Şimdi Ara

Abit AN7 mi NF7-S mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatları yakın, benzer özellikleri var. Overclock için hangisini tavsiye edersiniz? Yüksek FSB'lerde hangisi daha stabil? AN7 nispeten yeni bir anakart o yüzden biraz daha beklemeli mi? Yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Bir soru daha ekleyim, NF7-S ile gelen IDE=>SATA çevirici aparat AN7'yle de geliyor mu?

• abi bende bu ikisi arasında kararsızdım ve nf7-s aldım.nası olsa kendini kanıtlamış bir board.
  • forumdakı konusmalardsn anladıgım kadarı ıle an7 ıle gelmıyor. ve su an kı bıos u ıle fazla da cıkamayan board max225 fsb felan. an7 nın su an kı getırısı bıraz rahatlık wındows altında voltajla oynamak gıbı.
  • an7 al cünkü onda guru diye bişey var.guru overclock icin üretilmis bir ozellik ztn dijitalcenterda da guru ile ilgili bilgi var
  • nf7-s al.
    an7 henüz oturmamış rahatlığı ve süsü püsü var ama oc için nf7-s daha iyi şimdilik tabi.
    220 fsb üstüne çıkmak problemli.
  • arbiter 220 üstü hangisi için problemli? an7 mi nf7-s mi? Yoksa ikisi için de mi?

Bu arada yanıtlayan arkadaşlara teşekkürler.
  • evet an7 şimdilik fsb konusunda biraz problemli.
    2soruyu atlamışım malesef an7 de gelmiyor öylebir aparat.
    ayrıca bu topiğede bi göz at.

http://forum.donanimhaber.com/topic.asp?TOPIC_ID=80297
  • an7 derim çünkü biosla uğraşmadan windows üstünden overclock yapabiliyorsun
    ve kartta yok yok s ata raid fireware ne gelirse işte
  • devrimow kullandınmı hiç daha önce arkadaş oc için tavsiye istiyor soruyu atlama.
    ben 2 gün önce satıp nf7-s aldım.
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by devrimow</i>
    <br />an7 derim çünkü kartta yok yok s ata raid fireware ne gelirse işte
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

O söylediğin özelliklerin hepsi NF7-S de mevcut.
    Lütfen bir öneride bulunacağımız zaman daha dikkatli olalım ve mümkün olduğunca bizden istenen şeylere cevap verelim. Arkadaş bizden yüksek FSB için yardım istiyor. Ben NF7-s Kullanıyorum ve geçenlerde yapmış olduğum denemelerde 245 FSB değerlerine ulaşabildim 1:1 olarak. Ama fazla deneme imkanım olmadı çünki elimde uygun ram yok şuanda. Tabiki bu işlemi FSBSENSE MOD yaparak elde ettim.
  • ben nf7-s ile 240 fsb gördüm modsuz.şu anda günlük 220 fsb kullanıyorum.Bende nf7-s tavsiye ederim.
  • garip olcak ama asus a7n8x derim
  • NF7-S'in yüksek FSB'ye daha rahat çıkması ve yanında gelen PATA=>SATA çevirici ilgimi çekiyor oldukça. PATA=>SATA çevirici kendi başına 20 dolardan daha pahalı ve RAID 0 için şu anki PATA Maxtor 120 GB 8mb cache harddiskin yanına bi SATA alıp olayı halletme gibi bir avantajı var. AN7'de de micro guru durumu ve Windows altında overclock gibi avantajları var. Ancak bütün nForce2 anakartlar gibi ilk seride bazı oturmayan şeyler var. Aslında ne zaman alacağım kesin de değil kartı, o yüzden AN7'nin yeni revizyonu çıkarsa onu da gözönünde bulundurmak lazım.
  • Jincx sanırım o kartın SATA'lı versiyonunun fiyatı 130 dolar+KDV'yi geçiyor. Ayrıca overclockla sıkı bir şekilde uğraşan arkadaşların hiçbirinde bu karttan gördüğümü hatırlamıyorum.

Bence genel olarak Asus kaliteli ama fazla pahalı ürünler satıyor. Bilgisayardan çok anlamasam ve para sorunu olmasa kasayı donatırım Asus'la ama overclock filan gibi durumlarda AMD için Abit ve Epox'tan başka seçenek yok bence şu an...
  • an7 aldım bayağı iyi ama yabancı forumlarda nf7-s diyolar
    sen bilirsin bence guru haricinde fazla bi fark yok

saygılar.....
  • ben ilk an7 alanlardanım bir problem yaşamadım.

çokta stabil.
  • max kaç fsb yaptın?
  • Heavy kaç FSB civarına çıktın? Ve ilk elden duyalım bir de PATA => SATA çevirici varmı?
  • 218 fsb yaptım max. fakat anakarta hiç bir sogutucu vs. mod uygulamadım açıkçası anakartı kasama montajladım ve kıyamadım.

genel olarak abit nf7-s kulanmadım fakat daha önce 200 fsb de 3-3-2-cas 2 çalışan ram 3-2-1-2 hızlarında yaklaşık 1 gün prime 95 çalıştı. hiç soorun çıkmadı bende işkence testime testtten geçmiştir yorumunu yaparak kasamı kapattım.
  • Sağolasın. Buı arada PATA => SATA çevirici varmı?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.