Şimdi Ara

Acer Aspire A515-51G-388J

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acer Aspire A515-51G-388J Intel Core i3 6006U 4GB RAM, 500GB harddisk, 2GB GDDR5 GT940MX, Linux 15.6"

Acer Aspire A515-51G-388J i3-6006U 2.00GHz 4GB 500GB 2GB 940MX 15.6" Linux NX.GP5EY.003 Notebook Özellikleri
    İşlemciCore™ i3
    İşlemci ModeliIntel Core i3-6006U
    İşlemci Hızı2.00 GHz
    Çekirdek SayısıÇift Çekirdek İşlemci
    İşletim SistemiLinux
    Sistem Belleği4 GB
    Bellek TürüDDR4
    Arttırılabilir Bellek (Maks.)16 GB
    Sabit Disk (HDD) 500 GB
    Disk Dönüş Hızı5400 Rpm.
    Ekran Kartı Hafızası2 GB Paylaşımsız
    Ekran KartıNvidia GeForce GTX940MX
    Ekran Özelliği15.6"
    Optik SürücüYok
    KlavyeTürkçe Q
    USB Port2x Usb 2.0, 1x Usb 3.0, 1x Usb 3.1 Type C
    HDMIVar
    Ethernet (LAN)10/100/1000 Mbps
    Kablosuz HaberleşmeWireless 802.11b/g/n/ac
    Bluetooth ÖzelliğiVar
    WebcamVar
    Kart OkuyucuYok
    Paket İçeriğiPil, Notebook, Şarj Aleti
    RenkSiyah
    Garanti24 Ay Resmi Acer Türkiye Garantisindedir.(Distribütör Firma Garantisi)
    MarkaAcer
    Model KoduNX.GP5EY.003

Üniversite 3. Sınıfım, derslerimde office programları lazım olduğunda ihtiyacımı karşılayacak, bazı mühendislik programlarını kaldırabilecek, arada film izleyeceğim, çok fazla oyun oynamıyorum fakat GTA 5 ve LOL oynayabileceğim bir laptop arıyorum. Bu ihtiyacımı karşılar mı? Ekran full hd değilmiş sanırım. Bunun yerine R5 M430 ekran kartlı full hd ekranlı olan dell laptop var. Ama dediğim şekilde oyunları kaldırır mı bilmiyorum. Çok kararsız kaldım. Ayrıca başka önerebileceğiniz bir laptop varsa da çok sevinirim. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Söylediğin oyunları 940 MX ile düşük ve orta ayarda oynayabilirsin. Dell in ekran kartı daha kötü. Bu kıyaslamada Lenovo daha iyi. Ancak dediğim gibi oyun çok önemli ise 1050 li bir laptop almanızı öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hrn001 H kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim. Lenovonun hangi modelinden bahettiniz ? Acer kötü müdür ? Bütçem 1050 li modelleri kaldıramadığı için bir alt olarak 940 MX diye düşünmüştüm. Ayrıca 940 M 4 GB diye geçiyor 940 MX 2 GB diye geçiyor sizce hangisi daha iyi ?

• batuhan.m B kullanıcısına yanıt
    940 MX daha iyi tabii ki. Acer marka olarak iyi ancak bu pc özelinde söyledim. Üst limit kaç, ona göre önereyim.

Üst limit 2000 lira. i3 işlemcili model 1700 lira, i5 li model olunca 2000 liraya çıkıyor. Bahsettiğim işlemlerde işlemci çok fark eder mi sizce ? Ne kadar performans farkı vardır aralarında ?

Bahsettigin mühendislik programı nı bilmiyorum ama diğer İşler için yeterli. Üst limit 2000 ise en iyi ihtimal bu.

Öyle aşırı performanslı donanım isteyen programlar değil zaten, bahsettiklerim arasında bilgisayarı en çok zorlayacak olan gta5 tir. Peki i3 alsam çok takılma yaşatır mı i5 ile aralarında neredeyse 300 lira gibi bir fark var ?

Ayrıca i5 7200u 7. Nesil

i3 6006u 6. Nesil oluyor yanlış bilmiyorsam. Bu da çok etkili olur mu oyun açısından.

Yani oyun için çok fark etmez ama yine de etkisi var tabi. Bütçe n yetiyorsa i5 al derim.

Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhan.m

Çok teşekkür ederim.
    Ürünü aldınız mı?
  • Hayır HP BC303NT modelini aldım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.