Şimdi Ara

ALINDI: Jetta-Fluence-Civic (max. 38 bin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
3.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar imzadaki arabamı sattım ve yeni bir araba arıyorum. Seçenekler:

Jetta- 1.4 Tsi 122 (2008 ile 2011 arası)

Fluence- dynamique veya privilege benzin "tüplü kullanmayı düşünüyorum" (2010-2011)

Civic- Elegance veya premium tüplü kullanmayı düşünüyorum (2008 ile 2011 arası)

Bu şartlarda sizce hangisini almalıyım. Özellikle Jettanın yakıt tüketimi hakkında bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. Yani diğer araçları tüplü kullanacağımı da düşünürsek jetta'ya yine de ekonomik diyebilir miyiz? Civic ve Fluence'in yakıt tüketimleri hakkında az çok bir fikrim var ama Jetta'yı her ne kadar forumdan araştırmış olsam da söylenenlerin birbirleri ile çelişmesi bir fikir edinmeme engel oldu. Onun için yakıt tüketimlerini belirtirken bu araçlarla karşılaştırırsanız bi tercih yapmamı sağlarsınız.

Tabi sadece yakıt tüketimi değil kriterlerim. Aynı zamanda;

Yol tutuşu
    Kulanım rahatlığı(konfor)
    Fiyat ve bu fiyat karşılında sunulan donanım

Bir an önce tercih yapmak ve almak istiyorum. Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan.izgi -- 19 Nisan 2011; 19:56:45 >

• Seçeneklerinize göre LPG'li olanlardan birini tavsiye ederim. Benzin fiyatları uçuşa geçti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Seçeneklerinize göre LPG'li olanlardan birini tavsiye ederim. Benzin fiyatları uçuşa geçti.
    Yok mu cevap arkadaşlar? Acele ediyorum çünkü elemem, seçmem ya da değerlendirmem gereken arabalar var. Özellikle jetta 1.4 tsi 122 bg yakıt tüketimi... Diğer belirttiğim araçlarla karşılaştırın lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan.izgi

Yok mu cevap arkadaşlar? Acele ediyorum çünkü elemem, seçmem ya da değerlendirmem gereken arabalar var. Özellikle jetta 1.4 tsi 122 bg yakıt tüketimi... Diğer belirttiğim araçlarla karşılaştırın lütfen.

Alıntıları Göster
    Konu yanlış yerde mi? Neden kimse cevap yazmıyor!!!?
  • quote:

Konu yanlış yerde mi? Neden kimse cevap yazmıyor?
  • Orijinalden alıntı: hakan.izgi

Pardon arkadaşlar bilgisayardan kaynaklanan bi sorun dolayısıyla mesajı 3 kez yollamışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan.izgi -- 13 Nisan 2011; 21:06:57 >
  • quote:

Pardon arkadaşlar bilgisayardan kaynaklanan bi sorun dolayısıyla mesajı 3 kez yollamışım.

Alıntıları Göster
    selamlar. eski aracınızdan konforu bilirsiniz zaten. bu konda digerleri jettayı aratır. ş.içi 8 9 arası yakar o motor. lpg fiyatları da 2.30larda olduguna göre cokta gerek yok. ş.dışı 5 6 aras yakar. keyifli bir kullanımı var ayrıca. bn jetta derim. lpg ye guven olmaz. bakımıdır kaza anında tehlikesidir kapalı otoparklara girememsidir vs. maceraya gerek yok. 1.4 tsı motor size yeterli gelcektir. heleki fsi dan sonra 2 litreye yakın duşüş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

selamlar. eski aracınızdan konforu bilirsiniz zaten. bu konda digerleri jettayı aratır. ş.içi 8 9 arası yakar o motor. lpg fiyatları da 2.30larda olduguna göre cokta gerek yok. ş.dışı 5 6 aras yakar. keyifli bir kullanımı var ayrıca. bn jetta derim. lpg ye guven olmaz. bakımıdır kaza anında tehlikesidir kapalı otoparklara girememsidir vs. maceraya gerek yok. 1.4 tsı motor size yeterli gelcektir. heleki fsi dan sonra 2 litreye yakın duşüş olur.

Değerli Arkadaşım,

Diğer araçlar konforlu değil mi? LPG'li araçlar çok mu tehlikeli?

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Değerli Arkadaşım,

Diğer araçlar konforlu değil mi? LPG'li araçlar çok mu tehlikeli?

Saygılar.

Alıntıları Göster
    selamlar aydoğan hocam diğerleride iyi elbet ama jetta benim kendi aracımdı ve 2 sene kullandım konforuna ben kefilim diğerlerinden cok daha konforlu. lpg ben şahsen canımı riske atmazdım azd aolsa arttıyor riski hele montaj kötyse...

• quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

selamlar aydoğan hocam diğerleride iyi elbet ama jetta benim kendi aracımdı ve 2 sene kullandım konforuna ben kefilim diğerlerinden cok daha konforlu. lpg ben şahsen canımı riske atmazdım azd aolsa arttıyor riski hele montaj kötyse...

