Şimdi Ara

Ağızda kan tadı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
22.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Son 2-3 gündür ağzımda kan tadı var küçükken diş çekildiğinde alınan tat kadar yoğun geliyor.Tükürükte gözüken bir şey yok sonradan iç organlarda sakatlık çıkmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Iron Fist -- 31 Ekim 2016; 15:30:27 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Ağızda Kan Tadı

Ağızda kan tadı hissetmek, çeşitli sağlık sorunlarının bir belirtisi olabilir. Mideden ağza kan gelmesi, ağızda kan tadına neden olabilir ve bu durum genellikle reflü hastalığıyla ilişkilidir.

Reflü, mide asidinin yemek borusuna ve bazen de ağza geri kaçmasıdır. Mide asidi ağız mukozasını tahriş edebilir ve kanayarak ağızda kan tadına neden olabilir.

Ağızda kan tadının diğer nedenleri arasında aşağıdakiler bulunur:

• Diş eti hastalığı veya diş çürümesi
    • Ağız yaraları
    • Burun kanamaları
    • Akciğer sorunları
    • Bazı ilaçlar

Ağızda kan tadı hissediyorsan altta yatan nedeni belirlemek için bir doktora başvurman önemlidir. Doktorun, tıbbi geçmişini alacak ve fizik muayene yapacaktır. Gerekirse, reflü hastalığını veya diğer sağlık sorunlarını teşhis etmek için testler isteyebilir.

Tedavi, altta yatan nedene bağlıdır. Refbü tedavi etmek için kullanılan ilaçlar arasında proton pompa inhibitörleri ve H2 blokerleri bulunur. Diş eti hastalığı veya diş çürümesi için tedavi, diş temizliği veya antibiyotikleri içerebilir.

Ağızda kan tadı genellikle ciddi bir sağlık sorununun işareti değildir, ancak altta yatan nedeni belirlemek ve uygun tedaviyi almak için bir doktora başvurmak önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • ağızda nasıl oluyor. geçen haftalarda banada oldu. nefes alırken kan kokusu hissediyordum. bi akşam gece boyu oldu geçti. 4 hafta önce akciğer tomoğrafisi çektilerdi acillik oldumda temiz çıkmıştı. bende pek öenemsemedim bu yüzden. nefes alınca kan kokusu hissediyormusun. mide rahatsızlın var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20092016

ağızda nasıl oluyor. geçen haftalarda banada oldu. nefes alırken kan kokusu hissediyordum. bi akşam gece boyu oldu geçti. 4 hafta önce akciğer tomoğrafisi çektilerdi acillik oldumda temiz çıkmıştı. bende pek öenemsemedim bu yüzden. nefes alınca kan kokusu hissediyormusun. mide rahatsızlın var mı

Koku yok mide rahatsızlığı olarak hazımsızlık herhalde doktora gitmedim ama asitli içecek veya çok yediğimde öksürük ve kusma hissi var kaç yıldır

• mideden kaynaklanabilir bende de mide ve bağırsak sorunları var ondan acillik oldum 3 hastaneye gittim kan tahlileri normal çıktı ama detaylı baktırmadım. en yakın zamanda baktıracam. mideden ağzıma bazen asit geliyor. ya bakteri ya mantar enfeksiyonu var bende işte hastane yakında olsa baktıracam. bakalım süreç gösterecek. yemene içmene dikkat et fast food yeme doğal beslen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iron Fist

quote:

ağızda nasıl oluyor. geçen haftalarda banada oldu. nefes alırken kan kokusu hissediyordum. bi akşam gece boyu oldu geçti. 4 hafta önce akciğer tomoğrafisi çektilerdi acillik oldumda temiz çıkmıştı. bende pek öenemsemedim bu yüzden. nefes alınca kan kokusu hissediyormusun. mide rahatsızlın var mı

Koku yok mide rahatsızlığı olarak hazımsızlık herhalde doktora gitmedim ama asitli içecek veya çok yediğimde öksürük ve kusma hissi var kaç yıldır

hasızmsızlık bende de var arada ağıryedimde kısa süreli öksürük geliyor. mide asidi boğaza geliyor işte. sorun sindirim sisteminde sende de. mide kapakçığı kaçak yapıyor boğaza. diyet yapacaksın. bağırsak florasını geliştir. kabız oluyor musun

• quote:

quote:

quote:

hasızmsızlık bende de var arada ağıryedimde kısa süreli öksürük geliyor. mide asidi boğaza geliyor işte. sorun sindirim sisteminde sende de. mide kapakçığı kaçak yapıyor boğaza. diyet yapacaksın. bağırsak florasını geliştir. kabız oluyor musun

Kabız hiç yok hatta günde 2 Hep ev yemeği yiyorum kendim yapıyorum fast food da yemem herhalde önemsizdir ikimizinkide

