Şimdi Ara

ACER 5920G DOSYA DRİVER PAYLAŞIM KULÜBÜ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
57.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle forumda bu konu ile ilgili bilgileri detaylı bir şekilde okumanı tavsiye ederim.. çünkü tüm cevaplar acer 5920g kulübü başlığı hakkında var. Nasıl vista cd si oluşturacağın ayrıntılarıyla anlatılmıştır. Xp konusuna dönersek :

1 - Setuptan boot bölümünde 1 cil olarak cd sürücüsünü seçmen yeterli ama ondan evvel ya xp cdisini sata destekli hale getirecen. bunu yapamadıysan yine setuptan hdd seçeneğini ide yapacaksın. Sonrası kurulumu biliyorsun sanırım.
    2 - Eğer çift işletim sistemi kullanmak istiyorsa vistayı kaldırmana gerek yok kurarken xp yi D: sürücüsüne kurarsın. Önemli nokta şu ki vistanın üzerine xp kurarsan açılışı kendine göre ayarlayacağı için sadece xp açılacaktır. Bunun için önce vistaya açılışta boot işlemlerini yaptırabileceğin ufak bir program kuracaksın. Sonra xp yi kuracaksın. Eğer sadece xp kullanılacaksa c: sürücüsüne format atabilirsin.
    3 - Sürücüleri anakarttan başlayarak yüklesen daha iyi olur. Bazen kıllık yaratıyorlar. Bunun için yine forumu kurcalamanı tavsiye ediyorum.
    4 - Yeni ekran kartı sürücülerini yükleyemezsin. Çünkü mobil versiyon nvidia yı tanımamaktadır ama tanıtma yöntemleri mevcuttur.

• arkadaslar
    5920 ile 5920G driverları arasında bir farkvar mıdır ? sanırım tek fark ekran kartında olabilir ;?
    ben 5920 nin driver larını buldumve onlarla xp kurmaya başllayacam..Bir sorun olur mu ?
    5920 Gnin driver larını bulamadım
  • arkadaslar merhaba bende dun 5920g 602 serısınden aldım fakat pılı 2 saattte bıtıyor normalmıdır.bırde arkadaslarımın belırtmıs oldugu gıbı pc kutusundan hıc bır sey cıkmadı yanı bu makınanın sarjını nasıl yapmalayım pıl tamamen bıtıncemı yoksa çalısırken sureklı sarjdamı bırakmam gereklı yada evde kullanımlarda pılı cıkartarak sadece adaptorle kullanmammı uygun olur bılıyosunuz kı pıl bır dız ustu pc de cok onemlı sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: exmoonlight

arkadaslar merhaba bende dun 5920g 602 serısınden aldım fakat pılı 2 saattte bıtıyor normalmıdır.bırde arkadaslarımın belırtmıs oldugu gıbı pc kutusundan hıc bır sey cıkmadı yanı bu makınanın sarjını nasıl yapmalayım pıl tamamen bıtıncemı yoksa çalısırken sureklı sarjdamı bırakmam gereklı yada evde kullanımlarda pılı cıkartarak sadece adaptorle kullanmammı uygun olur bılıyosunuz kı pıl bır dız ustu pc de cok onemlı sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.

2 saat gibi bir süre zarfında bitmesi normaldir. Biraz daha ince ayarlar ile zorlansa 2.5 saate çıkar. Pilin kullanım süresini ( ömrünü )arttırmak amacıyla internetten de tavsiyeleri okursan adaptörle kullanman daha iyi olur. ( Pilinde sökülmüş olması lazım ). Prize takılıyken pilin takılı olması onun sürekli şarjda kalmasını sağlıyor ve ömrünü yiyor.

• bazılarımıza yanlış batarya vermişler çünkü. mesela teknosanın sitesinden 5920 T7500 lü modele baktığında 8 hücreli batarya olduğunu yazıyor ama malesef benimki altı hücreli ve seninki de. ama bizden önce alanlarda sekiz hücreli pil var
    quote:

arkadaslar merhaba bende dun 5920g 602 serısınden aldım fakat pılı 2 saattte bıtıyor normalmıdır.bırde arkadaslarımın belırtmıs oldugu gıbı pc kutusundan hıc bır sey cıkmadı yanı bu makınanın sarjını nasıl yapmalayım pıl tamamen bıtıncemı yoksa çalısırken sureklı sarjdamı bırakmam gereklı yada evde kullanımlarda pılı cıkartarak sadece adaptorle kullanmammı uygun olur bılıyosunuz kı pıl bır dız ustu pc de cok onemlı sımdıden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım.

