Şimdi Ara

ADSL İLE ÇOKLU BAĞLANTI YARDIM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR BENDE ZOOM X4 VAR WİN98 KULLANIYORUM HUB İLE DİĞER MAKİNALARA AĞBAĞLANTISI VAR AMA ADSL MODEM ANA MAKİNAYA USB İLE BAĞLANTIM VAR İNTERNETE GİREBİLİYORUM AMA DİĞER MAKİNALAR AĞ BAĞLANTISI OLDUĞU HALDE GİRMİYOR YARDIM.USB DEN Mİ KAYNAKLANIYOR NASIL OLUCAK DİĞER BİLGİSAYLARA İNTERNET AKTARIMI

• 1.sorunun usb den ana makinaya bağladığın için net bağlantısını diğer bilgisayarlara paylaştırman gerek xp ve 98 se işletim sistemleri bunu yapıyor zaten ağ bağlantı ayarlarlarını kontrol et.sanırım 98 net bağlantı paylaşımı diye bişey onu yüklemen lazım yada wingate türü bağlantı paylaşım programları.
    2.Bunu yaptığın zaman diğer pc lerin nete girebilmesi için senin bilgisayarının hep açık olması gerek bunu önlemek içinde zoom'un ethernet çıkışını huba bağla tüm bilgisayarlara seninkide dahil hubtan dağıt.böylece tüm sorunun halledilmiş olur.yanlız ağ ayarlarını modemin ağ geçidine göre yapacaksın ve tcp/ip protokolü kullanacaksın.
  • Diğer bilgisyarların gatewayını senin ana makinen olarak göster. Ağ bağlantılarım özellikler ve tcp/ip yi seç diğer makinelerde ve ağ geçidi kısmına senin ana makineni göster.Tabi bu durumda senin ana makinen tabiki devamlı açık kalıcaktır. USB modemi hub'a bağlayamıcağın için durum anca bu olur veya usb yi ethernet 'e dönüştürücü fln varsa o ayrı.. Eğer yapamadıysan mail at sana resimli halde anlatayım veya tel ile...
  • Zoom x4 ün ethernet çıkışıda var, eğer hub'ında yer varsa modemi huba bağla (uplink portu varsa hubda düz kablo yoksa herhangi bir porta kros kablo ile) gatewayını modemin ipsi olarak ata(varsayılan 10.0.0.2).
  • arkadaşlar yardımınıza teşekkür yarın denicem
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.