Şimdi Ara

ALINDI 40EX701 SONY KDL 46ex500 Mi? Yoksa KDL 40ex700 Mü? !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle bilgi sahibi arkadaşların verecekleri tavsiyelerden dolayı şimdiden teşekkür ederim. Yaptığım araştırmalar sonucu 2 tane televizyonda karar kıldım. Bütçem Maksimum 3.000,00 TL dir. Gelelim ayrıntılara;

Kullanma Önceliklerim sıralamaya göre

— SD yayın ve genellikle maç yayını digitürk kullanıcısıyım. ( Nasip olur TV alırsak Bütçeye göre HD ye geçebilirim. Sene sonunda mutlaka geçerim en kötü ihtimal )
    — Film izlemek DVD, Dvix, Bluray vb. ( Usbden okuma sorunu çıktığını biliyorum fakat + 1 cihazla sanırım çözeriz veya çözermiyiz. )
    — Play Station ( Şuan Yok fakat kısa zamanda almayı düşünüyorum )
    — PC bağlantısı

Olmazsa Olmazım

Sony EuroAsia Garantisi

Sony KDL 46ex500 2.800,00 TL --- Sony KDL 40ex700 2.600,00 TL

Bu İki televizyon arasında en büyük fark ex500 serisi LCD ex700 serisi ise EDGELED olması mı? Sadece bu fark için ex700 almaya değer mi?

Özellikle bilgisi olan ve kullanıcılar Başka bir fark var mı? Bir arkadaş İnternet bağlantısı gibi fark demişti fakat pek açıklayıcı cevap değildi bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Aslında almak istediğim televizyon 46ex700 fakat şuan en ucuz bulduğum fiyat 3.700,00 TL peşin Fazla zamanım olmadığından sanırım istediğim fiyatlara inmesi biraz zor veya 1–2 ay da 3.000,00 TL bandına iner mi?

Yardımlarınızı bekliyorum...
    [image][/image]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert 29 -- 6 Ocak 2011; 12:51:34 >

• 40ex700 derim hem led hem az yakıyo hemde sony led.özellikleri bence çok tatmin edici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avantajliurunler

40ex700 derim hem led hem az yakıyo hemde sony led.özellikleri bence çok tatmin edici.
    @
    avantajliurunler

Elektrik sarfiyatı tercih değiştirecek kadar önemli olmadığını düşünüyorum. İsteklerime göre yukarıda belirttim çok fark varmı arasında..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert 29

@
    avantajliurunler

Elektrik sarfiyatı tercih değiştirecek kadar önemli olmadığını düşünüyorum. İsteklerime göre yukarıda belirttim çok fark varmı arasında..

Alıntıları Göster
    46ex500 bence. Çünkü televizyonda büyüklük gerçekten önemlidir. Ayrıca 46ex500 backlight bir lcd. Edge led den geri kalır tarafı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULYSES

46ex500 bence. Çünkü televizyonda büyüklük gerçekten önemlidir. Ayrıca 46ex500 backlight bir lcd. Edge led den geri kalır tarafı yok.

Önümüzdeki teknoloji Led o yüzden pişman olurmuyum diye düşünüyorum..
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Bir de şu modeller var diyenlere gıcık olurum ama bir de bu serilerin HD receiver lı modelleri var. Bana kalırsa aradaki fiyat farkına değer. İnceleyin mutlaka.

• quote:

quote:

Aslında tam olarak bu yüzden de led alınmaz bence. Çünkü teknoloji daha oturmadı. Yarın çok daha iyi led modelleri daha uygun fiyatlara piyasaya çıkacak. Bu durumda elinizde büyük ekran bir tv'nizin olması manevi tatmin yönünden biraz olsun rahat etmenizi sağlayabilir. Diğer yönden led modeli alırsanız, hemen arkasından çıkacak modeller o gurur duyduğunuz tv nin kısa sürede gözünüzden düşmesine sebep olacaktır. Elektronikte pişman olmak bu işin kuralıdır ama pişmanlık seviyesi ve süresi ayarlanabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgeolun

Bir de şu modeller var diyenlere gıcık olurum ama bir de bu serilerin HD receiver lı modelleri var. Bana kalırsa aradaki fiyat farkına değer. İnceleyin mutlaka.

Dediğiniz modeller sanırım 501 ve 701 modelleri Direk lnb kablosunu bağlıyoruz anladığım kadarı ile yanlız digitürk kullanıyorum kart kullanmam gerek sanırım yine reciver gerekli değil mi ?
  • quote:

Aslında tam olarak bu yüzden de led alınmaz bence. Çünkü teknoloji daha oturmadı. Yarın çok daha iyi led modelleri daha uygun fiyatlara piyasaya çıkacak. Bu durumda elinizde büyük ekran bir tv'nizin olması manevi tatmin yönünden biraz olsun rahat etmenizi sağlayabilir. Diğer yönden led modeli alırsanız, hemen arkasından çıkacak modeller o gurur duyduğunuz tv nin kısa sürede gözünüzden düşmesine sebep olacaktır. Elektronikte pişman olmak bu işin kuralıdır ama pişmanlık seviyesi ve süresi ayarlanabilir.

