Şimdi Ara

ALINDI: Jetta-Fluence-Civic (max. 38 bin) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: unknownartist

quote:

Orijinalden alıntı: hakan.izgi

Arkadaşlar bir haftayı geçti arabayı alalı.

SONUÇ: Düpsüz olmaz. Onun dışında şimdilik her şey gayet güzel. Birkaç gün sonra taktırıyorum.

Bencede bu 3 lü arasındaki en iyi seçimi yapmışsınız.

Allah kaza bela vermesin.

Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: bacey

Hakan Bey Hayırlı olsun...aynı araçtan bizde de var...LAndi Renzo taktırdık, çok şükür bir sıkıntı yok...2000 TL civarı LPG kitine para verecekseniz eğer Prins ya da daha da iyisi TEleflex öneririm...

Sağolun. Ben bizim buraya en yakın Honda servisinde(Diyarbakır) garantiyi bozmadan Tartarini taktırmayı düşünüyorum. İyi olduğunu söylüyorlar genelde. Siz ne düşünüyorsunuz?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bacey

Hakan Bey Hayırlı olsun...aynı araçtan bizde de var...LAndi Renzo taktırdık, çok şükür bir sıkıntı yok...2000 TL civarı LPG kitine para verecekseniz eğer Prins ya da daha da iyisi TEleflex öneririm...

Sağolun. Ben bizim buraya en yakın Honda servisinde(Diyarbakır) garantiyi bozmadan Tartarini taktırmayı düşünüyorum. İyi olduğunu söylüyorlar genelde. Siz ne düşünüyorsunuz?

evvela şunu söylemekte fayda var; siz aracınıza tüp taktırdınız diye araç garanti dışı kalmaz...eğer aracınız herhangi bir sorun çıkarırsa ve bu sorun LPG kaynaklı motor arızası ise ve mesela motorun yenilenmesi gerekiyorsa servis büyük ihtimalle bu sorunu garanti kapsamı dışına alacaktır...Honda markası sorunsuz ve uzun ömürlü motorlar üretmekte, bakımları zamanında yapılan bir Honda motoru için milyon km ömürler biçilmektedir...hadi diyelim LPG motora zarar verdi ve bu ömür 500.000 kmye düştü...bu süreçte siz değil motoru arabayı amorti edersiniz ki kim arabasına 100.000 kmden fazla biniyor ki? :)

LPG kitine gelince; tartarini kötüdür demiyorum ama benim cebimde 2000 TL olsa biraz daha koyar öncelikle ve mutlaka TELEFLEX taktırırdım...Bu süreçte çok araştırdım ancak ekonomik şartlar elvermediği için ben LAnDI REnzoda karar kıldım...

dertsiz sürüşler...

• Hocam hayırlı olsun aracınız. Bir arkadaşımın 2008 civic dream modeline binmiştim. Yüksek hızlarda bayağı ses alıyordu içine, konuşmaları duymakta çok zorlanmıştım. Sizin araçta da böyle bir problem var mı onu merak ettim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chameleon41

Hocam hayırlı olsun aracınız. Bir arkadaşımın 2008 civic dream modeline binmiştim. Yüksek hızlarda bayağı ses alıyordu içine, konuşmaları duymakta çok zorlanmıştım. Sizin araçta da böyle bir problem var mı onu merak ettim?

• quote:

Hocam hayırlı olsun aracınız. Bir arkadaşımın 2008 civic dream modeline binmiştim. Yüksek hızlarda bayağı ses alıyordu içine, konuşmaları duymakta çok zorlanmıştım. Sizin araçta da böyle bir problem var mı onu merak ettim?

Daha uzun yol deneyimim olmadı. Önümüzdeki günlerde olacak, o zaman yazarım.
  • quote:

