Şimdi Ara

93-98 TOYOTA COROLLA SAHİPLERİNE (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
22.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eveeeettttt o kalkıştaki titreme sesi+++
    ışıkta kırmızıda bekliyorsunuz, kalkıştan 3 saniye sonra bütün arabaları dikiz aynasında görünce aldığınız zevk++++
    yere çok çok çok yakın olması (bu hem + hem -, yola iyi yapışması+, ankara gibi şehirdeyseniz altını vurması)
    bence çok yakması---
    96 xei
  • ortalama 8.5 yakıyor benimki 100 km de. birde arabayı çalıştırmadan once motor ikaz lambasının sonmesi gerek,yormu gerekmiyor mu???

quote:

Orjinalden alıntı: barisin

eveeeettttt o kalkıştaki titreme sesi+++
    ışıkta kırmızıda bekliyorsunuz, kalkıştan 3 saniye sonra bütün arabaları dikiz aynasında görünce aldığınız zevk++++
    yere çok çok çok yakın olması (bu hem + hem -, yola iyi yapışması+, ankara gibi şehirdeyseniz altını vurması)
    bence çok yakması---
    96 xei
  • bizim pederin arabası 99 model TOYOTA CARİNA 2.0 GLİ

frene bastınmı iyyyyyyh diye ses çıkyıo benimki 2006 model corolla bi ara bendede vardı aynı sey bulastırdı babamın arabası ama neyseki usta yaptı
  • quote:

Orjinalden alıntı: acar60

xei için bahsediyorum. farlar açıkken sürücü kapısı açılırsa uyarı sesi yok brodway da vardı. demekki kimsenin dikkatini çekmemiş veya benim arabada bozuk tu ben 1 sene fark etmedim. bunun dışın da her şeyiyle mükemmel

ZANNEDIYORSAM GLI SERISINDE DE BOYLE BIR IKAZ SESI BULUNMUYOR.BIR ZAMANLAR "FARIM DA ACIK YOLUM DA " GIBI BIR KAMPANYA VARDI GAZA GELIP GUNDUZ VAKTI FARKLAR ACIK GEZERDIM .BIRGUN UNI CIKISI KIZLARI GEZMEYE GOTURECEM, OTOPARKA GELDIK,KAPILAR ACILMIYOR,AKU BITMIS.REZIL OLDUK KIZLARA BUTUN PLANLAR IPTAL .NEYSE ESKI USUL ARABAYI YOKUS ASAGI SALDIK "VURDURARAK" BIRKAC DENEMEDEN SONRA CALISTIRDIK.BU ESNADA KÖŞEDEKİ SİMİTÇİNİN SÖYLEDİKLERİNİ HİÇ UNUTMAYACAĞIM :
    "SAHIN MAHIN OLSA ANLICAM ,AVRUPA ARABA DA YOLDA MI KALIR YAW" O GÜN ORADA FAR AÇIK IKAZI OLMADIGI ICIN TOYOTA'NIN KARIZMAYI DA CIZDIRDIK BENCE DE MUTLAKA OLMASI GEREKEN BIRSEY .BELKİ DE VARDI AMA TR'YE GELENLERDE YOKTU. EKTEKI LINKTE EFSANE KASANIN FINLANDIYA'DAKI REKLAMI VAR:ABS,AIRBAG STANDART.AMA TR'DEKILERDE TAAKİ98 YILINDA CIKAN XEI-GLI SPECIAL SERISINE KADAR AIRBAG VE ABS YOKTU:
    http://www.youtube.com/watch?v=1ymplBUO3bE

• bende de far açık ikazı yok.
  • ilk başta arabada türkiye ve japonyada yapilanlar arasinda çok fark gördüm japonyada yapilanlarin altlari daha alcak jantlari degişik yan tarafta sinyalleri yok koltuk kıllıflari daha güzel radyo orjinal olarak oda daha güzel ve su pompasi ve frenler türkiyede yapilanlar ayni marka degil ondan bunada dikkat ettim japonyadan gelenlerde arka kampanalardan ses gelmiyo onun dişinda genel olarak arabanin ön tampon kısmı çok hoşuma gidiyo - olarakda türkiye için pek kulanişli bi araç degil çünkü arabayi resmen haşat ediyoruz çünkü adamlar bunu japonyanin o güzel yollarinda kulanmak için tasarlamişlar bizse arabayi jeepin gitcegi araziden farksiz şekilde kulaniyoruz bide alti diger arabalara göre en az 5 6 parmak alcak buda türkiye yollari için kötü bi durum

• arkadaşlar bende far açık ikazı var...birde şu arka kampanalardan gelen sesi ustalar kesse ne iyi olacak...
  • japonyadan gelenler 13 jant ; Türkiye üretimi ise 14 jant.
  • bendede daha dogrusu bizdede 96 xei corolla var...

