Şimdi Ara

Açık Öğretim...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba aklıma takılan bi kaç soru var sizlere sormak istiyorum...

ben 4yıllık açık öğretim hukuk okumak istiyorum

1-açık öğretim diplomasının normal üniversite diplomasıyla farkı varmıdır varsa farkları nelerdir?
    2-İstediğimiz üniversiteyi seçebiliyormuyuz... üniversiteye gidip normal üniversite derslerine katılabiliyormuyuz(Akdeniz üniversite düşünüyorum... ve ordan diplomamı almak istiyorum)
    3-açık öğretim hukuk okumanın şartları nelerdir
    4-iş ararken açık öğretimin bi zararı eksikliği olurmu (örneğin açık öğretimi bitirdim ama ben daha iyi staj yapmışım öncelik yinede normal fakülte mezununamı olur ?)
    5-Açık öğretim hakkında bildiklerinizi paylaşırmısınız ben bu konuda pek bilgiye sahip değilim...

ben eşit ağırlık öğrencisiyim ama istediğim meslek bilgisayar mühendisliğiydi istediğim meslek olmayacağı için kendimi kasıpda istemediğim mesleği okumak istemiyorum... elimde hiç yoktan bir meslek bir diploma olsun istiyorum ve açık öğretimi tercih etmek istiyorum
    kuzenim avukat onun yanında staj yapıcam....

TAVSİYELERİNİZ NELERDİR... SAYGILAR SEVGİLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cigaraech -- 5 Nisan 2009; 3:20:21 >

• 1- normal ünidiploması ile arasında fark yok
    2- hayır anadolu üniversitesi diploması veriliyor
    3- öss sınavından barajı geçecek not alman yeterli
    4- tecrübelerime dayanarak söylüyorum iş başvurusunda aynı diplomalar için kişisel gelişim daha önemli
  • Tüm sorularının cevabı bu:Hukuk yok açıköğretimde!.Kamu yönetimi,işletme,iktisat,çeko var.Bunlardan birini seçer okursun.Açıköğretimde çalışmadan ders geçmek diye bir şey kalmadı.Son iki yıldır önceki yılların sorularını verdikleri için oldukça kazık sorular çıkıyor.Klasik lise bilgileriyle çözülecek şeyler değil.1 aydır çalışmama rağmen 2 gündür sınavlarda yamuluyorum.İş bulma konusuna gelince örgün öğrencilere göre dezavantajın var.1-0 yenik başlıyorsun.Sadece açıköğretim veya normal üni diploması işe yaramaz.Kendine fark yaratacak özellikler kazanman lazım.Mesela ingilizce ve başka bşr yabancı dil bilmek veya dış ticaret,muhasebe kurslarına gidip sertifika almak gibi...
  • bende acık ogretimde hukuk mu acıldı diye sevinmistim ikinci universite olarak iktisata basladım bu yıl neden gormedim hukuku diye dusundum bi an
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilbar

bende acık ogretimde hukuk mu acıldı diye sevinmistim ikinci universite olarak iktisata basladım bu yıl neden gormedim hukuku diye dusundum bi an

Yok hukuk açılmazHukuk işletmeye göre farklı bir bölüm yani tabu bir bölüm.Açıköğretimde açılması çok zor.Aof'te hukuğun açılmasıyla ilgili başka yerde çok tartışmalar oldu sonuç olumsuz.Kimse aof'te hukuğu kabullenemedi.Olsa bile kontenjanlı olur baraj puanıyla girilmez üniversitede ders görme zorunluluğu olur diye düşünüyorum aynı ingilizce öğretmenliği gibi.Aof'ün kontenjanlı bölümleri puan konusunda örgün bölümleri aratmıyor.Mesela ing. öğretmenliği 330 dil puanı istiyor.

• Açıköğretimde hukuk yok ki
  • Türkiyede egitim diye birşey kalmadı
    Gerci hic olmadı ki;

Türkiyede bütün üniversitelere ayrılan yıllık fon İngilteredeki siradan bir ünivestenin fonu kadar.
    Dünyadaki ilk 100 üniversite sıralamasında Türkiyeden hicbir üniversite yok.
    İlk 1000 de 3-4 tane hatırlıyorum.

Şuraya gelmek istiyorum.
    1.dünya savaşının başlangıc bitiş tarihini bilmeyen insanlar üniversite mezunu bu ülkede.

Ezberci sistem böyle gencler yetiştiriyor.Düşünmeyen araştırmayan okumayan sorgulamayan bir nesilin evlatları olarak hepimiz 4 yıllık fakülte mezunu olsak ne olur ki.
    Üniversite mezunuyum işsizim.

Okuyup adam olma devirleri kapandı. Össde ilk 50 bin kişinin arasına girenler haricinde tabi.
    Eger baban varlıklıysa boşuna okuma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnTiMaSKe -- 5 Nisan 2009; 15:37:56 >
  • açık öğretim hakkında bilgim yok demekki hukuk yokmuş işte açık öğretimde hangi bölümleri okuyabiliyoruz bilen paylaşabilirmi tüm bölümleri eksiksiz yazarmısınız...
  • Halkla İlişkiler Programı
    Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı
    Dış Ticaret Programı
    Muhasebe Programı
    Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı
    Sosyal Bilimler Programı
    Ev İdaresi Programı
    Bankacılık ve Sigortacılık Programı
    Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı
    Yerel Yönetimler Programı
    İlahiyat Programı
    Bilgi Yönetimi Programı (Web üzerinden)
    Polis Meslek Eğitimi Programı
    Jandarma Meslek Eğitimi Programı
    Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Programı
    Hava Kuvvetleri Meslek Eğitimi Programı
    Deniz Kuvvetleri Meslek Eğitimi Programı
    Perakende Satış ve Mağaza Yönetim Programı
    Laborant ve Veteriner Sağlık Programı
    Tarım Programı
    İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı
    Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programı

4 yıllıklar

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü
    İktisat Bölümü
    Kamu Yönetimi Bölümü
    Maliye Bölümü
    İşletme Bölümü

bunlar sanırsam tam listesi

• teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.