Şimdi Ara

AMD Anakart Tercihi ? [70$ - 90$]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir sistem topluyorum işlemcim Athlon II X4 620 olarak karar verdim . Ama anakart konusunda çok kararsızım
    en son 4 seçeneğe indirdim. Fiyat aralığı 70-90 dolar arası olsun - kdv siz -linklerin hepsi hepsiburada.com dan. (world indirimi rulz :) . Oyun oynamam ( zaten GNU/Linux kullanacağım benim için stabil olsun sorun çıkarmasın ne ben anakarta ayar veriyim ne de anakart bana ayar versin gül gibi geçinelim istiyorum anakartımla . ram mam seçmesin ne takarsam takayım canavar gibi çalıştırsın :) )
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ...

MSI 785GTM-E45 AMD 785G

BIOSTAR T SERİSİ TA785G-128M AMD785G/SB710

ECS A780GM-A ULTRA (V1.0)

ASUS M4A78-AM AMD 780G

• Benim tercihim Biostar olur.
  • MSI 785GTM-E45 iyi bir tercih olur.Sanırım HD4xxx serisi kartlarla hybrid crossfire da yapılabiliyor.
    Biostarda da aynı durum söz konusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 16 Kasım 2009; 19:01:10 >
  • Peki neden Biostar?Diğerlerine göre artıları nedir?
  • Kullandığı 785G chipset ve muadillerine göre daha düşük fiyatından dolayı önermiş olmalı KızılejdeR hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 16 Kasım 2009; 19:07:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkergokban

Kullandığı 785G chipset ve muadillerine göre daha düşük fiyatından dolayı önermiş olmalı KızılejdeR hocam

Hız aşırtma yapılmayacağını tahmin ediyorum.Onun için 785g'ler arasında ucuzunu önerdim.
  • yorumlarınız için çok teşekkürler bundan önceki sistemiminde biostar 690 kullanıyordum. hiç bir sorun yaşamamıştım . biostar olabilir ama aklımı kurcalayan msi oluyor. asus ile ecs yide eledim kendi kafamda ama msi hala bir yandan bende varım dur eleme beni diyor. malzeme kalitesi olarak fark yaratır mı ? msi i yıllardır biliyoruz piyasada olan bir üretici ama biostar ı 690 serisine kadar duymamıştım ben . malzeme kalitesi olarak msi mı yoksa biostar mı ? fark varsa bile aradaki 15 ytl lik farka değer mi ?
  • Biostar firması'nın ürünleri Türkiye'ye ilk geldiği zamanlar celeron 1.7 işlemcim ile basit bir anakartını almış ve kullanmıştım , hala çalışıyor o anakart
    Teknik destek konusunda MSI bir kaç adım daha önde.İthalatçısı Küçükköydeki Multimedya firması.Yani bir sorun olduğunda gayet müşteri ile alakadar bir şekilde destek sağlıyorlar.En azından benim izlenimim bu.
    Bu yüzden yine tercih edilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 16 Kasım 2009; 23:16:06 >
  • quote:

Biostar firması'nın ürünleri Türkiye'ye ilk geldiği zamanlar celeron 1.7 işlemcim ile basit bir anakartını almış ve kullanmıştım , hala çalışıyor o anakart
    Teknik destek konusunda MSI bir kaç adım daha önde.İthalatçısı Küçükköydeki Multimedya firması.Yani bir sorun olduğunda gayet müşteri ile alakadar bir şekilde destek sağlıyorlar.En azından benim izlenimim bu.
    Bu yüzden yine tercih edilebilir.

Biostar'ın TR distribütörü mascom bilgisayarda çok ilgili alakalı bir firmadır, müşteri memnuniyetini ön planda tutarlar, yanlış anlaşılmasın reklam değil amacım benim distribütörlere çok işim düşüyor oradan biliyorum...
    Şahsen msi alırdım, kalite farkı var diyebilirim çok rahat Ama biostarlada kafam ağrımadı hiç, mascom çözdü yani.. Sonuçta iki board da 785G çipsetli aralarında çok fark yoktur, fiyat açısından düşünürseniz biostarda alabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BiLgiSeaRcheR -- 16 Kasım 2009; 23:46:26 >

• gigabyte ma785gmt-ud2h

fiyatı kdv hariç 90 küsür dolara bulunabiliyor. vatanda da world card kampanyası var mesela.
    785li kartların içinde en stabil düzgün efendi çalışan kartlardan biri.
    m-atx istenmezse ud3h modeli var yine ayni fiyata.
  • Yorumlarınız için çok teşekkürler ... Sanırım tercihimi msi dan yana kullanacağım ama birde DDR3 olayı var. Çok fazla kafamı karıştırıyor ... Şayet beynimdeki DDR2 vs. DDR3. karşılaşmasını DDR2 kazanırsa seçimim MSI olacak.
  • Güncel teknolojiyi takip etmek adına ddr3 alınmalı diye düşünüyorum , daha sonraki bir upgrade isteğinde anakartın da değişmesi gerekecek.
    Seçim sizin elinizde ram varsa ve satmak istemiyorsanız ddr2 alın , ama ram de alacağım diyorsanız ddr3'ten yola devam bence
    Bu arada ddr3 için de MSI - 770-C45 olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wacd -- 18 Kasım 2009; 3:50:56 >
  • quote:

Güncel teknolojiyi takip etmek adına ddr3 alınmalı diye düşünüyorum , daha sonraki bir upgrade isteğinde anakartın da değişmesi gerekecek.
    Seçim sizin elinizde ram varsa ve satmak istemiyorsanız ddr2 alın , ama ram de alacağım diyorsanız ddr3'ten yola devam bence
    Bu arada ddr3 için de MSI - 770-C45 olabilir

Evet ; gayet mantıklı aslında sıfırdan sistem kuruyorken ( board + ram olarak yaklaşık 100 tl lik bir fark yaratacak ) 100tl lik fark için DDR2 almak ilginç olacak. Sanırım bütçeyi zorlayıp DDR3 e geçmek en mantıklısı boylece 1 yıl sonra DDR3 e terfi etmekte zorunda kalmamış olurum. Bütçeyide zorlamamak için ram konusunda ucuza kaçıp 1 yıl sonra daha kaliteli ramlerle yola devam ederim . Ayrıca da ankartı yükseltmeme gerek kalmaz. Şu an için en mantıklısı bu . Yardımlarınız için çok teşekkürler.. sizinde sayenizde kafamdaki DDR2 vs. DDR3 karşılaşmasını nakavt ile DDR3 kazandı :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.