Şimdi Ara

adsl bağlantı hakkında yardım pls.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 256 olan hattımı 512'ye yükselttim. bağlantı kurulduktan sonra herhangi bir dns server'ına ping attığımda 15 ile 20 ms arasında ping süreleri oluşuyor. fakat 5-10 dk. sonra ping attığımda % 75 kayıp oluşuyor. tekrar modemi refresh yaptığımda düzeliyor ve 5-10 dk sonra yine böyle oluyor. Sizce benim bağlantı problemim;

windos'dan mı?
    1,5 yıllık USB modemimden mi?
    hattan mı? (telekomda bana bu konuda bir çok yardımı olan teknisyen kardeşim, hattımın çok da kötü olmadığını söylüyor, zaten 1,5 yıldır problem yoktu)
    porttan mı?(port'u ve splitterini değiştirttim)
    veya başka bir şeyden mi?

artık ya bilg. format atıcam, yada gidip bi modem alıcam.

konu hakkında ilgili arkadaşlar veya daha önce böyle bir problemle karşılaşmış arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

• yeni bir modem al derim ..
  • modemi aldığım yerle konuştum, kesinlikle virüs dedi. çünkü modemi refresh yaptığımda yeni ip alıyor fakat bir kaç dakika sonra internet ağırlaşmaya başlıyor.
  • Bence Bi format çak..... deleting Windows Setup is Linux Mandrake....
  • formattan önce spy taraması yaptır bakalım belki düzelir
  • dün akşam formatı çektim. pingler 18-20 ms civarı oluyordu. şu an kontrol edemiyorum ama düzeldi sanırım.
    bana sağlam bi spy prgramı önerirmisiniz
  • ad-aware programını tavsiye edebilirim gerçekten güzeldir
  • Spyware Doctor.
  • spy doctor'ı da kurdum bağlantı canavar gibi. 212.156.2.70'e 300 küsür ping attı minimum 14, maximum 18 oluyor
    modem de zoom falan değil. (corecess3112 USB)
    her zaman bu gerçek karşıma çıkıyor, çok para verip modem almayın. gidin bütçenize en uygun, kullanımınıza göre (usb, eth veya pci) bir modem alın gitsin.
  • virus
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.