Şimdi Ara

AĞDAN DOSYA KOPYALAMAYA KARŞI KORUMA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
8.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben internet cafe işletiyorum Dizi Film Müzik vs. baya bir dosya var bunları müşteriler dinliyo Ben bunları kopyalamaya karşı korumak istiyorum. Benim gibi bu dertten çok sıkıntılı insanlar var. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conqurues -- 17 Kasım 2007; 19:15:07 >

• Usb girişlerini kullanılamıyacak şekilde tıka öbür türlü çooook uğraşırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarikanarya567

Usb girişlerini kullanılamıyacak şekilde tıka öbür türlü çooook uğraşırsın.
    Oda aklıma geldide ya arkadakilere ne yapcamki bilgisayara hasar vermeden yaplımazmı bu ya bende server 2003 var acaba onun ayarı felan yokmu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conqurues

Oda aklıma geldide ya arkadakilere ne yapcamki bilgisayara hasar vermeden yaplımazmı bu ya bende server 2003 var acaba onun ayarı felan yokmu.

Alıntıları Göster
    biostan usb leri kapatırsın.biosa da şifre koyarsın.cd ya da dwd yazıcıları da sökersin.kimse hiçbişey kopyalayamaz.
    ancak bu defada vatandaş internetten indirdiği dosyayı kopyalamak isteyecektir.ona da engel olamazsın.tek tek uğraşmayı göze alırsan ana makiinadan bunu kopyalamalarına müsaade edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bart1969

biostan usb leri kapatırsın.biosa da şifre koyarsın.cd ya da dwd yazıcıları da sökersin.kimse hiçbişey kopyalayamaz.
    ancak bu defada vatandaş internetten indirdiği dosyayı kopyalamak isteyecektir.ona da engel olamazsın.tek tek uğraşmayı göze alırsan ana makiinadan bunu kopyalamalarına müsaade edersin.

Alıntıları Göster
    belki şöyle bişey yapabılırısn dızı fılm falan butun dosyaların kısayollarını olusturup onları paylasıma acarsın boylelıkle kopyalama yapmak ısteyen sadece kısayolu kopyalar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: btct

belki şöyle bişey yapabılırısn dızı fılm falan butun dosyaların kısayollarını olusturup onları paylasıma acarsın boylelıkle kopyalama yapmak ısteyen sadece kısayolu kopyalar...

Alıntıları Göster
    Bırak kopyalasın garibanlar! kopyalamanın önünü kesmek zor önü kesilseydi zaten bugün korsan diye bir şey olmazdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan19881

Bırak kopyalasın garibanlar! kopyalamanın önünü kesmek zor önü kesilseydi zaten bugün korsan diye bir şey olmazdı

Alıntıları Göster
    quote:

internet cafe işletiyorum Dizi Film Müzik vs. baya bir dosya var

tabiki dünyanın parasını vererek aldığınız onca yukarıda belirtiiğiniz şeyleri, birde üstüne üstlük dünyanın parasını vererek aldığınız yayınlama haklarınızı korumanız lazım değilmi...

• quote:

Orijinalden alıntı: muya123

quote:

tabiki dünyanın parasını vererek aldığınız onca yukarıda belirtiiğiniz şeyleri, birde üstüne üstlük dünyanın parasını vererek aldığınız yayınlama haklarınızı korumanız lazım değilmi...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: muya123

quote:

eğer oda hepsini orjinal aldıysa söylediğin doğru bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan19881 -- 19 Kasım 2007; 2:35:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan19881

quote:

Orjinalden alıntı: muya123

quote:

eğer oda hepsini orjinal aldıysa söylediğin doğru bir şey

Alıntıları Göster
    ilgili dosyalarının güvenlik izinlerinden sadece okuma izni vermelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: alehandro

ilgili dosyalarının güvenlik izinlerinden sadece okuma izni vermelisin.

