Şimdi Ara

Adsl modem üzerinden ağ kurulur mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bi tane 1 ethernet+ 1 usb çıkışlı adsl mocemimiz var bunda iki makina nete bağlanıyor

şimdi biz bu modem üzerinden makinaları ağ kurup birbirine bağlayabilirmiyiz,
    bağlayabilirsek nasıl bağlarız, cvplarınızı bekliyor

• router özelliği varsa switch'e modemi cros kablo ile bağlayıp network kurarsınız. Eğer router özellikli değilse switch'e modemi bağladıktan sonra ağ ayarlarını elle girmeniz lazımdır. Makinelerde Ağ geçidi IP'sine modemin IP'sini yazacaksınız bu metodda. Makinalara dağıtacağınız IP'ler de modem local IP'sini takip eden IP'ler olacak. Örn: Modem 10.0.0.1 ise makine 10.0.0.2 - 10.0.0.3 diye gidecek. Ağ geçidi IP'leri de 10.0.0.1 olacak örneğin.
    Edit: Şimdi farkına vardım. USB ve Ethernetten iki makina ile ağ kurmak istiyorsunuz. Hiç denemedim görmedim de. Bence olmaz ama kesin söyleyemiyorum ben de merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafeinn -- 21 Eylül 2006; 14:59:06 >
  • @ kafein, tşşkr ederim dostum, o kısmını biliyorum

bende hiç rastlamadım acaba yapan varmı diye merak ediyorum

eğer oluyorsa buyuk zorluktan kurtaracak beni. Başka fikri olan ....
  • Tabiki olur.Bir makinaya USB den bir makinaya Ethernetten takacaksın al sana ağ :) (ben yaptım evde bi kere lazım oldu)
  • I. PC USB den internete bağlanır.

Sonra ethernet ler aracılığı ile iki PC arasına Ev veya küçük iş yeri ağı kurulur.

Burada ağ kurulurken; (Ağ Kurulum Sihirbazı başlatıldıktan sonra)

I. PC ye= "Bu bilgisayar internet e doğrudan bağlanır. Ağımdak diğer bilgisayarlar
    bu bilgisayar üzerinden bağlanır"
    II. PC ye = Bu bilgisayar internet e mesken ağ geçidiyle veya ağımdaki başka bir bilgisayar üzerinden bağlanır" seçenekleri işaretlenmelidir.

Ben Zoom4x kullanıcısıyım. ( 1USB + 1ETH. i var.)
    Evimdeki iki bilgisayarda internette.
  • elinde iki ayrı intrernetin mi var .. Yoksa tek netten 2 pc yi çıkardın.......
  • ßen Kurdum Adsl Üzeriden
  • @ rundll ,, tek internet hattı var, bi makina ethernetten, biride usbden nete giriyo,

@firestarter .. ben ikisi arasında dosya paylaşımı yapmak istiyorum, anlattığı sekilde yapınca
    makinalar birbirini ağda göruyorlar mı? tşkkler....
  • quote:

Orjinalden alıntı: sryldz

@ rundll ,, tek internet hattı var, bi makina ethernetten, biride usbden nete giriyo,

@firestarter .. ben ikisi arasında dosya paylaşımı yapmak istiyorum, anlattığı sekilde yapınca
    makinalar birbirini ağda göruyorlar mı? tşkkler....

Dostum cevap verdim ya evet ağ kurabilirsin dedim ben yaptım dedim.Dosyada paylaşırsın dogal olarak ağ kurunca
  • Ewt dostum.PC ler birbirini görür.
    Ağ bağlantılarım>Çalışma Grubu Bilgisayarlarını Göster demen yeterli.

Dosyalarını İstediğin gibi paylaşıma da açabilirisn.

Ağ Kurulum Sihirbazı ilerleyen adımlarda bunu sana soracaktır.
    Sihirbazı çalıştırdıktan sonra
    1-Ağımdaki yazıcı ve klasörleri paylaşıma aç demelisin.

Ağı kurma işlemin bittikten sonra
    2-Paylaştırmak istediğin klasöre sag tıklayıp
    Özellikler>Paylaşım>Bu Klasörü Ağımda Paylaşıma aç demelisin.
    (Onun Altında bir seçenek daha vardır.
    onu işaretlemezsen ağdaki diğer PC ler dosyalarını görür fakat herhangi bir değişiklik yapma hakkına sahip olamazlar.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiRESTARTER -- 23 Eylül 2006; 1:08:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.