Şimdi Ara

ACER 6530G DERNEĞİ (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.415
Cevap
5
Favori
104.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 6530g Çakma windows derecelendirmesi

http://yfrog.com/jpoverclock750mhzj

• arkadaslar...Acer 6530 kullanıcısıyım acıkcası uzun zamandır forumu takıp edıyorum fakat Cozumler ıle donmek ıstedım...Ben bu bılgısayarda online ve actıon oyunlar olmak uzere bırcok oyun denedım...Dogal olarak ılk ısletım sıstemının agırlıgı ıle bunlar olmadı..

İşletım Sıstemı Goruslerım

WinXp denedım sp2 sp3 butun drıverları ıle fakat oyunlarda ve grafıklerden sonuc alamadım.(driver acer ın sıtesınde olmasına ragmen)...Hoparlorlerden GElen ses fazla fakat kontrolsuz.Hoparlore zarar verebılecek sevıyede...MAsaustu canavarı olan makıne oyunlarda ısyan ettı =))) Wireless adaptorunun performansının dustugunu de gozden cıkarmamak lazm...

Win7 denedim fakat yıne ıstedıgım performansı yakalayamadm..Uzun yıllardır eskı sıstemler ve overclock uzerıne ugrasıorm 2004 bı bılgısayarı xp de 4 sn de acılmasını sagladım 2010 oyunlar oynattım fakat bu bılgısayarın hakkı wın7 de deıl...

win64bit,bugune kadar mac pc ler bıle kullandım fakat hıc 64bıt sıstem kullanmadım server dısında...o yuzden yorum yok..(acıkcası yorumu olanların da derdı cok =))

Windows Vista Ultimate Ati Gamer Edition & Atı Tweaks...İşte bu ısletım sıstemı kullanmya deger By Benjamın dıe bırı tarafından mod edılmıs.Profesyonel Kullanıcılara Hıtap Edıyor..Bırkac Problemı var TAbıkı,Fakat canınızı sıkacak yada standart kullanımı ve oyun kullanımını bozacak hıcbır sorun yok....İnanın bana Ekran kartı Driverlarını bıle sadece sıteden kullanıorm mod lamıorm =))) Kendı 3d ayarlarını uygulama ayarlı yapınca Sıstem harıka...Bılgısayarda launch manager dısında bır yazılım yukleme geregı duymadım=)...Butun guncellemeler yapılmıs durumda takır takır calısıor=)

SON GUNLERDE PROTOTYPE VE NINJA BLADE OYUNLARINA SARMIS DURUMDAYM OYUNLAR KONSOL CEVIRIMLI OLDUGUNDAN BILGISAYARI BIR HAYLI YORUYOR..FAKAT COZUNURLUK DISINDAKI AYARLAR YUKSEKKEN ATI GAMER ILE AKICI BIR SEKILDE OYNUYORUM (VE BU 7 SAAT KADAR SURDU) =) DIGER ISLETIM SISTEMLERINDE MAKINE EN FAZLA 1 SAAT CALISTI SONRA KAPANDI =))) MASAUSTU PERFORMANSI OLSUN OYUN PERFORMANSI OLSUN BU SISTEMLE SON CIKAN ANTIVIRUSLERDEN GTA4 BURNOUT COD ASASSINS CREED PRINCE SERISI VE BIOSHOCK A KADAR HERSEYI DENEDM..EMIN OLABILIRSINIZ.=))

Sorunlar..
    *Bılgısayarımda kapanma sorunu oluyor ısı olarak baktıgımızda maxımum 102 derece gordum (Assasins Creed Full+Full detaıls) ve kapandı...Bu kapanma ısıdan kaynaklanabılır fakat sınır bozucu..ve unutmadan Bu ıslem pc de fan temızledıkten sonra oldu (stabıl olarak 2 haftada bır acar temızlerım)...

*Bılgısayarın Bıos unu acer ın sıtesınden ındırdım ve yukledım..Benım batarya ve sarj aletı ıle bı performans farkım olmuyor..Fakat sorun su ki butun oyunlarda fan bırden sah a kalktıgında (max performansa ılk gectgnde) 6-7 sanıye kadar mukemmel bır kasılma oluyor,yanı o arada oyunu takıp etmenızın ımkanı yok....

