Şimdi Ara

Aliexpress Gümrük Vergisi Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
776
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba; Aliexpressten 20.8 tl tutarında bir notebook kılıfı sipariş verdim, az önce takip amacıyla sorguladığımda %50 den fazla vergi kesmişler bildiğiniz. bu nasıl bir saçmalıktır ne yapabilirim ?
    Ayrıca 180 tl lik bir ürünüm de yolda acaba onda ne kadar bir vergi yansıtılır ? Rezillik düpedüz çıldırdım.

Aliexpress Gümrük Vergisi Problemi

• Artik boyle, iyice zarara sokacak hale getirdiler yurt disi alisveris isini. Yakinda yurt disi telefon kayit ucreti de 1500 lira oluyor, 1200 liraya telefon alip 2700 lira veriyorsun. Daha birkac sene once 300 falandi.
  • Yirikalische kullanıcısına yanıt
    Sanki bizim uyanıklar çok ucuza satıyorda, 1 liralık ürünü 10 liraya ve kalitesiz olarak satıyorlar bir de. O eminönündeki satıcıların kaçak mal getirmesini engellesinler önce de sonra bize çatsınlar. Rezillik
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhagulsen

Sanki bizim uyanıklar çok ucuza satıyorda, 1 liralık ürünü 10 liraya ve kalitesiz olarak satıyorlar bir de. O eminönündeki satıcıların kaçak mal getirmesini engellesinler önce de sonra bize çatsınlar. Rezillik
    Orasi oyle, kaziklanmadan alisveris yapmanin tum yollarini ortadan kaldiriyorlar tek tek. Bu anca kacak mal getirip burada satanlara yarayacak.
  • Ben de bluetooth hoparlör alayım diyordum 10-20 dolar falan. Kaç tl gelir acaba yav pefff
  • artık alışın bu durumlara. nede olsa ekonomimiz uçuyor
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musetea -- 19 Nisan 2021; 18:45:22 >
  • nereden yaptınız bu sorgulamayı?
  • Sorgulamayı nereden yaptınız hocam?
  • Nickola Tesla kullanıcısına yanıt
    hocam takip kodunu, ptt kargo takip bölümüne yazdığımda çıktı
  • 180 TL'lik siparişe yaklaşık 43 TL vergi çıkacaktır.
  • SystemXx S kullanıcısına yanıt
    eyvah hocam teşekkür ettim. 180 liraya göre güzel bir oran fakat 20 liralık mal da o oran hiç mantıklı değil
  • talhagulsen T kullanıcısına yanıt
    Hocam hesap şöyle : gümrüğe sunma vergisi + damga vergisi her ürün icin sabit. Toplam 5.9₺. Gümrük vergisi ise ürün fiyatının %20'si olarak hesaplanır. Daha az vergi vermek istiyorsanız alışveriş yaptığınız satıcı ile görüşüp ürün paketinin üzerine daha düşük fiyat yazmasını söyleyebilirsiniz.
  • SystemXx S kullanıcısına yanıt
    bilsem söylerdim yükse tutarlı ürün için artık geçti sağolun bilgilendirdiğiniz için. Birkaç farklı yorum okudum paket üstündeki tutarı takmayıp fiyatlandırma dahi yapabiliyorlarmış buradaki piyasa şartlarına göre.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.