Şimdi Ara

ağ sorunu lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ben cross bağlantı ile iki bilgisayar arasında ağ kuruyorum ama benim bilgisayarım diğer bilgisayarın dosyalarına erişemiyor. aynen şöyle bir mesaj alıyorum.

bu ağ kaynağını kullanma izniniz olmayabilir.Erişim izniniz olup olmadığını öğrenmek için ağ yöneticinizle temasa geçin

Ağ yolu bulunamadı.

Ne yapabilirim.

NOT: iki makinede winxp pro; benim sp2 var .ayrıca benim makina laptop .

• selam SA30_303 oncelikle ag baglantısı kurmak ozellikle SP2 yukluyse iskenceye donusebiliyor. Sana tavsiyem asagıdaki adımları tektek kontrol e etmen!

1- 2 bilgisayarda da network connections tan setup home or small office network kısmından baglantıyı kur!
    2- Aynı ag ismi belirt! (MSHOME mesela )
    3- Dosya ve yazıcı paylasımı kısmında kesinlikle evet i sec!
    3 MyComputer -> System Properties -> Computer Name deki Network ID ve workgroup ile ilgili yerleri ayarla dedigim gibi ikisinde de ag adı aynı olsun!

Kolay gelsin birkac defa restart atıp tekrar dene!
  • çalışma grubunu aynı yap
    makinaların isimleri birbirinden farklı olsun
    firewall'ı kontrol et
    gerekirse ip tahsis et (192.168.0.10-192.168.0.11 gibi)
  • bunları daha önce denedim grup aynı ..İP atadım.fireWall kapalı..baska tavsiyeniz var mi

simdiden tesekkurler.
  • ping atabilionmu
    son çare kablo sağlammı eth'teki led'ler yanıyormu
  • led ler yanıyor ..
    ayrıca 4 portlu adsl modemim var ikisini baglayarakta deniyorum ..bilgisayarı görüyotum fakat içeriğine ulasamiyorum.
  • Router üzerinden erişiyorsan default olarak shared document klasörü görünür. Eğer farklı klasörleri paylaşmak istiyorsan bunları paylaşıma aç, permission listleri ayarla.

Yukarıda söylediklerim dışında sp2 şöyle bir cinslik çıkarıyor olabilir, biraz karmaşık anlatmaya çalışayım;

1) Bilgisayarların Administrator hesaplarına parola ver.
    2) Users password kısmından guest account u kapat.
    3) Yönetimsel araçlar --> yerel güvenlik ilkesi --> yerel ilkeler --> güvenlik seçenekleri --> Ağ erişimi : yerel hesaplar için ..... olan kısım KLASİK olmalı..

Bu şartları yerine getirip tekrar dene. Umarım olur, kolay gelsin..
  • ip otomatik yapıyorsan olmaya bilir cross kablo kullandıgın ıcın

+ subnetlerini kontrol et aynı olmak zorunda
  • yarın ise gec kalmak istemem sımdı yatıyorum yarın tekrar deneyip buradan devam ederiz.

herkese tesekkurler..
  • quote:

SA30_303 Tarih 24 Mart 2005, 22:57:41
    led ler yanıyor ..
    ayrıca 4 portlu adsl modemim var ikisini baglayarakta deniyorum ..bilgisayarı görüyotum fakat içeriğine ulasamiyorum

Arkadasım bu yazdıgından anladıgım kadarıyla router modem kullanıyorsun ve pcleri onun uzerinden baglıyorsun . O zaman sorun kabloda cross kabloyla olmaz o is. Router icin ters degil duz baglantı lazım! aynı sorun bende olmustu 2 bilgisayar da nete giriyo ama LAN kuramıyorsun bi turlu.
    Umarım yanlıs anlamadım cunku yanlıs yonlendirmis olmak istemem! Kolay gelsin tekrar...
  • hayır ben hem cross kablo ile direk bağlantı hemde router araciliğiile düz bağlantılı kabloları dnedim her ikiside olmadı.
  • klasörlere shared izni verip vermediğinden bahsetmemişsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.