Alıntıları Göster
    melmekette hergün lpg li araç patlıyo çok tehlikeli hergün haberlerde patlama sonrası ölüleri gördükçe üzülüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

melmekette hergün lpg li araç patlıyo çok tehlikeli hergün haberlerde patlama sonrası ölüleri gördükçe üzülüyorum

Alıntıları Göster
    a380. üslubunuz tuhaf gerçekten. ciddi misiniz değil misiniz anlayamadım affedin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doğan.

a380. üslubunuz tuhaf gerçekten. ciddi misiniz değil misiniz anlayamadım affedin.

Alıntıları Göster
    lpgli araca bende çok karşıyım hakikaten çok büyük tehlike arz ediyor mümkün olduğunca trafikte arkalarına ve önlerine yanaşmıyorum allah muhafaza en ufak bir hatayı kabul etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

lpgli araca bende çok karşıyım hakikaten çok büyük tehlike arz ediyor mümkün olduğunca trafikte arkalarına ve önlerine yanaşmıyorum allah muhafaza en ufak bir hatayı kabul etmez

Alıntıları Göster
    ciddiyim tabi lpg çok tehlikeli çıktıgı günden beri 100lerce insan öldü yazık günah kaldırsınlar bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: A380

ciddiyim tabi lpg çok tehlikeli çıktıgı günden beri 100lerce insan öldü yazık günah kaldırsınlar bunu

Alıntıları Göster
    Bütçeyi 40.000 TL civarına çıkarabilirseniz, temiz bir 2007-2008 model Ford Mondeo 2.0 TDCi bulabilirsiniz.
    Hem D segmenti, yani geniş ve konforlu, hem yol tutuşu-sürüş güvenliği süper,
    hem de kendini kanıtlamış güçlü ve ekonomik bir DİZEL motor
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mondeo-makam-araci-boyasiz-orjinal-tiptronik/detay/ deki gibi...
    Daha iyisi; Şam'da kayısı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 16 Nisan 2011; 22:18:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Bütçeyi 40.000 TL civarına çıkarabilirseniz, temiz bir 2007-2008 model Ford Mondeo 2.0 TDCi bulabilirsiniz.
    Hem D segmenti, yani geniş ve konforlu, hem yol tutuşu-sürüş güvenliği süper,
    hem de kendini kanıtlamış güçlü ve ekonomik bir DİZEL motor
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-mondeo-makam-araci-boyasiz-orjinal-tiptronik/detay/ deki gibi...
    Daha iyisi; Şam'da kayısı...

Alıntıları Göster
    Arkadaşım şu laguna çok temize benziyor.Bir de lpg taktırırsan senin için mükemmel olur hem de d sınıfı almış olursun o paraya.Bende laguna var çok memnunum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-yeni-kasa-laguna-iii-47403031/detay/

• İçlerinden Honda civic alırdım ben olsam, digerlerine göre daha bı alimli duruyor gercekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

İçlerinden Honda civic alırdım ben olsam, digerlerine göre daha bı alimli duruyor gercekten
    Teşekkür ederim arkadaşlar.

2010 oto. civic elegance aldım. Yakın bir zamanda da tüp taktırmayı düşünüyorum. Darısı sevenlerinin başına
  • quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar.

2010 oto. civic elegance aldım. Yakın bir zamanda da tüp taktırmayı düşünüyorum. Darısı sevenlerinin başına

Alıntıları Göster
    tüp taktırıp o garantiye kıymayın bence.. daha 5 yıl garantisi var varsın biraz cok yaksn cokta gezmiyorsunuz anlasılan hiç maceraya gerek yok, ilk kapalı otoparktan cevrildiğinzde pişman olursunuz.
  • quote:

tüp taktırıp o garantiye kıymayın bence.. daha 5 yıl garantisi var varsın biraz cok yaksn cokta gezmiyorsunuz anlasılan hiç maceraya gerek yok, ilk kapalı otoparktan cevrildiğinzde pişman olursunuz.

Tüpü servisin kendisi anlasmali olarak garantiyi bozmadan takiyor. gezme olarak da ayda ortalama bin km yapıyorum. Bence değer...
  • quote:

quote:

Tüpü servisin kendisi anlasmali olarak garantiyi bozmadan takiyor. gezme olarak da ayda ortalama bin km yapıyorum. Bence değer...

honda ve garanti kapsamında tüp takıyor hangi sehirde oluyor bu ve lpg sisteminin markası nedir ?

benım bıldıgım honda türkiye kesınlıkle ve kesınlıkle tüpe karsı oldugu ki ben lpg taktırırken servise bazı seyler sormustum sanırsam benı honda türkiyeye solemısler 2 gun sonra honda türkiyeden aradılar ve kesınlıkle tüp taktırmamam gerektigi bir sürü sorun cıkabılcegınden sundan bundan bahsettıler baya dil dökmüşlerdi tabiki oralı bile olmadım ama garanti kapsamında takmaları ilginc bence sadece o servis kendi kendine garanti veriyor türkiye genelinde garantı kapsamında olması mumkun değil.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.