*Ses ve yazılım olarak ırcok sey denedım. GameGaın ıle oyunlarda bıraz performans saglayabılıorsunuz.Ayrıca ses sıstemı kullanıyor ısenız SrS Sandbox onerırım...

*Bılgısayarı garantıye verebılecek bır yerde deılm okul vs zaten.bır kez verdım nedense cd rom degısmıs hanı hantallıkla ne alakası var bılemem:D(SErvıs ıste) sımdı dvd rom um bı haylı yavas calısıor.Sıstemı ısınmadan dolayı verecegım.Ama dedgım gıbı ısletım sıstemı bomba=)))

Son olarak ufak bır not : Butun sıstemler aynı konfıgurasyonlar ve programlar ıle denendı sonuclar kesın ve net ...Herkese kolay gelsın =))))

• herkese selam.
    ben 6530g mi satmaya karar verdim,acaba fiyatı ne olur kaca gider bi fikri olan var mı???
    yardımcı olursanız sevinirim ...
  • Ya windows 7 64 bit kurun güncellemeleri yapın tüm dertlreriniz bitecek power yöneticisine bile gerk yok cihaz uçuyo ısınmıyo bile bios güncellemesi yapın pes2010 oynanıyo fulld eonu bilirim ben banada yetiyo
  • şimdi son olarak win7 64 bıt kuracagım ama performans dedgın gbı deılse cok pis sayarım ona gore:D :D..... ayrıca pes10 cok kasıntı bı oyun deıl ben AMD neo + 256mb grafık kartı ıle gayet akıcı sekılde oynadım...Bu makıne wın7 64 bıtte medıum ayarlarda need for speed SHIFT oynatırsa o zaman sana helal olsun derım ıste=)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: aloner03

ACER ASPIRE AS6530G-844G64MI GEMSTONE BLUE NOTEBOOK

İşlemci : AMD Turion X2 Ultra ZM84
    İşlemci Hızı : 2,3 Ghz / 2MB Cache
    Bellek : 4 GB
    Sabit Disk : 640 GB
    ATI Mobility Radeon HD 3650
    16" Full HD 1920 x 1080 Çözünürlük

laptopumda vista home premium yüklü win 7 nin hangi versiyonuna geçmeliyim
    64 bit veya 32 bit hangisi
    birde antivirüs ne tavsiye edersiniz
    cevaplar için şimdiden tşk ler

cevap verecek kimse yok heralde yine de tşk ler
  • Yukarıda kısaca belırtmıstım aslında fakat daha yeni izlenimlerim oldugu için sana bi tavsiyede bulunabılırım....

Ayrıca Win7 64 bitte ne yazıkkı oynadıım oyunlar full acılmadı o yuzden arkadasımıza tesekkur edemeyecegım ....

Son izlenimlerım 64bit sistemler üzerine....Sana tavsiye edeceğim İşletim sistemi de burada mevcut.....

*win7 64 bit deneyimimden sonra yeni birşey buldum modlanmıs 2 adet işletim sistemi..2si de win7 üzerinde oynanarak yapılmıs...

-1.si windows 7 x64 Gamer Edition:

*işletim sistemi bırakın bılgısayarı yormayı dokunmuyor dahı...32 bıt ısletım sıstemı kullanırken yada 64 wın7 kullanırken medıa player acsanız ıslemcı %20 performanslara cıkarken sıradan msn-mozılla-medıa player-gadgets işlemleriyle sadece %1 =))) mukemmel bı rakam ....
    İnanın Bana ilk defa bu bilgisayarın soguk ufledıgını gordum=)))... bu sıstemle bırcok program bırlıkte kuruluyor...Mozılla dan msn e kadar...Game Boost ozellıgı ıle aradıgınız performansı bulamadıgınızda mukemmel derecelere ulasıyor=)) Sadece fıngerprınt ıle ırda drıver ını kuruorsunuz,unutmadan bir de Ses(cunku whoofer devreye gırmıyor-Ve ınanın mukemmel baslar var) Creative A100 2+1 ile denedım mukemmel...USt duzey kullanıcılara hıtap edıyor sıstem..(ingilizce fakat arastırırsanız tr nasıl yapılır dıe bı cok yerde bulabılırsınız...hee yok dersen ben sana onu da anlatırım=)

-2.si Windows 7 ati edition

* Bu biraz daha gorsellık dolu bı sıstem boost eklentılerı yok Orta duzey kullanıcılara hıtap edıyor..Gamer edıtıon dan Islemcı kullanımı dısında farkı yok....