• dostum pekı ıtıraz hakkımız yokmu cunku boyle bır alete boyle bır pıl verılırmı.

quote:

Orjinalden alıntı: harunresitz

bazılarımıza yanlış batarya vermişler çünkü. mesela teknosanın sitesinden 5920 T7500 lü modele baktığında 8 hücreli batarya olduğunu yazıyor ama malesef benimki altı hücreli ve seninki de. ama bizden önce alanlarda sekiz hücreli pil var
    quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: mendux

Beim de planlarım arasında Xp ye geçmek var ama vistadaki performansı nasıl değişir, Xp ye geçip memnun kalırsam .. yeni çıkacak windows7 ye geçerek olayı tamamlarım

arkadaslar eRecovery menusu yok bende cikmiyor..
    herkes vistadayken yaptım diyo ama bende recovery menusu çıkmıyor. ePower menusu altında yok. Hepsi var o yok.. Alt+ f10 da çalşmıyor. .Yardım edin pls..
  • dostum baslat menusune bastıgında Acer Empowering Technology yazısı yazıyormu.
  • Beyler vista dan xp ye geçmek istiyorum herkes gibi.Ama bi kaç sorum var. Ben 2 tane dvd yedek ve 1 tanede driverlarını yedekledim.Şimdi xp ye geçtiğimizde şu pc de mevcut olan belli başlı programları napıcaz.Yani şu anda işte media center ve acer arcade deluxe gibi programlar var onları nasıl xp de çalıştırcaz..
  • Millet siteler için çok teşekkürler. Çok işime yaradı.
  • quote:

dostum pekı ıtıraz hakkımız yokmu cunku boyle bır alete boyle bır pıl verılırmı.

valla vatan la görüştüm tpm ile görüştüm kont la görüştüm acer türkiye ye mail attım ama malesef. şimdi de acer global e mail atıcam keşke birileri yol gösterse
  • arkadaşlar elimde bir vista dvd var bu dvd nin 64 bitmi yoksa 32 bitmi olduğunu nasıl anlarım?
  • neyse denedim ve gördüm 32 bitmişdiğer konuyada yazdım arkadaşlar driver dvd içinde 2 tane kamera driver var hangisi yüklenmeli?birde şu 0 800 lü numara varya o numara tam olarak ne?
  • merakla sonucun beklıyorum....

quote:

quote:

dostum pekı ıtıraz hakkımız yokmu cunku boyle bır alete boyle bır pıl verılırmı.

valla vatan la görüştüm tpm ile görüştüm kont la görüştüm acer türkiye ye mail attım ama malesef. şimdi de acer global e mail atıcam keşke birileri yol gösterse
  • quote:

merakla sonucun beklıyorum....

quote:

quote:

türkiye de malesef muhattap yok. sağlam ingilizcesi olan bir arkadaş yardımcı olsa ??? birlikte bir mail yazsak

• Arkadaslar Ben utilities paketini yükledim xp ye fakat notebook u her açtığımda "bir sorunla karşılaştı ve uygulamayı durdurmak zorunda" gibi not çıkıyor ve Empowering Technology kapatıyor herseferin..açmaya çalıştığımda da aynısını yapıyor?bunu nasıl düzeltebilirim.??yardımlarınızı bekliyorum...!
  • yaa arkadaslar durup dururken niye vistadan xp ye geciyonuz anlamadım vista fıstık gibi çalışyo iştee kurcalamayın fazla
  • selam arkadaşlar

Tüm acer serisine xp kurmak istiyorsanız yardımcı olabilirim aşağıdaki linkten hp serisine bakınız sizin pc nizin modeli varsa xp kurmakta yardımcı olalım.

acer Serisi marka ve modeller bakmak için tıklayınız
  • acer 5920g nin alınan recovery(image) nı hangi programla açarım bilgisi olan ..teşekkürler. tamamen kurmak için değil sadece içinden dosya almak için gerekli
  • vista için ekran kartı driveri arıyorum. hangi sürümü yüklemek gerekli?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.