Şimdi Ara

Acil iki modem router olarak nasıl bağlanır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
10.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar forumda arama yaptım ama tatmin edici bir cevap bulamadım.Sorunum şu; 4. kattaki dairemde 4 port ve router özellikli kablolu inca marka modemden , 1 kattaki daireme düz network kablosu ile hat çekip buradaki usr9110 router ve kablosuz özellikli modemime bağlayıp dizüstü bilgisayarımdan kablosuz olarak internete bağlanmam mümkün mü? .Eğer yapılıyorsa bağlantı ve ayarları nasıl yapılmalı.

Bildiğim kadarıyla router özelliği 100 metreyi geçen ağlarda araya router konularak bağlantıyı 100 metreden daha uzağa verilebilmesidir.Bu doğruysa iki modemi birbirine bağlayabilmem lazım. Eğer bağlayamazsam bu modemler router özelliği ne işe yarıyor.

Arkadaşlar bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• modem router olabilir ama telefon kablosundan gelen wan baglantisi icin. network wan girisi olmadi icin ve cogu modem kendi yaptigi ise cok ozellestigi icin senin istedin seyi yaptirmak pekde mumkun olmuyor. teknik acidan bi engel yok aslinda lan interface'ini wan olarak tanimladinmi sorun biter ama yazilimin buna musade etmesi lazim. lan ile wireless bridge ise bi ihtimal sole olur usr in dhcp sini kapatip laptopin statik ipsine inca ya baglanirken kullanilan ipleri yaz. econ modemi bu sekilde switch olarak kullanmistim kucuk bi ihtimal olabilir. ama bence en temizi 50-60 ytl paradan cekinmeyip bi access point almak olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: darkaura

modem router olabilir ama telefon kablosundan gelen wan baglantisi icin. network wan girisi olmadi icin ve cogu modem kendi yaptigi ise cok ozellestigi icin senin istedin seyi yaptirmak pekde mumkun olmuyor. teknik acidan bi engel yok aslinda lan interface'ini wan olarak tanimladinmi sorun biter ama yazilimin buna musade etmesi lazim. lan ile wireless bridge ise bi ihtimal sole olur usr in dhcp sini kapatip laptopin statik ipsine inca ya baglanirken kullanilan ipleri yaz. econ modemi bu sekilde switch olarak kullanmistim kucuk bi ihtimal olabilir. ama bence en temizi 50-60 ytl paradan cekinmeyip bi access point almak olur.

Dostum teşekür ederim problemi çözdüm. USR 9110 kablosuz modemin arayüzüne girip Lan IP: 192.168.1.3 DHCP Server: Enabled IP Adres Pool: Start IP:192.168.1.4 End IP:192.168.1.254(IP Adres Pool u bu şekilde yapmayınca olmadı ne alakası var anlayamadım) Wan ayarlarını her ihtimala karşı normal olarak yaptım. İnca modemden gelen network kablosunu USR 9110 nun bir tane LAN çıkışı var oraya taktım. Dizüstü bilgisayarımdan IP:192.168.1.5 ağ geçidi olarak İnca nın yani 192.168.1.1 ve yeğlenen DNS sunucu olarak da 192.168.1.1 yaptım ve kablosuz internetime kavuştum.Koskaca Üniversite hastanesinin bilgi işlem bölümünün en kalifiye elemanı olmaz demişti. Biraz karıştırınca oldu, emek harcayarak sonuca ulaşmak daha zevkli..

• Benimde benzer bir sorunum var. Yardımcı olabilir misiniz ?
    Yeni başlık açmak yerine buradan devam ediyorum.
    Eski Kablonet kullanıcısı olarak yeniden ADSL'e geçeceğim. Haliyle Kablosuz Modemden faydalanarak.
    > Problem Şu evimde , 2 Masaüstü , birde Wireless bağlanan Notebook var. Verdikleri Modemde tek ethernet çıkışı varmış.
    > Eski 4 portlu Modemi mi Hub gibi bağlayarak Ethernet portlarını çoğaltmam mümkün mü ? Nasıl yapabilirim ?

Ek olarak : Elimde Kablonet Wireless modem ve Kablolu ADSL modem var. Bunları kullanarak ADSL ile bağlanıp Wireless özelliğinden faydalanmam mümkün mü ?

> Ayrıntılı olarak tarif ederseniz. Bu konularda acemiyim kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gencbiri2000 -- 8 Ocak 2008; 13:11:06 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gencbiri2000

Benimde benzer bir sorunum var. Yardımcı olabilir misiniz ?
    Eski Kablonet kullanıcısı olarak yeniden ADSL'e geçeceğim. Haliyle Kablosuz Modemden faydalanarak.
    > Problem Şu evimde , 2 Masaüstü , birde Wireless bağlanan Notebook var. Verdikleri Modemde tek ethernet çıkışı varmış.
    > Eski 4 portlu Modemi mi Hub gibi bağlayarak Ethernet portlarını çoğaltmam mümkün mü ? Nasıl yapabilirim ?

Ek olarak : Elimde Kablonet Wireless modem ve Kablolu ADSL modem var. Bunları kullanarak ADSL ile bağlanıp Wireless özelliğinden faydalanmam mümkün mü ?

Dostum elinde tam olarak hangi modemler var anlayamadım. Ama 4 portlu bir modemi hub olarak kullanabilirsin. Adsl hattının bağlı olduğu modemden bir crossover kablo ile 4 portlu modemin herhangibir portunu bağla, diğer üç porttan internete bağlan. Kablonet modemlerle ilgili bilgim yok Kablonet Wireless Modemden Dizüstü bilgisayarınla kablosuz olarak adsl internete bağlanabileceğini zannetmem.

• Benzen durumla bende karşı karşıyayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahcey -- 10 Ocak 2008; 20:57:30 >
  • amacım 4 port ADSL modem ile internet'e bağlanmak ve Kablonet modemin Wireless'ini kullanarak wireless bağlantılarımı sağlamak.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gencbiri2000

Benimde benzer bir sorunum var. Yardımcı olabilir misiniz ?

Hubla yapma istersen Switchle yap, zaten hublar bayağı eskidi piyasada bulamayabilirsin bile. Sadece modemin tek ethernet portundan gelen kabloyu switch'in bir portuna bağlayacaksın. Artık switch kaç portlu ise o kadar çok bağlantıyı switch'in diğer portlarından verebilirsin. Herhangi bir ayara gerek yok.

Koblonet ve DSL sistem mimarileri birbirlerinden farklıdır. Maalesef kullanamazsın.

• Teknosa da 39 YTL ye access point var , kaldıysa kaçırma işini görür. İki masüstü bilgisayarını dört portlu modemden, dizüstü bilgisayarını access point den internete bağlayabilirsin. http://forum.donanimhaber.com/m_20307687/tm.htm
  • benimde bir problemim var.elimde biri adsl nin verdiği airties ın AIR 6271 modemi var.adsl i kapatıp kablonet almayı düşünüyorum.kablolu kablonet modem alsam,bu elimdeki adsl modemi kablosuz yapmak için kullanabilirmiyim?router özelliği var adsl modemimin,ethernet girişlerinden birinde wan özelliği var.umarım anlatabilmişimdir ne yapmak istediğimi.örnek olarak vatan da satılan kablonet modemleri gibi yapmak istiyorum,onlarda airties ın access point denen bişeyini ve kablonet modemi kullanmışlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.