Dogal olarak sana onerdıgım ısletım sıstemı Win7 64bit gamer edition...Uzun arayıslar sonucu torrent ını vs sını buldum 8 mbıt ınternet ıle gayet ıı cekıor=)

Internette bulamazsan torrentını ve sıtede yasadısı yazılım lınk ıznı varsa buraya koyabılırım... Tesekkurler

(Forumlara cvp yazmak yada bosa muhalefet olmak gıbı huylarım olmadıgından kesın cvplar ıle donuyorm...ilk kez bi siteye tesekkur dısında cvp yazıorm,Yakında kendı uyelıgımı alıp gırecegm =))) ) Bence konu kapanmasın daha once konusan arkadaslarımız susmasınlar...

• arkadaşım bende 7 64bit var ve oynayamadığım oyun yok. shiftte tüm ayarları açıp denemedim ama medium ayarlar ve 1366*768 çözünürlükte çok iyi oynanıyor. yüksek ayar denemedim çünki pek beğenmedim o ayrı konu most wanted ve carbon hayranıyımdır :) crysis 1.8 aa kapalı oynadım mükemmeldi, ki 4-5 saat boyunca devam etmeme rağmen 1-2 küçük donma haricinde birşey olmadı. onu da doğal saydım. mesela ilk aldığımda prostreet'i zor açıyordu ekran kartı ve bios güncellemesinden sonra iyiydi ama şu anda sadece motor sesiini açıyorum, menü müziğini ve oyun müziğini kapatıyorum müziği "imeshten açıyorum arka planda da msn ve google chrome" açık olmasına rağmen hiçbir takılma olmadan takılma bile olmuyor. bilen arkadaşlar var yorumlarda hep işletim sistemi yükleme şans işi diyorlar sanırım benimki tuttu

quote:

Orijinalden alıntı: aristo1530

şimdi son olarak win7 64 bıt kuracagım ama performans dedgın gbı deılse cok pis sayarım ona gore:D :D..... ayrıca pes10 cok kasıntı bı oyun deıl ben AMD neo + 256mb grafık kartı ıle gayet akıcı sekılde oynadım...Bu makıne wın7 64 bıtte medıum ayarlarda need for speed SHIFT oynatırsa o zaman sana helal olsun derım ıste=)))

• Valla 64 bıt onerılerınden sonra win7 gamer yukledım ınan bana normal wın764 bıt ıle arasında daglar var..Tavsıye ederım...gears of war a basladım full+full cok da ıı...Pc nın kapanma sorununu cozdkten sonra ekran kartını deıstrmeyı dusunuorm acıkcası..Fakat bu sefer program ve oyunlar ıslemcı engelıne takılır gıbıme gelıyor...

Bız bu oyunların cogunda da zaten ıslemcı sorunu cekıyoruz cogu oyun barız ıslemcıden kasıyor..Full de acsan mın de yapsan kasıor..Inan bana denemedıgım overclock yontemı sogutma yontemı kalmadı..

Bu modelın Board u hakkında bılgı sahıbı olan varsa paylassn (işlemcı deıgısımı yapılablıyormu bakmak lazm)
  • selamın aleyküm kardeşler bu konuyu daha bugün gördüm çünkü benim pc imle bi anlaşmamazlığım yoktu hem kendi orjinal işletim sistemini hemde elde ettim bi wn7 kulanıyordum her ikisinde de memnundum bütün oyunlarıda oynadım calofun en son oyunu redalert 3 craysis aklınıza ne geliosa artık sadece yüksek performansta oynadığım zaman ısınma oluyodu oda baya baya bi oynuyodum neyse işin açıkcası kendim kaşındım azcık wn7 ye bi crack cekeyim dedim çekmez olayım :) her iki işltim sistemimde çöp oldu ilk aldım gün cd yapmıştım tunai kardeş gibi ama birincisi baya baya çizilmiş :S:S tek isteğim tunai kardeşimden o cd ler çalışıyorsa bana bir copyası birdahada korsan işletim sistemi aman ALLAH ellemem bidaha bile :S:S

Tunai kardeş beni mağdur gör eline düştüm kardeş bana bi ulaşırsan sevinirim kardeş mehmet_saka@hotmail.com.tr

saygılarımla herşey gönlünüzce olsun,ALLAH'a emanetsiniz....