Alıntıları Göster
    Arkadasinda dedigi gibi paylasim da sadece okumaya izin verdigin surece kmse onun uzerinde bir degisiklikte yapaz, kopyalamazda sadece acar ve izler :) veya dnler herneyse artik. yapamazsan ozelden mesaj at yardimci olurum iyi gunler
  • quote:

Orijinalden alıntı: proexot

Arkadasinda dedigi gibi paylasim da sadece okumaya izin verdigin surece kmse onun uzerinde bir degisiklikte yapaz, kopyalamazda sadece acar ve izler :) veya dnler herneyse artik. yapamazsan ozelden mesaj at yardimci olurum iyi gunler

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: proexot

Böyle yaparsa sadece silinmesini veya değiştirilmesini engeller. En iyi çözüm usb leri kapatmak ama o zamanda biri gelir word dosyamı acacaktım flash'ımdan derse o zaman iş uzar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Digitall06

quote:

Orjinalden alıntı: proexot

Böyle yaparsa sadece silinmesini veya değiştirilmesini engeller. En iyi çözüm usb leri kapatmak ama o zamanda biri gelir word dosyamı acacaktım flash'ımdan derse o zaman iş uzar.

Alıntıları Göster
    bir cafede görmüştüm ana makinada müşterilerin kaydettikleri diye bir dosya var bunun kısayolunu bütün bilgisayarlara atmışlar, siz de böyle yapabilirsiniz, yani CD, flash ne varsa sökün daha sonra masaüstüne de bu kısayolları yollayın, müşteriler indirdikleri dosyaları siz ana makinadan direk yüklersiniz. yada USB yuvalarını kaldırmak bilgisayara zarar verir diyorsanız bilgisayardaki USB yuvalarını etkisiz bırakan programlar var onları kullanırsınız, benden bu kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: cogullu

bir cafede görmüştüm ana makinada müşterilerin kaydettikleri diye bir dosya var bunun kısayolunu bütün bilgisayarlara atmışlar, siz de böyle yapabilirsiniz, yani CD, flash ne varsa sökün daha sonra masaüstüne de bu kısayolları yollayın, müşteriler indirdikleri dosyaları siz ana makinadan direk yüklersiniz. yada USB yuvalarını kaldırmak bilgisayara zarar verir diyorsanız bilgisayardaki USB yuvalarını etkisiz bırakan programlar var onları kullanırsınız, benden bu kadar.

Alıntıları Göster
    Bakın arkadaşın sorusuna saygılıyım fakat vatandaşın internet kafesi var, yüzlerce hatta binlerce film, yüzlerce dizi, onbinlerce klip ve müzik var. bunların kopyalanmasına izin vermiyor...

Sen onları kendi paranla mı aldın(orjinallerini)?
    Ticari olarak umuma açık yerde gösterim yapıyorsun(orjinalini almış olsan bile buna hakkın yok)!
    Hem bu işten para kazanıyorsun, hem de üç kuruşluk emeğini korumaya çalışıyorsun(o izlettiklerin milyonlarca dolara çekiliyor)!
    Sonra da milletin usb takmasına izin vermiyorsun!

Usb taktırmayan kafelerden nefret ediyorum, zamanında bir ödev için saatlerce dolaşıp bellek taktıran kafeler aradık...

Allah'tan şimdi hiç birine muhtaç değilim.

Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Bakın arkadaşın sorusuna saygılıyım fakat vatandaşın internet kafesi var, yüzlerce hatta binlerce film, yüzlerce dizi, onbinlerce klip ve müzik var. bunların kopyalanmasına izin vermiyor...

Sen onları kendi paranla mı aldın(orjinallerini)?
    Ticari olarak umuma açık yerde gösterim yapıyorsun(orjinalini almış olsan bile buna hakkın yok)!
    Hem bu işten para kazanıyorsun, hem de üç kuruşluk emeğini korumaya çalışıyorsun(o izlettiklerin milyonlarca dolara çekiliyor)!
    Sonra da milletin usb takmasına izin vermiyorsun!

Usb taktırmayan kafelerden nefret ediyorum, zamanında bir ödev için saatlerce dolaşıp bellek taktıran kafeler aradık...

Allah'tan şimdi hiç birine muhtaç değilim.

Selamlar.

