Şimdi Ara

ABD'Den Gelicek Olan LCD'Li DVD/VCD/MP3 lü OTO-TEYP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ben Amerikadan ebay.com dan bulduğum bir LCD'Li DVD/VCD/MP3 lü OTO-TEYP getirtmek istiyorum. Tabi Amerikadaki bir akrabam vasıtasıyla Türkiyeye geldiğinde getircek. Malum Türkiyede fiyatları çok uçuk Amerikada bulduklarım ise Türkiyeye göre gayt uygun. Fakat benim sormak istediklerim Türkiyeye getirtceğim üründe ne gibi sorunlar yaşarım nelere dikkat etmem lazım. Örnek olarak ;
    1) Oto-teyp te pal/ntsc gibi sorunlar yaşarmıyım.
    2) Oynatıcağım DVD lerde bölge sorunu yaşarmıyım. Bu konuda neye dikkat etmem lazım. Region 1 filan gibi olaylar söylüyorlar. Ayrıca korsan dvd lerde bölge sorunu varmı çünkü bölge uyuşmazsa film siyah-beyaz gözüküyor filan diyorlar.
    3) Getirtceğim alete daha sonra TV-TUNER taktırtmak istiyorum bu konuda turt dışından getirtceğim alette bi sorun yaşarmıyım?

Yardım ederseniz çok sevinirim...

• Böyle bir ürün getiren varmı ayrıca aramızda?
  • Bilgisi olan hiçbir arkadaşımız yokmu yaws?
  • öncelikle radyosu büyük ihtimalle amerikan frekanslarına göre ayarlanmış olacak, yani noktadan sonra çift rakamlı frekansları okumayacaktır. saedce sonu tek rakamlı radyoları dinleyebileceksin.
    ntsc/pal olayına dikkat etmelisin. gerçi çoğu alette artık bu iki sistemde de çalışıyor. ama yanlış hatırlamıosam orda pal, burda ntsc kullanılıyor,yada tam tersi, buraya uygun format olmazsa siyah beyaz görüntü alacaksın.
    dvd region da eğer 1 e ayarlıysa burada alacağın dvdleri okumayacaktır. kopya dvd ler hakkında bir fikrim yok.

bunlara dikkat etmelisin
  • frekans olayı benim için çok önemLi deiL. Ayrıca dediğinin tam tersi pal tüm dünyada kullanılan, ntsc amerikada kullanılan sistem :) Peki bunun oto-teypler için bi aparatı yokmu görüntüyü renkliye geçirecek bide korsan dvdlerde bölge sorunu olup olmadığını biri açıklarsa tüm soruları çözmüş olurum.
  • bulduğun ürünün ebay linkini verebilir misin?

kopya dvd derken içinde mp3,wma fln olanları okur büyük ihtimalle ancak filmleri okumayacaktır
  • http://cgi.ebay.com/New-Pioneer-AVH-P5700DVD-Indash-DVD-CD-6-5-LCD-Monitor_W0QQitemZ5845528585QQcategoryZ94842QQrdZ1QQcmdZViewItem

korsan cd derken kopya dvd ler , ya wma ları filan kesin okucaktır ama dvd ler önemli, ben kopya dvd lerde pal/ntsc olayı kalkıor diye biliyorum ama emin deilim.

• kısaca cevap vereyim. monitör ntsc olacağı için bölge 2 leri açmayacak bunu sende biliyorsun zaten.kopya dvd lerdede bölge kısıtlaması yok ama sistem farklılığı var piyasada satılan kopyaların çok azı ntsc buda getireceğin sistemden tam olarak yararlanamayacağın anlamına gelir..

her hangi bir cihaz ntsc dvd yi pal,e eş zamanlı konvert edemez.fakat pal> ntsc ye konvert (dönüştürülme)olur..

burada tuner takman yine çözüm olmayacak...