• bişi daha diyim bu adamlar bu makinayı xp için yapmamışlar onuda denedim heeec uğraşmayın hiç bir yarış atını siz bi şopara veripte kağıt toplatırmısınız :) siz anladınız umarım zamanınız xp ayırmayında hem orjinal hemde windows7 yi yükleyin onda acılmasza onda acarsınız buda sizin için bi öneri kardeşlerim hadi gitim :)))
  • Pc de kapanma sorunu yasayan var mı ?
  • Slm arkadaşlar bende Ağustos 2009 döneminde 6530G-723G32MN ürününü almıştım o zamandan beri size bi kaç deneyimimden bahsedeceğim.
    1-Makinayı ilk aldığımda haya kırıklğı içindeydim çünkü hantal bi yapıda geldi tabi o zamanki heves hemen XP ye çevirdim ama sonuç berbattı
    çünkü makina hızlı olmasına hızlı ama ekran kartı driver sorunu ses kartı driver sorunu vardı düzgün müzik dinleyemiyordum bile ısınma sorunuda cabası
    2-bu makinada ses sistemi vistada işlevini tam yapıyor. çünkü acer empowering technology sadece vistada çalışyıor.buda en büyük dezavantajımız
    3-eğer vistanın performansından memnun kalmayan arkadaşlar varsa size önereceğim dğer seçim Window7 dir.Ben win7 kullanıyorum ve son 4 aydır hiç bir problem yaşamadım sizede öneririm.
    4-makinada tüm tuşlar tam anlamıyla çalışıyor
    buda pc değerlendirmesi win7 den
    http://www.resimupload.com/ds545555258_pcdegerlendirmesi.html

***UYARI:sakın ola XP kurmayın sonra tekrar değiştirmeye kalkarsınız :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akrepo -- 4 Nisan 2010; 11:35:51 >

• kardeşim benim windows7 değerlendirme sonucu 5,0 en düşük puan
    quote:

Orijinalden alıntı: akrepo

Slm arkadaşlar bende Ağustos 2009 döneminde 6530G-723G32MN ürününü almıştım o zamandan beri size bi kaç deneyimimden bahsedeceğim.
    1-Makinayı ilk aldığımda haya kırıklğı içindeydim çünkü hantal bi yapıda geldi tabi o zamanki heves hemen XP ye çevirdim ama sonuç berbattı
    çünkü makina hızlı olmasına hızlı ama ekran kartı driver sorunu ses kartı driver sorunu vardı düzgün müzik dinleyemiyordum bile ısınma sorunuda cabası
    2-bu makinada ses sistemi vistada işlevini tam yapıyor. çünkü acer empowering technology sadece vistada çalışyıor.buda en büyük dezavantajımız
    3-eğer vistanın performansından memnun kalmayan arkadaşlar varsa size önereceğim dğer seçim Window7 dir.Ben win7 kullanıyorum ve son 4 aydır hiç bir problem yaşamadım sizede öneririm.
    4-makinada tüm tuşlar tam anlamıyla çalışıyor
    buda pc değerlendirmesi win7 den
    http://www.resimupload.com/ds545555258_pcdegerlendirmesi.html