Alıntıları Göster
    arkadaşım lütfen tek taraflı düşünmeyin
    bu işi y apan arkadaşların emeğine ve bu iş için döktüğü paraya saygı gösterin.
    Sanki sizler orjinal film,mp3 vesaire alıyorsunuz hiç korsan kullanmıyormuşsunuz gibi eleştirmeyin lütfen.

soruna gelince
    bir program var
    müşteri flashını takabiliyor ama
    kesinlikle flashına hiç bir şeyi yükleyemiyor
    sadece flashından yükleme yapabiliyor.

ağdaki bilgilerin çalınmasına engel olacak bir şey bileniniz varsa lütfen paylaşalım
    benim bildiğim taşınabilir network hdd de böyle bir engelleme programı var western digital markada mesela
    ama nasıl kullanıldığını bende bilmiyorum.

konu hakkında bilgisi olanlardan da yardım bekliyoruz. saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle2002

arkadaşım lütfen tek taraflı düşünmeyin
    bu işi y apan arkadaşların emeğine ve bu iş için döktüğü paraya saygı gösterin.
    Sanki sizler orjinal film,mp3 vesaire alıyorsunuz hiç korsan kullanmıyormuşsunuz gibi eleştirmeyin lütfen.

soruna gelince
    bir program var
    müşteri flashını takabiliyor ama
    kesinlikle flashına hiç bir şeyi yükleyemiyor
    sadece flashından yükleme yapabiliyor.

ağdaki bilgilerin çalınmasına engel olacak bir şey bileniniz varsa lütfen paylaşalım
    benim bildiğim taşınabilir network hdd de böyle bir engelleme programı var western digital markada mesela
    ama nasıl kullanıldığını bende bilmiyorum.

konu hakkında bilgisi olanlardan da yardım bekliyoruz. saygılarımla

Alıntıları Göster
    Farzedelim usb leri kapattın..
    Webcam'ler ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: yeev

Webcam'ler ne olacak?

Alıntıları Göster
    Seri portlardan çalıştırmak için başka bir yöntem biliyorlar sanırım
    quote:

Orjinalden alıntı: yeev

Webcam'ler ne olacak?

• quote:

Orijinalden alıntı: M0nkey D. Luffy

Seri portlardan çalıştırmak için başka bir yöntem biliyorlar sanırım
    quote:

Orjinalden alıntı: yeev

Webcam'ler ne olacak?

Alıntıları Göster
    program usbyi kapatmıyor yanlış anlıyorsunuz
    sadece usbden veri çalmayı kapatıyor
    aslında regeditle de yapılabilecek bir şey

yani müşteri flash belleğini takarak bilgisayara istediği bilgiyi yükleyebiliyor, kamerayı falan kullanabiliyor.

dediğim gibi laptop takılınca sadece sıkıntı oluyor
    buna da önlemi bilen varsa söyleyebilirse sevinirim.

• quote:

program usbyi kapatmıyor yanlış anlıyorsunuz
    sadece usbden veri çalmayı kapatıyor
    aslında regeditle de yapılabilecek bir şey

yani müşteri flash belleğini takarak bilgisayara istediği bilgiyi yükleyebiliyor, kamerayı falan kullanabiliyor.

dediğim gibi laptop takılınca sadece sıkıntı oluyor
    buna da önlemi bilen varsa söyleyebilirse sevinirim.

Alıntıları Göster
    Linkteki yöntem sanırım bir ölçüde yardımcı olur..

En azından diğer USB donanımları kullanabiliyorsunuz..

Tıklayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: ksiyasal

Linkteki yöntem sanırım bir ölçüde yardımcı olur..

En azından diğer USB donanımları kullanabiliyorsunuz..

Tıklayın...

Alıntıları Göster
    yardım için teşekkürler dostum
    peki laptopunu getirenlere nasıl engel olabiliriz ?
    fikri olan var mı ?

• quote:

yardım için teşekkürler dostum
    peki laptopunu getirenlere nasıl engel olabiliriz ?
    fikri olan var mı ?

Alıntıları Göster
    Notebooku getirenleri direk gardiyana havale et.Koridorun solunda 3.koğuşta önce rehin tutsun,temizse zaten pc nin başında artık oturabilir..Beyler alcatraz ceza evinenden mi bahsediyoruz?İnternet kafeden mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.