Şimdi Ara

ADSL Splitter sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • işyerimizdeki adsl hattında splitter var herşey olması gerektiği gibi bağlı, splitterın telefon çıkışına fax cihazı bağlı, faks cihazının arkasında telefon çıkışı var ona da telefon bağlı.
    aşağıda şemayı çizdim daha kolay anlaşılsın diye. problem telefon ne zaman çalsa adsl nin kopması. 3 kere splitter değiştirdik sorunumuz düzelmedi.
    ne yapmamız lazım fikri olan varmı?

ADSL Splitter sorunu

• o sorun bende 2 yıldır var hocam o kadar splitter ve modem değiştirmeme rağmen sonuç yine aynı müşteri hizmetlerini aradım dediler paralel telefon varsa ondan kopar dediler paralel telefonda var biri alt biriside yukarı katta ama önceki senelerde hep paralel kullandım ama net bir kere bile kopmadı sırf bu kopmalar yüzünden online oyun oynayamaz oldum artık uğraşmayı bıraktım böyle idare ediyorum, çalmayı bırak ahizeyi kaldırır kaldırmaz kopuyor benim hat
    fax cihazını çıkartıp sadece telefon takılı kalsın çağrı atın bakalım kopucak mı
  • Birde içi bobinli Splitter 'lar var kaliteli örneğin Taft marka onlardan denedinizmi acaba ? bendede bir süre böyle bir sorun vardı ve kaliteli bir Splitter takınca düzeldi.
  • mutlaka içlerinden biri kalitelidir 3 değişik model denedim yine olmuyor.
  • Telefon bağlı olmadığında da dışarıdan çağrı gelince kopma yaşıyor musunuz?
  • Ana hat önce spliter a girmesi gerekiyor sonra dağılım yapılması lazım
    şöyle örnek vereyim evin salonunda ve oturma odasında birer telefon pirizi var
    odadakine spliter bağlayıp salonda da telefon bağlıysa olmaz. bu paralel bağlantı oluyor
    salona ve odaya ayrılmadan önce spliter bağlanması lazım. Bir ikincisi arkadaşlarında
    söyledeği üzere çok çeşitli spliterlar var içini açıp bak eğer içinde küçük tarafoya benzer
    bobinler varsa o kalitelidir. üçüncüsü ise bazı semtlerdeki telefon hatları ve dağıtım
    panolarının deforme olması eskimesi su alması gibi sorunlardan dolayı bazı aboneliklerde
    böyle sorunlar yaşanabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeroTürk

Birde içi bobinli Splitter 'lar var kaliteli örneğin Taft marka onlardan denedinizmi acaba ? bendede bir süre böyle bir sorun vardı ve kaliteli bir Splitter takınca düzeldi.

Dostum, TTAF'in (TAFT değil) bobinli değil Trafolu profesyonel splitter'i var ama ben hiçbir yerde bulamıyorum. Allah rızası için elinde fazla olan varsa bana satabilir mi diye ümit besliyorum. Dandik 5-10 liralık bobinli splitterlar arama gelince SNR oranını dibe vurdurup hattı kopartıyor. Bugün şahit oldum, tabi aynı dandik bobinli splittter'ın neden son 5 sene içinde bunu yapmayıp şimdi yaptığıda merak konusu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.