***UYARI:sakın ola XP kurmayın sonra tekrar değiştirmeye kalkarsınız :D

• İyi forumlar kardeşlerim benim bi sorum olcaktı.
    6530g laptopum var.
    geçenlerde orjinali vista olan sistemime format atıp win7 kurdum. fakat bir sürü problemle karsılastım ve tekrar vistaya donmek için kendi olusturdugum 3dvdlik recovery cdlerimi kullanmak istedim. fakat sistem çöktü. bilgisayarcıya götürdüm ve tekrar vista yuklettim. bana recoverynin silindiğini ve bir daha geri gelmeyecegini soyledi. ben tekrar format atmak zorunda kalırsam kendi recovery cdlerimle atabilirmiyim? Bu arada erecovery managementi kuramıyorum hata veriyor. Tekrar kendim format atamam diye korkuyorum. ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız çok memnun olurum...
  • http://www.pcdepo.com/asp/product/52306/ACER-AS5739G-663G32MN-T6600-3G-320-15-6-LNX-GT130M

arkadaşlar bunu tavsiye edermisiniz ,

bazı arkadaşlar acerden uzak dur diyor neden anlamadım bunun fiyatı bana iyi geldi HD film izleyecegim tv baglayarak ve basit tasarım işleri msn HD film indirme olay bu işimi görürmü tv baglayarak FULL HD film izlemek için bu gün almam lazım
  • Sanırım harddısk ın recovery bolumunu de formatlamıssn.Formatlayıp baska bır sıstem kurulumu yapabılırsın fakat tekrar bır durum olustugunda recovery cd lerı ıse yarar mı orası malum.Cunku hdd de bulunan o bolumde o cd dekılerı kullanma adına bırseyler vardı ıllahakı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M K V

http://www.pcdepo.com/asp/product/52306/ACER-AS5739G-663G32MN-T6600-3G-320-15-6-LNX-GT130M

bazı arkadaşlar acerden uzak dur diyor neden anlamadım bunun fiyatı bana iyi geldi HD film izleyecegim tv baglayarak ve basit tasarım işleri msn HD film indirme olay bu işimi görürmü tv baglayarak FULL HD film izlemek için bu gün almam lazım

pc genel anlamda guzel fakat bırcok kısı nvıdıa ıle hd fılm ızlemekten sıkayetcı hd fılm ızlerken ekran kartınn cogu yuku cpu ya attıgını soyluyorlar ati hd kullananlar daha memnun gıbı.Ekran kartını pek arastırmadım acıkcası nvıdıa-hd fılm olayı uzerıne bırz dussen ıyı olur.Gel gelelım kı eger nvdıa kartlar denıldıgı gıbı ıslemcıyı yoruyorsa acer pc lerde genel bır ısınma sorunu var performans sorunu yasabılırsn...

kolay gelsn

bu arada kapanma sorunu yasayan varmı dıe sormustum ama ??

• bilgisayarı alalı bir yıldan fazla oldu iki tane işletim sistemi kullandım ama hiç kapanma sorunu yaşamadım

quote:

quote:

http://www.pcdepo.com/asp/product/52306/ACER-AS5739G-663G32MN-T6600-3G-320-15-6-LNX-GT130M

pc genel anlamda guzel fakat bırcok kısı nvıdıa ıle hd fılm ızlemekten sıkayetcı hd fılm ızlerken ekran kartınn cogu yuku cpu ya attıgını soyluyorlar ati hd kullananlar daha memnun gıbı.Ekran kartını pek arastırmadım acıkcası nvıdıa-hd fılm olayı uzerıne bırz dussen ıyı olur.Gel gelelım kı eger nvdıa kartlar denıldıgı gıbı ıslemcıyı yoruyorsa acer pc lerde genel bır ısınma sorunu var performans sorunu yasabılırsn...

kolay gelsn

• quote:

Orijinalden alıntı: iced90

bilgisayarı alalı bir yıldan fazla oldu iki tane işletim sistemi kullandım ama hiç kapanma sorunu yaşamadım

quote:

quote:

kolay gelsn

pc herhangı bır ıslemde ne oldugu farketmıyor sankı butun enerjı gıtmıs gıbı kapanıyor dısk seslerı eslıgınde...butun hersey gıdıyor.2-3 sanıye sonra sarj lambası yandıgında bılgısayarı acabılıorm...uzun suredr var bu...onceden ısınmadan oldugunu dusundum fakat bu aralar orta sıcaklıklarda da bunu yapıor sımdı sorunun donanımsal oldgndan emınım ..=)

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.