Tek yakındıgım frenin gücsüzlügü ve cok yakması...
    Avantajlarıysa saymakla bitmez

Bizim gibi kullanılsa heralde ne bmw ne mercedes dayanamazdı bu eziyete dolayısıyla inanılmaz saglam ve uzun ömürlüler...
    İkincisi inanılmaz seri bir araba yokus yukarı 1.8 passat yedimi biliorm
    Gayet kullanımı rahat bir araba heralde evdekilerden sonra banada kalacak o araba

Alabilirsin bence cok güzeldir
    Özelliklede direksiyona japon ne hidrolik yapmıssa ne 2005 focusta gordum o rahatı ne baska bi arabada
    Cok memnunuz öyleki toyota dan sasma diyebiliyoruz =)
  • quote:

Orjinalden alıntı: PNOUMA

quote:

Orjinalden alıntı: acar60

xei için bahsediyorum. farlar açıkken sürücü kapısı açılırsa uyarı sesi yok brodway da vardı. demekki kimsenin dikkatini çekmemiş veya benim arabada bozuk tu ben 1 sene fark etmedim. bunun dışın da her şeyiyle mükemmel

ZANNEDIYORSAM GLI SERISINDE DE BOYLE BIR IKAZ SESI BULUNMUYOR.BIR ZAMANLAR "FARIM DA ACIK YOLUM DA " GIBI BIR KAMPANYA VARDI GAZA GELIP GUNDUZ VAKTI FARKLAR ACIK GEZERDIM .BIRGUN UNI CIKISI KIZLARI GEZMEYE GOTURECEM, OTOPARKA GELDIK,KAPILAR ACILMIYOR,AKU BITMIS.REZIL OLDUK KIZLARA BUTUN PLANLAR IPTAL .NEYSE ESKI USUL ARABAYI YOKUS ASAGI SALDIK "VURDURARAK" BIRKAC DENEMEDEN SONRA CALISTIRDIK.BU ESNADA KÖŞEDEKİ SİMİTÇİNİN SÖYLEDİKLERİNİ HİÇ UNUTMAYACAĞIM :
    "SAHIN MAHIN OLSA ANLICAM ,AVRUPA ARABA DA YOLDA MI KALIR YAW" O GÜN ORADA FAR AÇIK IKAZI OLMADIGI ICIN TOYOTA'NIN KARIZMAYI DA CIZDIRDIK BENCE DE MUTLAKA OLMASI GEREKEN BIRSEY .BELKİ DE VARDI AMA TR'YE GELENLERDE YOKTU. EKTEKI LINKTE EFSANE KASANIN FINLANDIYA'DAKI REKLAMI VAR:ABS,AIRBAG STANDART.AMA TR'DEKILERDE TAAKİ98 YILINDA CIKAN XEI-GLI SPECIAL SERISINE KADAR AIRBAG VE ABS YOKTU:
    http://www.youtube.com/watch?v=1ymplBUO3bE

Kullandığımız 98 GLi de far açık ikazı var, farlar açık bırakılıp anahtarı çıkarıp sürücü kapısını açtığın an ikaz sesi geliyor...

• EFSANE KASADA (93-98 SERISİ) FAR AÇIK İKAZI OLDUĞUNU İLK DEFA DUYUYORUM.YUKARIDA BAHSETTİĞİM REKLAM FİLMİNİ İZLEDİYSENİZ 90'LI YILLARDA AVRUPA'DA ,EN AZINDAN FİNLANDİYA'DA SATILAN MODELLERDE ABS VE AIRBAG OLDUGUNU ANLAYABİLİYORUZ.BELKI KLİMA DA STANDARTTI VE TÜM MODELLERDE FAR AÇIK KAZI BULUNUYORDU ZİRA O DÖNEMİN BROADWAYLERİNDE BİLE VARDI BU ÖZELLİK.EFSANE KASANIN EN SON ÜRETİLDİĞİ 98 YILINDA ÇIKAN XEİ-GLİ SPECİAL SERİSİ'NİN NORMAL OLANLARDAN FARKLI OLAN ÖZELLİKLERİ KONUSUNDA, BU ARACA SAHİP OLAN ARKADAŞLAR BİLGİ VERİRLERSE MEMNUN OLURUZ.ZİRA HALA BİLİNMEYENLER ORTAYA ÇIKABİLİYOR.SPECİAL SERİSİNDE DİREKSİYON 4 KOLLU SANIRIM.BAŞKA FARKLARI NELERDİR?TEŞEKKÜRLER...
  • SYS20,HERKESİN ARAYIP DA BULAMADIĞI BİR ARABAYA SAHİPSİN ,KIYMETİNİ BİL BENCE EFSANE KASANIN TÜRKİYE'YE GELMİŞ OLAN EN BAŞARILI SERİSİ.ORJİNAL JAPON-GLİ-KLİMALI İSE ŞİMDİ BİLE HİÇ DÜŞÜNMEM 2000 ASTRA MI SATAR 93 COROLLA GLİ ALIRIM.İLK SAHİBİ MİSİN?
  • bende 96 GLİ var (Special değil)
    1- Eksoz patlak ses çıkarıyor ama çok hoşuma gidiyor. Kendine özgü bir sesi var.
    2- Fren balatalarından ses geliyor. Orjinal balata takıldığında sorun kalmıyor.
    3- Sorunsuz veteferruatı olmayan güçlü bir motor var.
    4- Tüp takılmasına çok uygun yapısı var ve tüplü arbam. 2. viteste 115 km/saat hız yapıyor. En son sürat olarak 190 km/saat dan sonrasını denemedim.
    5- Far açık uyarısı yok. Bir kaç defa farları açık unuttum. park ettiğim yerde kalınca elektrikçime bir uyarı sesi çıkaran parça taktırdım.Şu an sorun yok. Yolda kalmıyorum artık
    6- Arabam toyotaya attığım e-mail sonucu 105 beygir olduğunu öğrendim
    7- Kasa olarak güzel bir tasarıma sahip. Corollanın en çok satan efsane kasası
    8- Yere çok yakın olduğu için tozluklar ve altı çok sürtüyor.
    9- Satmayı düşünmüyorum.