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• senin durum iyi o zaman ben 3-4 günde bir yapıyorum keşke günde 2 defa yapabilsem. ne yiyorsun çok mu 2 kere gidiyorsun. bende sindirim sisteminde problemvar baktıracam bi
  • Yanaginin ic kismini isiriyorsan ondandir

• Geçmiş olsun. kesin bir şey denebilmesi için muayene olunması gerekli,uzaktan bir şey söylemekle olmaz. İlk önce diş daha sonra kbb muayenesi olabilirsiniz...
    Ayrıca aldığınız tat birçok şeyden olabilir. Mide hastalıkları vs... diğer yorumlarda yazdığınız şikayetler reflü ile uyuşuyor(dahiliye muayenesi gerekli,gerek görülürse gastroskopi).. Midenizde kesin olmamakla birlikte helicobacter pylori mikrobu çıkacaktır. Antibiyotik tedavisiyle sorundan kurtulabilirsiniz(Helicobacter pyloride ağızda koku yapar.)..
  • quote:

Orijinalden alıntı: karatebesir

Geçmiş olsun. kesin bir şey denebilmesi için muayene olunması gerekli,uzaktan bir şey söylemekle olmaz. İlk önce diş daha sonra kbb muayenesi olabilirsiniz...
    Ayrıca aldığınız tat birçok şeyden olabilir. Mide hastalıkları vs... diğer yorumlarda yazdığınız şikayetler reflü ile uyuşuyor(dahiliye muayenesi gerekli,gerek görülürse gastroskopi).. Midenizde kesin olmamakla birlikte helicobacter pylori mikrobu çıkacaktır. Antibiyotik tedavisiyle sorundan kurtulabilirsiniz(Helicobacter pyloride ağızda koku yapar.)..

Güzel yazmışsınız.Bakteri olabilir belki ama mide kokusu falan hiç yok ağzımda reflü koku yapmıyorsa kesin odur belli ki bilgilisiniz sorayım ne kadar çok sağlıklı olarak tıka basa yesem bile 2 saat sonra hiç yememiş kadar acıkıyorum bu neden olabilir normal midir?

• Her sabah 8 de çıkmam gerekse bile omlet ekmek peynir zeytin yerim doyana kadar sonra 2 günde bir akşam tavuk yerim fazlaca genelde böyle

• Hemen acıkmanızın nedeni de reflüdür tabii eğer reflü varsa(şikayetlere göre reflü gibi). Gastroskopide reflüyü destekleyen bulguların olması gerekli özafagusun alt kısımlarında ülser, kardiya gevşekliği,hiatal herni, özafajit gibi belirtilerin olması gerekli.
  • quote:

Her sabah 8 de çıkmam gerekse bile omlet ekmek peynir zeytin yerim doyana kadar sonra 2 günde bir akşam tavuk yerim fazlaca genelde böyle

kardeş sen dünyayı yiyorsun maşşallah senin yediğini ben yesem bende günde 2 kere yaparım. ben günde 2 öğün yiyorum o da 2-3 çanak yemek.
  • quote:

Geçmiş olsun. kesin bir şey denebilmesi için muayene olunması gerekli,uzaktan bir şey söylemekle olmaz. İlk önce diş daha sonra kbb muayenesi olabilirsiniz...

Hocam merhaba, bende de agiz kokusu oluyor mideden kaynaklandigini dusunuyorum..

Acaba hangi bolume gidip muayene olmaliyim? Bazen mide agrisi da oluyor..

Ne onerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: LaD_PLay_Boy

quote:

Hocam merhaba, bende de agiz kokusu oluyor mideden kaynaklandigini dusunuyorum..

Acaba hangi bolume gidip muayene olmaliyim? Bazen mide agrisi da oluyor..

Ne onerirsiniz

Merhaba geçmiş olsun, Ağız kokusu ağız ve diş bakımıyla alakalı olabileceği gibi mide hastalıklarıyla da ilişkili.
    İlk olarak İç Hastalıkları(dahiliye) bölümüne başvurmanız gerekli, Asıl ilgilenen bölüm ise Gastroenterolojidir. İlk olarak İç hastalıkları diyorum çünkü devlet hastanelerinde gastroenterolojiye direk gidilemiyor, iç hastalıklarının sizi gastroenteroloji bölümü için yeşil listeye eklemesi gerekiyor.

Sizin şikayetleriniz Kronik gastrite bağlı diye düşünüyorum, Kronik gastriti olan hastalarda mutlaka Helicobacter pylori vardır ve ağız kokusu yapar.ağrı yapar, ülser yapar. Gastroskopi yapılması ve gerekli tüm kan tetkiklerinin yapılmasını öneririim.

Az ama sık yemek yemelisiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.