Şimdi Ara

Abit AN7 mi NF7-S mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben seagate 160 ultra ata ıde hdd kullanıyorum

daha önce tüm marka sata hdd leri denedim çok gürültülü ve yavaş ve ısındıklarını gördüm ve kağıt üzerinde bir üstün gösterildiklerini anladım ve ide hdd den şaşmadım
  • :)
  • heavy abi var mı yok mu onu soruyorum. PATA performasına ok de PATA RAID kalmadı ki ortalıkta...
  • ilk serilerde sanırım vardı zaten fiyatlarda uçuktu ama şimdikilerde yok malesef
  • sağol arbiter...
  • [:I]
  • <b><u>NF7-S ci arkadaşlar</u></b>

Abit AN7 mi NF7-S mi?

Resimde gördüğünüz gibi soft menüdeki "CPU interface" kısmını enabled mı kullanıyorsunuz disabled mı?Ben daha önce enabled kullanıyordum ve 220 fsb yi geçmiyordu ne zamanki disabled ettim 240 fsb yi gördüm.
    Haberiniz ola..
  • Peki performans ne kadar fark etti? Düşüş oluyordur heralde civil.
    bu arada ramlere en fazla kaç volt veriyor NF-S? modla 3.2v verilebiliyor mu? Bir de bu kadar NF-S kullanıcısını yakalamışken sorayım işlemciye yüklendiğiniz (prime95 falan) zaman voltaj oynaması ne kadar oluyor? Benim Epox'da 2400Mhz'de 1,7v verdiğimde 1 saatlik her saniye ölçüm ile 7000 küsür ölçüm sonunda voltajın 1.68v ile 1.78v arasında dalgalandığı görülüyor ki sinir bir durum.
  • tam olarak bir performans karşılaştırması yapmadım ama düşeceğini sanmıyorum.Tabi toplam mhz de bir değişme olmuyor cpunun yapabildiği.Yani benim barton 2450 civarı mhzlerde tıkanıyordu yine tıkanıyor ama daha düşük çarpan ve daha yüksek fsb daha çok işe yarıyor.Tabi iyice bir denemem lazım.Bu işler eskisi kadar açmadığı için pek uğraşmadım.Bir gün yine biosa girersem :) denerim.
    voltaj olaylarına ise hiç bakmadım.
  • ram ler modsuz en fazla 2.9 v oluyor nf7 de.
  • abitin her urunu memory timinglerinde sicar .4 abit kullandim ve bidaha da almam.Abitin yuksek fsb lere cikar cunku voltajlari normallere gore hep yuksektir.Modsuz abitle fsb basarsin ama timinglerde sictigi icin benchlerde geri kalirsin.5-10 fsb onemi yoksa asus derim.Modlu asus zaten kral
  • "Modlu Asus kral" lafını Asus'tan nefret eden ben dahi onaylarım.

CPU interface muhabbetine gelince, CPU interface disabled performansı düşürüyor (İşlemcinin bus timinglerini düşürüyormuş), ancak daha yüksek fsb'ye çıkılabildiği için performans toplamda hemen hemen aynı kalıyor. Yani enabled iken sınır 12x220 MHz ve disabled iken 11x240 ise, performans yaklaşık aynıdır. Disabled iken yüksek cpu/ram bandwithi kanıran uygulamalarda performans artar, ağırlıklı CPU kullanan uygulamalarda (çoğu az komplike simulasyonlar, işlem benchmarkları-SuperPI gibi) performans düşer. 3DMark'ta değişiklik olmuyor gibi yorumlar var forumlarda. Hayatımda disabled iken günlük kullanmadım, aynı fsb'de performans ciddi düşüyordu.
  • cpu interface performans düşüşü sağlar hemde baya bi ram okuma hızı düşüyor.
    resmen suni l12 mode vsense olayına giriyor :)
  • Eh bunuda öğrenmiş olduk.Ben her iki durumdaki performansı compare etmedim ama Pol ve arbiter yorumlarını yaptıktan sonra denemeyede gerek yok.Yani that's to say: CPU interface enabled olacak.

amma ve lakin yüksek fsb ile screenshot falan alıp eğlenmek isteyenler disabled edebilirler orasıda bir vakıa netekim :)
  • Ben An-7 aldım yeni.epox 8rda+ rev.1.1 vardı kurtuldum.Biosta ayar save etme olayı sahane yakaldınmı stabil bir ayar hem kaydet bak keyfine ya voltaj neydi fsb neydi ugrasma derdi yok.Anakartta hersey var.optic out/in bile.ide yerleri içe dogru sahane olmus.pencereli kasada pos gostergesi ve alta iki tane (kırmızı ve yesil)led super gorunuyor.Hava sogutmam cok kotu.o yuzden yuklenemiyorum.ama epoxda hayatta cıkamadıgım 200 fsb ye anında cıktı ilk denemede voltajsız.Bİrde fanların hızını ayarlamak super bir sey.Sessize al bak keyfine.Windowstan o.c. yap.Bence oturur yakına bios lar falan guncellendikce fsb yi artırırırz heralde.
  • Bir tek BIOS güncellemesiyse sorun olmaz da revizyon değişikliğine giderlerse resmen elimizde patlar alet. Neyse. Şu an NF7-S alıcam gibi görünüyor. Biraz da yabancı forumları araştırayım bari...
  • [Deleted by Admins]
  • romanart yine boş konuşuyorsun farkındamısın bilmem
  • [Deleted by Admins]
  • forumlarda kim 250 fsb günlük kullanıyor.

zira anakartta 300fsb desteği var

ses chipsetine gelince mükemmel ötesi .

stabilite mükemmelik abidesi bir ürün daha neolsun.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.