Bu konu en belirgin fark evet sonuçta her yıl tv alamadığımızdan büyük olanı tercih etmek daha iyi olacak fakat başka farklar var mı ?

• quote:

quote:

Bu konu en belirgin fark evet sonuçta her yıl tv alamadığımızdan büyük olanı tercih etmek daha iyi olacak fakat başka farklar var mı ?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yok mu 2 tv yide karşılartıracak kullanıcı ? Yardım..

• quote:

Arkadaşlar yok mu 2 tv yide karşılartıracak kullanıcı ? Yardım..

Alıntıları Göster
    Yardım ver. 222
  • quote:

Yardım ver. 222

Alıntıları Göster
    46EX500 aldım, 5 gün oluyor neredeyse, çok memnunum, tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: edgar-s

ex700 seri ile karşılaştırdın mı ?

Güle güle kullan Hayırlı olsun..

Nereden Ne kadara Nasıl ödeme şakli ile aldın..?
  • Karşılaştırdım fakat led teknolojisi daha yeni ondan dolayı bunu terchi ettim, hem de 46 inç oldukça güzel duruyor, hepsisony.com dan aldım, yani onların gerçek mağazalarından, kanyondaki sony shoptan, aksam aldım, ertesi gün de sabahtan hemen kurulumu yaptılar.

quote:

quote:

• quote:

Karşılaştırdım fakat led teknolojisi daha yeni ondan dolayı bunu terchi ettim, hem de 46 inç oldukça güzel duruyor, hepsisony.com dan aldım, yani onların gerçek mağazalarından, kanyondaki sony shoptan, aksam aldım, ertesi gün de sabahtan hemen kurulumu yaptılar.

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Gerçekten çok zor bir karar kullanıcılar fikirlerini paylaşırsa güzel olacak...

• quote:

Gerçekten çok zor bir karar kullanıcılar fikirlerini paylaşırsa güzel olacak...

Alıntıları Göster
    Tekrardan ex500 serisi ile ex700 serisini karşılaştırdım. Pek bir fark göremedim. Sd yayında Atv vardı Belki 100'e yakın tv de en iyi görüntü Samsung 7000,00 tl olan led tv sinde idi. Görüntü konusunda ex500 serisinde tatmin oldum. Kafamı kurcalayan ekstra başka özellik var mı ex700 serisinde. Yakmayalım kendimizi..:)
  • quote:

Tekrardan ex500 serisi ile ex700 serisini karşılaştırdım. Pek bir fark göremedim. Sd yayında Atv vardı Belki 100'e yakın tv de en iyi görüntü Samsung 7000,00 tl olan led tv sinde idi. Görüntü konusunda ex500 serisinde tatmin oldum. Kafamı kurcalayan ekstra başka özellik var mı ex700 serisinde. Yakmayalım kendimizi..:)

Alıntıları Göster
    [DHTUBE=]

Outlet Ürünü tam olarak ne demektir.?

Teşhir Ürünümüdür ?
  • quote:

[DHTUBE=]

Teşhir Ürünümüdür ?

Outlet ürünü normalde tamir görmüş,teşhir ürünü,defolu ürün(giyim için düşünün) veya müşteri memnuniyetsizliğinden dolayı iade almış ürünlerdir.
    Fakat şuanda bazı outlet mağaza diye geçen mağazalarda sıfır ürünler satılır.Mesela 212 power outlette ki hemen hemen her mağazanın adının sonunda outlet ibaresi vardır bu tamami ile 212 mağaza yönetiminin koşuludur ama çoğu mağaza outlet ürün satmaz bunu neden yazıyorum sizin beğendiğiniz ürün bilmem ne outlet mağazasında olduğundan dolayı outlet ürünüdür diye düşünmeyin diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kafkasbeyi -- 2 Aralık 2010; 14:29:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kafkasbeyi

quote:

[DHTUBE=]

Teşhir Ürünümüdür ?

Outlet ürünü normalde tamir görmüş,teşhir ürünü,defolu ürün(giyim için düşünün) veya müşteri memnuniyetsizliğinden dolayı iade almış ürünlerdir.
    Fakat şuanda bazı outlet mağaza diye geçen mağazalarda sıfır ürünler satılır.Mesela 212 power outlette ki hemen hemen her mağazanın adının sonunda outlet ibaresi vardır bu tamami ile 212 mağaza yönetiminin koşuludur ama çoğu mağaza outlet ürün satmaz bunu neden yazıyorum sizin beğendiğiniz ürün bilmem ne outlet mağazasında olduğundan dolayı outlet ürünüdür diye düşünmeyin diye.

Alıntıları Göster
    Sağol kafkasbeyi

Mağazadan Elektronik Postaya Cevap geldi. Kusurlu ürünlermiş... 300,00 TL için değeceğini sanmıyorum...

• quote:

Sağol kafkasbeyi

Mağazadan Elektronik Postaya Cevap geldi. Kusurlu ürünlermiş... 300,00 TL için değeceğini sanmıyorum...

Alıntıları Göster
    İki Mağazada da 40ex700 'ün fiyatları 2500,00 tl den 2000,00 TL ye düşmüştür. Sizce sebebi ne olabilir.. Akşama kadar alacağım yardımcı olursanız sevinirim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.