Şimdi Ara

Alexa ve Google de Geri Link

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar google de ve alexa da siteme link verenlere bakıyorum hiç link yok diyor. Bi dünya link var siteme (googlede direk aradığımda bir çok sitenin link verdiğini de görüyorum) sitem eski ve hiti yüksek. Fakat ne hikmetse göremiyorum.

Googlede : link:www.siteadım.com şeklinde aradığımda hiç link yok diyor
    Alexa da : "Sites Linking in" linkine tıklıyorum yine yok.

Benim sitemden az linki olan yada popüler olmayan siteler bile geri linki varken benimki niye yok. Bunun bi ayarımı bi inceliğimi var acaba yardımcı olursanız sevinirim. Tşkler.

• Benimde başımda böle bir sorun var hemde tam bir aydır google tamamen kaldırdı gibi bişey benim siteyi geri link ten ama bu seferde yahoo msn allthweb altavista live gibi arama motorları ilk sıralara ve geri link e indexlemeye başladı . neden dir niye dir bende anlamadım google mail attım yanıt gelmedi daha diğer web master arkadaşlara soruyorum valla garip bi durum diyorlar. Google boot her gün düzenli bi şekilde de sayfama uğruyor ayrıca meta taq ları uzun tutmayın dediler onlarıda düzelttim ama yinede daha indexlemedi beni
  • Bu konu hakkında bilgisi olan yok galiba.
  • özgün ve link çıkışı az olan sitelerle karşılıklı yada karşılıksız link değişimi yapman gerek.
  • Google backlink güncellemelerini bi kaç ay arayla yapar o yüzden göstermedi diye backlinkin yok sanma :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: preacion

Google backlink güncellemelerini bi kaç ay arayla yapar o yüzden göstermedi diye backlinkin yok sanma :)

ya bu iki üç aylık mevzuu değil. 3 yıldır böle. site üç yıllık ama ben daha geri link görmedim. mesela toplistlerde ismim var değişik sitelerde linklerim var. Bazı forumlarda ve google dizinde bile var linkim. O yüzden garip geliyor. O yüzden dedim bi yerde hata mı yapıyoruz.

Bazı sitelere bakıyorum.
    extremetracking.com
    google dizin
    toplistler
    forumlar
    diğer siteler ....
    geri linki olarak gözüküyor. Bende hepsine kayıtlıyım ama yok işte .

Ve son olarak. Benim bir kaç sitem daha var bu şekilde onlarda da yok. Gariplik te burda. Server ayarında mı bişe yapılacak, Google de site ayrıntılarında mı bişe yapılacak ?

Çok Sağolun arkadaşlar . bilgisi olan varsa yinede yazarsa sevinirim.

• Sitene pg rank 3 ve 3 den yüksek sitelerin park etme linkleme yani bu hem google indexlemede sorun cıkariyor hemde bu back link olayı sorun oluyor geçen sene başıma geldi benim onu kaldırdım düzeldi ve bu sene yine verdim 3 4 ay 4 siteyi bir domain de topladım pg rankları 4 olan sitelerim silindi hiç bir şeyde cıkmıyor backlink de bile çıkmıyordu yine ayırdım .

• quote:

Orijinalden alıntı: by_derkan

http://www.seutool.com - pagerank,alexa,dmoz,yahoo backlink vs bu siteden kolayca sorgulayabilirsiniz.

pagerank ne anlama geliyor, linkteki sorgulama benim siteye 1 verdi.
  • 1) Sitenizi genel olarak webmaster’lara yönelik konu içeren sistemlere yönelik açın.Çünkü webmaster’ların % 90′ında alexa toolbar yüklüdür.Alexa toolbar kullanan kişilerin sitenize girdiklerinde alexa değerinizin yükseldiğini göreceksiniz.

2) Hangi sitenizin alexa değerini yükseltmek istiyorsanız o sitenize alexa değerinizi gösteren widget ekleyin.Bu işlem oldukça önemli bana göre.

3) İçeriğiniz ne olursa olsun ziyaretçiyi sitenizde uzun süre tutmaya bakın.Mesela kaliteli,ilgi uyandıran videolar,yazılar yayımlayın.Ziyaretçiyi sitesinde 1 dakika tutan ile 10 dakika tutan bir sitenin alexa değerleri arasında dünyalar kadar fark vardır.

4) Sitenize gelen ziyaretçiye alexa toolbar yüklemesi konusunda uyarılarda bulunun.Alexa değerinin yükselmesinde toolbar önemli faktörlerden birisidir.

5) Hit sağlayan çeşitli sistemlerden hit satın alabilirsiniz.Düzenli olarak alacağınız hit alexa değerinizi yükseltecektir.Bu tür hit satan sistemlere hitcanacavari.com-ebesucher.de örnek olarak verilebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.