alacağın cihazın monitörü pal,ntsc yi destekliyorsa bölge kısıtlaması olsa dahi kopya dvdleri sorunsuz olarak izleyebilir ve tuner taktırabilirsin..

verdiğin linkleri açamadım.
  • Peki buna TV Tuner taktığımda tv yi renkli izliyebilcekmiyim ?
  • pıoneer AVH-5700DVD nin özelliklerinde 3 sistemide desteklediği görülüyor.

amerikadan geleceği için cihaz 1.bölge olacak ama 3 sistem olduğu için bölge kısıtlaması olmayan kopya dvd,lerle izlenebilir ve tuner takılabilir.

Key features AVH-P5700DVD

All-in-one design, no hide-away unit

6.5-inch Anti-Glare, wide-screen display

Fully motorised Touch Panel Display

DVD-Video, DVD-R/DVD-RW compatible

CD/CD-R/CD-RW/MP3/WMA CD playback

MOSFET 50 W x 4 Amplifier

D4Q Digital AM/FM tuner

iPod® adapter ready

General AVH-P5700DVD

Amplifier MOSFET 50W x 4

Equaliser EEQ+ Equaliser with HPF, LPF & SFEQ

Built-in AM/FM RDS Tuner D4Q

DVD Capabilities DVD-Video/Video CD Playback with Direct Search, Chapter/Track, Next/Previous, Chapter/Track, Fast forward/reverse, Pause, Track/Chapter Repeat, Condition Memory (30 discs), Play back Control (Video CD only), Direct Search Title, Time Direct Search, Scan, Digital Direct

DVD Auto Play (Some discs may not fully operate on this system), DVD Bookmark Play, DVD eject Bookmark Play

CD Capabilities CD Playback with Track Scan/Pause/Repeat, Random Play, CD Text, List Search

96KHz/24-bit DAC

24-bit D/A converter

Fast forward/reverse

Track Search/Scan/Repeat

Track/Manual search

Last position memory (for CD function only)

Source Control MCD, TV, DVD, DAB Tuner

Control via front panel buttons or Remote

Voice Guidance When connected to Pioneer Navigation System

Display type Wide TFT active matrix LCD colour display

Touch Panel Operation Yes

Display size 6,5 Inch

Screen Coating High-quality AG (Anti-Glare)

Installation possibilities In-Dash

Fully motorised display with auto dimmer with free adjustable viewing angle (50°-110°)

Front panel Partially removable with safety warning beep

Selectable wide screen modes Just / Full / Cinema / Zoom / Normal

Rear camera switching Yes

Remote Control Optional

D/A Convertor 24-bit

DVD - R/RW and CD - R/RW Playback Yes

Built-in MPEG 2/1 decoder Yes

DVD video player Yes

Region number 2

Connections AVH-P5700DVD

AV Output 1 RCA

AV inputs 2 RCA

AV Bus Input Yes

Input for rear camera Yes

RGB input for Navigation System Yes

Optical Digital Output Yes

IP Bus input/output Yes

PAL/NTSC/SECAM compatible RGB input Yes: her 3 sistemi destekliyor

Power Supply In Yes

Rear monitor output Yes

close window

• çok saol kardeşim eğer dediğin gibiyse benim için çok iyi haber
  • kardesim bendede pioneer 5700 dvd var amerikadan gelirken getirmistim ben sorun yasamadim tuner takarsan calisir ancak burdan hic dvd alip denemedim acikcasi region free yani kopya dvdler zaten calisacak bir tek radyoda problem yasarsin diye dusunuyorum,ben onuda cozdurucem okcudan bir arkadas pioneer yetkili servisinde hallettircegini soyledi tuner olayini halledersem sana yazarim.Bir tek sorun ordan alicagin yer.iyi arastir derim fiyati cok dusuk olanlara bakma derim..

http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=7049605&type=product&productCategoryId=cat03095&id=1108124657805

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi audilover -- 29 Aralık 2005 2:33:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.