• arabayı alalı 7 ay oluyor.ilk sahibi değilim.
    arabam 10 senelik hayalim.Üniversite sınavlarına (94-95 Yılı) meslek sahibi olayım diye hazırlanmadım.Bu efsane kasa arabanın sahibi olayım diye daha azimle çalıştım.neyse fazla uzatmayalım.evi aldıktan sonra sıra arabaya gelince yıllardır hayalini kurduğum.arabamı aldım.Şükürler olsun.
    yani arabam 11 yıllık hayalim.
    japon 1,6 GL karbüratörlü otomatik vites full
    arabamın basık duruşu ve yere yapışarak gitmesine hastayım.
  • Önceki arabam Xei'ydi.Ama gözümde hep GL,GLi vardi.GL'ler orjinal japon ve söylediğin gibi kendine has yere yapışık bir duruşu olduğu için çok hoşuma gidiyor.Temizinden bulursam Astra'yı hayalimdekii arabayı almak istiyorum ben de sahibinden.com'da bir GLi var 69.000km ama amcam 19.900YTL gibi uçuk bir fiyat yazmış???O kadar da değil ama kliması olsaydı belki düşünürdüm .

http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=3195043

• Bende bi süredir araba almak için araştırma yapıyorum. 11-12 bin YTL. civarı bütçem var. Takip ettiğim 1998 model bir Toyota Corolla 1.3 XE vardı ama arabayı göremeden ilanı kaldırdı sahibi :( LPG li ve fiyatı 11.500 civarı. Orjinalmiş ve 102 Bin km.de Klima hd. yok. Fikri olan varsa bu model hakkında görüş almak istiyorum. Tşkler (Ankaradayım bu arada)
  • 98i vardı teyzemlerde eşi vefat edince satışa çıkardılar 15 bine ağustosta alınmıştı.boyası bile orjinaldi.enişte kaportacıydı kusursuz olmasa almazdı zaten.11bine gitti.binecek kalmayınca bedava gitti yani.
  • merhaba arkadaşlar.93 1.6 xl corolla 75000 kmde aldım bir ay kadar önce.sizden istediğim bu arabalar orijinal 13 jant ama ayağında 14 jant ve lastik var.ben hangisi olursa araba daha sürüşü güzel olur.birde triger kayışı ne zaman değişir vede yağ olarak 20w50 mi yoksa 10w40 mı kullanayım.değerli cevaplarınızı bekliyorum.
  • BU ZAMANDA KLİMAYI HADİ GEÇTİM DE HD(HİDROLİK DİREKSİYONU ) OLMAYAN ARABA ALINIR MI YAHUU?BİRAZ DAHA ARAŞTIR ACELE ETME BENCE.KLİMALI -HD TEMİZ BULURSAN TAVSİYE EDERİM ...SAHİBİNDEN.COM'DA BİR SÜRÜ ARABA VAR .
    quote:

Orjinalden alıntı: EN.ES

Bende bi süredir araba almak için araştırma yapıyorum. 11-12 bin YTL. civarı bütçem var. Takip ettiğim 1998 model bir Toyota Corolla 1.3 XE vardı ama arabayı göremeden ilanı kaldırdı sahibi :( LPG li ve fiyatı 11.500 civarı. Orjinalmiş ve 102 Bin km.de Klima hd. yok. Fikri olan varsa bu model hakkında görüş almak istiyorum. Tşkler (Ankaradayım bu arada)
  • EĞER GLİ İSE BİR DE KLİMALI İSE ,VALLA BEDAVAYA GİTMİŞ?
    quote:

Orjinalden alıntı: mustik61

98i vardı teyzemlerde eşi vefat edince satışa çıkardılar 15 bine ağustosta alınmıştı.boyası bile orjinaldi.enişte kaportacıydı kusursuz olmasa almazdı zaten.11bine gitti.binecek kalmayınca bedava gitti yani.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.