Şimdi Ara

AMD Brazos E-350 - Ucuz İşlemci ve anakart alacak varsa baksın (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
4
Favori
9.871
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • biosunu guncelledim son versiyonla performans bakimindan fena degil 110-120 liraya satildigi düsünüldügünde.ama cpu sogutucu bloga bir fan illa ki ekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpay33190

biosunu guncelledim son versiyonla performans bakimindan fena degil 110-120 liraya satildigi düsünüldügünde.ama cpu sogutucu bloga bir fan illa ki ekleyin

bende epeydir kullanıyorum direk ısı emicinin üzerine fan ekleyip kullanıyorum. Full hd tv ye bağladım. 1920x1280 de world of warcraft oynuyorum tabi düşük ayarda ama acayip net işimi görüyor. tavsiye ederim.
  • Söyle 6 tane SATA girişi olsaymış atlardım. NAS olarak kullanılabilirdi. Çoklu depolama ünitelerinin 4 disk takılanları 800 liradan başlıyor.
    Şu anda benim PC de 6 tane sata bağlı (5 disk ve 1 DVD-RW). 2 tane disk de takacak yer olmadığından boşta.
    Ancak ucuz maliyetli, bu anakarta benzer, 5-6 SATA girişli NAS olarak kullanmak için bir kasa toplamayı düşünüyorum.
    3.5" Harici disk alanlara şaşıyorum. Zaten taşıma özürlü. Adaptör falan itici şeyler.
  • ben bunun msi olanından sipariş verdim arkadaşlar. kasa olarak da büyük ihtimal akasa crypto alacağım. hızlıal puan ile msi kredi kartına 12 taksit 160 TL'ye düşüyor. Başka kasa tavsiyesi olan var mı?
  • tak eski kasanin içine ustune birde işlemci fani eklemeyi unutma yoksa tabii işlemci fani ben foxconn ahd1s-k da fan olmayisindan ve biosun eski surum olmasindan sorun yasadim msi pahali o parayi boyle bilgisayarlar icin harcamam kasamin her tarafi acik kapaklar yok ki diyorum aman soguk calişsin temmuz sicaginda 55 derece calişiyor.kasanin ne onemi var kasanin sekli mi bilgisayari caliştiriyor o parayi git adam akilli bir power supply a ver
  • Selamlar arkadaşlar. Ben bu anakartı emektar Amd Athlon 64 3000+ tek çekirdek işlemcili ve sadece internet-ofis için kullandığım sistemin yerine, koca atx kasanın icinde kullanmak istiyorum, bu mümkün müdür acaba? Eski Amd bu sicakta cok ses yapiyor, kafa birakmiyor. Ayrıca zaten tek çekirdek ve düşük performansı olan ve de çabuk ısınan bu işlemci sıcaklarda iyice yavaşlıyor ve işlemci fanı inanılmaz ses yapıyor. Sizce ofis ve internet için yeterli performansı sunar mı ve kasaya uygun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thedeparted -- 31 Temmuz 2012; 9:53:01 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski koca kasana takarsin dert değil ama sogutucu bloga kesinlikle eski cpu fanini yada herhangi bir fan monte et fanla 50-60 derece arasi çalisiyor işlemci fan takmazsan 90 dereceyi buluyor.o sicaklikta pek guvenilir bir durum degil bence bahsettigin amd işlemciyi bende kullandim performansi iyi degil.bana kalirsa bu ahd1s-k yi alana kadar bir asus anakart al en ucuzundan birde sempron cpu al core unlocker yapan bir anakart al ama cekirdek acma olayiyla cift cekirdek bir işlemcin oluyor ahd1s-k dan cok daha performansli olur.ha maliyet olarak en ucuz cozum ahd1s-k dir ona birsey demem bende kullaniyorum.ilk aldim xp kurdum sorun yoktu win7 kurdum makina acilişta mavi ekran vermeye basladi ara sirada kendini 255 derece sanip kapaniyordu windows daha hard diskten yuklerken.win7 kuracaksan muhakkak biosun 1019 degil 1022 olan en son surumunu kullan biosunu guncelle yoksa sikinti yaratiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpay33190

eski koca kasana takarsin dert değil ama sogutucu bloga kesinlikle eski cpu fanini yada herhangi bir fan monte et fanla 50-60 derece arasi çalisiyor işlemci fan takmazsan 90 dereceyi buluyor.o sicaklikta pek guvenilir bir durum degil bence bahsettigin amd işlemciyi bende kullandim performansi iyi degil.bana kalirsa bu ahd1s-k yi alana kadar bir asus anakart al en ucuzundan birde sempron cpu al core unlocker yapan bir anakart al ama cekirdek acma olayiyla cift cekirdek bir işlemcin oluyor ahd1s-k dan cok daha performansli olur.ha maliyet olarak en ucuz cozum ahd1s-k dir ona birsey demem bende kullaniyorum.ilk aldim xp kurdum sorun yoktu win7 kurdum makina acilişta mavi ekran vermeye basladi ara sirada kendini 255 derece sanip kapaniyordu windows daha hard diskten yuklerken.win7 kuracaksan muhakkak biosun 1019 degil 1022 olan en son surumunu kullan biosunu guncelle yoksa sikinti yaratiyor.

Öncelikle vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkürler...

Fansız olması aslında beni cezbetmişti, zira şu an kullandığım işlemcinin kendi fanı sıcakta beni aşırı rahatsız ediyor. Aslen eski Athlon 64'te benim işimi çok rahat ve hızlı bir şekilde görüyor ama ben hem çok ucuz hem de fansız olunca ve de elektrik tüketiminin çok düşük olacağını düşününce bu alternatifi gözden geçirmiştim. Yoksa fan takacak olduktan sonra pek önemi kalmıyor sanırım.

Sempron olayından ve çekirdek açmadan bahsetmişsiniz ama inanın o konular hakkında hiçbir fikrim yok. Bahsettiğiniz çekirdek açma işlemi çok zahmetli ve sıkıntılı bir işlem midir? Hangi modeli önerirsiniz, hem anakart hem de işlemci olarak.

Teşekkürler...

• 200 - 250 lira seviyesine çıkabilecekseniz H61 anakart ve G5/G6 serisi işlemci tavsiye ederim.
  • asus m4a78lt m le ben kullaniyorum sempron 145 le beraber simd Asus M5A78L-M LX var 100-110 liraya alabilirsin.makina post bios yaparken tek tusa basip core unlock yapip cekirdegi aciyorsun hepsi bu kadar.daha ucuz anakart dersen wibtek var cizgi elektronik ithal ediyor.70 lira 70 de islemci 30 da ram al sana 170 liraya yeni makina
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.