Şimdi Ara

ADSL Modem HAKKINDA önemli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende wireless özellikli bir modem var asus marka adsl modem..aldığımda yanında wireless kartıda gelmişti...

şimdi ben evimden wireless ile bağlanıyorum ama başka kimseler komşular falanda benim interneti kullanıyor..onları sınırlayabilirmiyim modemde böyle bir özellik var mı..

• modem ayarlarında WPA şifrelemesi olmalı.. Modem kontrol paneline girmeli ve ordan ayarlamalısın..

Belki biliyorsundur ama Kontrol paneline girmek için saat bölümesideki kablosuz bağlantı simgesine tıkla ve destek bölümündeki "varsayılan ağ geçidi" nin karşısında yazan numaraları adres gibi tarayıcıya yaz..
  • Modemin arayüzünü kullanmayı biliyormusun. telekomdan gelen şifreleri kendin mi girdin. yoksa başkasımı ayarladı
  • modemin içine giriyorum ayar seçenekleri fln var...wireless sekmesinde bağlanan kişileri mac adres olarak gösteriyor ...ban işareti var ama bi işe yaramıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: RaMSeN

modem ayarlarında WPA şifrelemesi olmalı.. Modem kontrol paneline girmeli ve ordan ayarlamalısın..

Belki biliyorsundur ama Kontrol paneline girmek için saat bölümesideki kablosuz bağlantı simgesine tıkla ve destek bölümündeki "varsayılan ağ geçidi" nin karşısında yazan numaraları adres gibi tarayıcıya yaz..

şifreleme nası olcak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyberking111 -- 21 Eylül 2006; 0:00:13 >
  • securty gibi bi bölüm olacak oradan WPA yı seç. sonbra wpaya gir 8 haneli şifre tanımla
  •  ADSL Modem HAKKINDA önemli

böyle bir özellik var fakat 4 yerde mi şifre yazacağız burdan bişey anlamadım
  •  ADSL Modem HAKKINDA önemli

burun buda wpa ...nereye şifre yazcaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: cyberking111

ADSL Modem HAKKINDA önemli

böyle bir özellik var fakat 4 yerde mi şifre yazacağız burdan bişey anlamadım

burda 123456 yazan yerde
    64 bit şifreleme yapacaksan 5 karakter
    128 bit yapacaksan 13 karakter
    256 bit yapacaksan 29 karakter

bir şifre yazıp (bi yere not alki daha sonra bağlanırken bunu girmen gerekecek)

sağdaki 64 biti hangi şifrelemeyi kullanacaksan ona getir.

bu şekilde kaydet.

Daha sonra bilgisayarından kablosuz ağları tekrar taratıp ağa girmek istediğinde bu şifreleri gireceksin bu şekilde şifreleme tamamlanmış olacak.

Kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.