2010 makyajla yalıtım biraz iyileştirildi.
  • Hayırlı olsun civic görüntü olarak cok cok beğendiğim bı alet almayı bile düşünmüştüm ama... Aması civic forumlarında bolca var fren diskleri boya kalitesi yalıtımı yakıtı v.s gibi bayaa bı sebep beni beyaz civic fikrimden soğuttu bende beyaz golf tercih ettim beyaz olsunda ne olursa olsun:)
  • Arkadaşlar ilk defa otomatik kullandığım için iyi bilmiyorum. Manuel araçlarda 2500-3000 arası vites yükseltirken otomatikte daha 2000 bin bile olmadan vites değişiyor.
    1) Vites geçişlerinin bu kadar düşük devirlerde olması normal mi?
    2) Ve bu durumun yüksek yakıt tüketimiyle bi bağlantısı olabilir mi?
    3) S modunda kullanmam yakıtı ne yönde etkiler? ( Bu arada S modunun çalışma mantığını anlamış değilim bi arkadaş beni bilgilendirirse sevinirim)
    Teşekkürler...
  • S modunda daha yüksek devirde vites değiştirir.Zaten gaz pedalına basma derecesine göre daha yüksek devirlerde vites değiştirecektir.Yolun tepkisine gaz tepkisine göre vites değiştirir S modunda.Emin olun spor bir sürüş istediğinizde anında tepki verecektir S modu

Bu arada S modunda kulakçıklarla vites te atabilirsiniz ama kulakçıkları kullandığınız anda kontrol sizde olacak.Yani vites değiştirmezseniz redline a kadar gider

Not : Yüksek devir yüksek yakıt.Yani S modunda daha fazla yakıt harcar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rosea -- 29 Nisan 2011; 18:47:47 >
  • s moduna alırsanız araç ilk 3 vitesi kullanır ve normale göre daha yüksek devirde vites değiştirir.gaz tepkisi biraz daha artar.
    s moduna alıp kulakçıklara dokunursanız manuele almış olursunuz.araç kontrolü kısmen size bırakır.(yolu eğimine göre gidebileceğiniz en yüksek vites gibi)
    bunun haricinde d modunda kulakçıklara dokunursanız, geçici olarak vitesi manuele alırsınız.(yanılmıyorsam 2008 ve üstü civiclerde geçerli)

vitesi çok düşük devirde büyütmesinin nedeni sizin gaza az basmanız,ve aracın bunu anlayıp ekonomi yapmayı düşünmesidir.bir sorun yok yani.

s modu biraz fazla yaktırır

bu arada hayırlısı olsun.iyi günlerde kullanın.
  • Arkadaşlar 1-2 güne lpg için Diyarbakır Honda servisine gideceğim ama hala birçok konuda kararsızlığım devam ediyor:

Birincisi, Tartarini taktırmak durumundayım servis garantisi devam etsin diye. Bu lpg markası için ne diyorsunuz?

ikincisi, formdan markadan çok montajının iyi olması gerektiğini öğrendik ama Diyarbakır Tartarini servisi veya ustası hakkında hiçbir fikrim yok.

Üçüncüsü: "Risk al, garantiyi marantiyi salla gitsin, istediğin yere istediğin lpg'yi taktır gitsin" mi diyorsunuz?
    Teşekkürler...
  • Hocam kendini iyi hissedeceğin şık 1 galiba :)
  • quote:

Arkadaşlar 1-2 güne lpg için Diyarbakır Honda servisine gideceğim ama hala birçok konuda kararsızlığım devam ediyor:

Birincisi, Tartarini taktırmak durumundayım servis garantisi devam etsin diye. Bu lpg markası için ne diyorsunuz?

ikincisi, formdan markadan çok montajının iyi olması gerektiğini öğrendik ama Diyarbakır Tartarini servisi veya ustası hakkında hiçbir fikrim yok.

Üçüncüsü: "Risk al, garantiyi marantiyi salla gitsin, istediğin yere istediğin lpg'yi taktır gitsin" mi diyorsunuz?
    Teşekkürler...

arkadasım hangı markayı taktırırsan taktır kısmen garantın devam edıyor zaten ama tartanıyı anladıgım kadarıyla aldıgın servısmı garantı verıyor yada anlasmasımı var bılemıcem

1. teleflex
    2.prıns
    daha sonra dıger markalar olarak dusun derım garantı cokta onemlı degıl aracın sıfırmı 2. else kac km de hondalar sorunsuz arabalardır basına kolay kolay buyuk masraf acma ben aracım 7000 km deyken garantıyı falan onemsemeden taktırdım suan 25000 km de herhangı bır sorun yok buyuk bır sorun cıkcagınıda zannetmıyorum bakımlarını 50 km bıle gecırmeden zamanında yaptırdıktan sonra korkcak bısı yok.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.