.duyduğuma göre bu model corollalar çok nadir bulunuyormuş.bu arabayı biz 2 ay evvel 13.600 ytlye aldık.sizce uygun mu fiyatı arkadaşlar?

nereden aldınız? yani memleket neresi?şehire göre fiyatlar değişiyorda.yinede uygun fiayata almışsın yalnız km biraz fazla....artı arabanın değişeni varmı?
    BİZ İSTANBULDAYIZ.ARABAYI BURADAN ALDIK.ARACIN ESKİ SAHİBİ GÜLER SABANCININ ŞOFÖRÜ.HİÇBİR DEĞİŞENİ YOK.ÇİZİKLERDEN DOLAYI DERİNDEREDE BELDEN AŞAĞI BOYANMIŞ.
  • 95 MODEL COROLLA XEI VARDI ,2003 YILINDA KAZA YAPTIM PERT OLDU.2000 YILINDA 70.000 KM'DE ALMISTIM UZERINDE CIZIK YOKTU,KAZA YAPTIGIMDA 99.000KM'DEYDI.KAZADAN SONRA BIR SURE ARABA KULLANMADIM ,DAHA SONRA TEKRAR AYNISINDAN ALMAK ISTEDIM MALESF TEMIZINDEN BULAMADIGIM ICIN ASTRA ALDIM.ASTRA KULLANINCA COROLLA 'NIN FARKI DAHA IYI ORTAYA CIKTI:
    1-MOTOR COK PERFORMANSLI ,SORUNSUZ ,EKONOMIK VE SAGLAM
    2-IC VE DIS DIZAYN COK HOS,SON DERECE ERGONOMIK, KALITELI VE GENIS IC MEKAN
    3-ASFALT ARABASI ,UZUN YOLDA KULANIM COK RAHAT VE KEYIFLI,YOLA YAPISIYOR
    4-MUZIK SISTEMI TATMINKAR,BOYA-KAPORTA UZUN OMURLU
    ***EN BUYUK OZELLIGI SERI VE SORUNSUZ MOTORU***
    93-98 SERISI COROLLA'NIN EKSILERI:
    1- FRENLERI COK ZAYIF,GUVEN VERMIYOR
    2- HIZLI GIRLEN VIRAJLARDA ONDEN KAYMA EGILIMI GOSTERIYOR
    3- ICERI COK RUZGAR VE LASTIK SESI GRIYOR( LASTIKLER MICHELIN)
    BIRCOK KISI GIBI GAZA BASINCA EGZOSDAN CIKAN O TITREME SESINE BENDE BAYILIYORUM.KESKE TOYOTA ,OPEL GIBI SONUNA CLASSIC EKLEYIP "COROLLA CLASSIC " DIYE PAZAR SATISA SUNSA,HEMEN ALIRIM ...METALIK GRI YESILINDEN

• 96 model gli toyota bende de var yeni aldım 1 hafta kadar oldu fakat dediğiniz fren sesi falan hiç duymadım biraz daha bineceğim duymak için heralde :) ama arabadan çok memnunum onu söyliyim kardeş iyiki toyota almışım çok seri araç şimdilik beklentilerimi karşılıyor ....
  • xei için bahsediyorum. farlar açıkken sürücü kapısı açılırsa uyarı sesi yok brodway da vardı. demekki kimsenin dikkatini çekmemiş veya benim arabada bozuk tu ben 1 sene fark etmedim. bunun dışın da her şeyiyle mükemmel
  • quote:

benzındende tasaruf tabı uzun sure bosta gıdınce dımı ama :) valla benım aracım 105 ps 94 orjınal japonla 94 yılında 230 vuruldu dayımın oglu bızzat yaptı :) ama 200 den sonra hayatı tehlıken baslıyor cok sarsıyo araba.sanırım 105 ps dı oda 105-114 okadar farkedermıkı?bılemıcem ama acıkcası hava fıltresı ve performans eksozlada 10 ps elde edılebılır herhalde

şimdi demişsinizki boşta gidince azbenzin yer enjeksiyonlu toyotalarda boşvitesete giderseniz daha fazla benzin yer çünkü tekerlikler duruyormuş gibi görünüyor fakat belli bi hızdaolduğu benzin pompalayıcıları daha fazla benzin pompalıyor bunuda15 senedir toyota fabrikasında 10yıldır çalışanbrinden duydum daha dorusu tanıdığım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.