Şimdi Ara

Aktivasyon Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amerika'dan iPhone 5 aldık arkadaşıma. Telefonu Unlocked olarak aldık ki apple ile görüştüğümde de telefonun unlocked olduğunu söylediler. Telefonu Turkcell Europe ile kullanmak istiyoruz(telefon almanya'da). Aktivasyon kısmına gelince bir dakika falan bekliyor daha sonra Device Unknown uyarısı veriyor.

Bunun üzerine bugün apple store'a gittik. Telefonda sıkıntı olmadığını hatta sıkıntı olduğunu söylediler ve başka bir hat takarak aktivasyonu hallettiklerini söylediler. Telefon da açıldı, menüsü falan göründü. Ancak yine Turkcell Europe hattını bulamıyor. Simi görüyor pin soruyor ancak hattı bulamıyor. İşin ilginci apple store T mobile ile kontrol etmişti telefonu başka bir T mobile kart ile deneyince yine olmadı. Turkcell europe için girdiğim bir yerden tekrar aktivasyon yap demişlerdi. Ben de bağladım telefonu iTunes'a ve restore yap dedim. Daha sonra hattı yine bulamadı ve şimdi yine aktivasyon yapmıyor. İşin kötü yanı daha önceki backup'tan da restore yapamıyorum çünkü iTunes telefonu görmesine rağmen hiçbir işlem göstermiyor. Bu özet kısmında bomboş bir ekran ve sağ üst tarafında bir kilit işareti var.

Telefonu tekrar eski haline getirmek için ya da aktive etmek için ne yapabilirim ?

• amerıkadakı apple store a maıl yollayın anca onlar cozer,acıkcası ordakı satıcılar pek bu unlock konusuna hakım degıller ama sorun yasarsanız ılgılenıyorlar su an jb cıkmadıgı ıcın yapabılecegınız bır ıslem yok tek care apple ın cıhazınıza uygulanan sım kılıtını kaldırması
  • Telefonda sim kilit yok aslında, çünkü telefon almanya sim kartıyla çalıştı. ALmanya sim kartı ile aktivasyon yapıldı. Apple support ile chat görüşmesi yaptığımda da telefonda sim kilit bulunmadığını söylediler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.