Şimdi Ara

AMD Brazos E-350 - Ucuz İşlemci ve anakart alacak varsa baksın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
4
Favori
9.871
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Foxconn AHD1S-K AMD Hudson D1 E350 Brazos Çift Çekirdek İşlemcili Mini ITX Anakart
    123 lira

Ofis veya orta halli internet, video için kullanılacak ucuz bilgisayar alacak olanlar bir baksın derim.
    Kolay gelsin.

http://www.exa.com.tr/foxconn/anakartlar/foxconn_ahd1sk-328-16841.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foton2 -- 5 Nisan 2012; 21:13:23 >

• buna göre kasa tavsiyeniz nedir arkadaşlar,?ve total ne kadara patlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursad01 -- 7 Nisan 2012; 18:29:38 >
  • bizim şu 35 $ lık pc yi alacağımıza bunu alaldım daha mantıklı :D
  • HTPC düşünenler içinde güzel biz çözüme benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

HTPC düşünenler içinde güzel biz çözüme benziyor.
    O/B ekran kartıda varmış ve o kart rahat 1080p kaldırır diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

O/B ekran kartıda varmış ve o kart rahat 1080p kaldırır diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Anakartın İncelemesi için --->http://www.techno-labs.com/1/23550/1/oku.html
  • quote:

HTPC düşünenler içinde güzel biz çözüme benziyor.
    http://www.donanimhaber.com/anakart/haberleri/Foxconndan-AMD-Fusion-Atagi-AHD1SK-miniiTX-Anakart-video-inceleme.htm#
  • Bu anakartla kurulan bir sistem 1080p mkv film rahat oynatır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sokrat68

Bu anakartla kurulan bir sistem 1080p mkv film rahat oynatır mı?

8GB lık 720p video da sorun yaşamadım. Tabi notebook tu bu cihaz.

Ama sorun olmaz bence. Sonuçta Çift çekirdekli Atom dan iyi. Ve destekli oynatıcılar ile bluray 1080p falan dinlemez.

125TL bu

30TL Ram

180TL 500GB HDD

100TL Kasa.

435TL.

Ehh idare eder.

730TL ye falan E450 li Notebooklar da var tabi onlara da bakılabilir yanına monitör falan alıp PC yapmak yerine . ( 2GB Ram - 320GB HDD )
  • quote:

Orijinalden alıntı: DigitalWorld

quote:

Ama sorun olmaz bence. Sonuçta Çift çekirdekli Atom dan iyi. Ve destekli oynatıcılar ile bluray 1080p falan dinlemez.

125TL bu

30TL Ram

180TL 500GB HDD

100TL Kasa.

435TL.

Ehh idare eder.

730TL ye falan E450 li Notebooklar da var tabi onlara da bakılabilir yanına monitör falan alıp PC yapmak yerine . ( 2GB Ram - 320GB HDD )

Alıntıları Göster
    170 tl civarına bunun msı olanını aldım. bundan farklı olarak usb3.0 , katı kapasitör, 4 adet sata (benim için önemli idi) gibi özellikleri var.
    http://www.teknobiyotik.com/msi-e350ia-e45-amd-zacate-e350-brazos-cift-cekirdekli-islemcili-ddr3-usb3-sata3-mini-itx-anakart.html
    alternatif düşünülebilir. foxconn'nunkide iyi bir seçim .. çok uygun fiyatı.
    msı'yi almadan önce onuda düşünüyordum.. ha bu arada msi'ın sata'sı 6gb/sn galiba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokayozyer -- 7 Nisan 2012; 21:39:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kursad01

buna göre kasa tavsiyeniz nedir arkadaşlar,?ve total ne kadara patlar?

Hiç itx kasa toplamadım ama eğer micro ATX kasaya takılabiliyorsa şunu tavsiye edebilirim

http://www.gold.com.tr/U106406/Foxconn-Ks-218-300w-Fsp-Ps-siyah-8cm-Fan-Matx
  • quote:

quote:

125TL bu

30TL Ram

180TL 500GB HDD

100TL Kasa.

435TL.

Ehh idare eder.

Ucuza 2. el 160GB sabit disk alsa, kasayı da 50 liraya halletse 250 liraya hem az güç tüketen hemde yeterli hızda bilgisayar olur.

1080P oynatır mı demiş arkadaş, üstündeki UVD3 destekli GPU ile hiç sıkıntısız oynatır.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i3-2100t_10.html#sect0

• quote:

Orijinalden alıntı: foton2

quote:

quote:

125TL bu

30TL Ram

180TL 500GB HDD

100TL Kasa.

435TL.

Ehh idare eder.

Ucuza 2. el 160GB sabit disk alsa, kasayı da 50 liraya halletse 250 liraya hem az güç tüketen hemde yeterli hızda bilgisayar olur.

1080P oynatır mı demiş arkadaş, üstündeki UVD3 destekli GPU ile hiç sıkıntısız oynatır.

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core-i3-2100t_10.html#sect0

Alıntıları Göster
    Sunucu yapmak isteyenler için de iyi ama fanı olmadığı için ısınma sorunu varmış. Sunucu da sürekli çalışacağı için yazları sıkıntı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hitmachine16

Sunucu yapmak isteyenler için de iyi ama fanı olmadığı için ısınma sorunu varmış. Sunucu da sürekli çalışacağı için yazları sıkıntı olabilir.

Alıntıları Göster
    http://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-foxconn-ahd1s-k-anakart-fiyati,748798.html

fiyatı genel olarak düşmüş sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: cingibi

http://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-foxconn-ahd1s-k-anakart-fiyati,748798.html

fiyatı genel olarak düşmüş sanırım

Alıntıları Göster
    Bu fiyata çinden tablet alın takın hdmi ile tv ye canavar gibi işinizi görür

• quote:

Orijinalden alıntı: usnn

Bu fiyata çinden tablet alın takın hdmi ile tv ye canavar gibi işinizi görür

Alıntıları Göster
    2. el bi HDD, Ram ve uzay montaj ile iş görür.
    Çekmeceye bi kasa kurabiliriz aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

2. el bi HDD, Ram ve uzay montaj ile iş görür.
    Çekmeceye bi kasa kurabiliriz aslında.

Alıntıları Göster
    hdd lazımsa 200gb sata'yı 60 tl den vereyim

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

hdd lazımsa 200gb sata'yı 60 tl den vereyim

Alıntıları Göster
    Saphire marka güzel ITX kasalar bulmak mümkün. 120 TL

• quote:

Saphire marka güzel ITX kasalar bulmak mümkün. 120 TL

Alıntıları Göster
    Pasif soğutma ve çift çekirdek işlemci. Çok zekice. Temmuz ağustos gibi pcyi açabileceğinizi sanmıyorum.

Bir incelemeden

Sadly there was not any due to the fact the BIOS doesn’t support it. Temperature wise, at idle they sit at around 43C with our open air system with some slight air movement from a nearby PSU. With purely CPU load the APU hit 81C and with a mix of both CPU and GPU we hit 92C.

Diğer bir inceleme

And while that passive cooling sounds good, it has an unwelcome side-effect: heat. We stress-tested the board’s processing and graphical cores and found both rocketed to 100 degrees within minutes, and the heatsink didn’t dissipate heat too well, either, hitting a peak temperature of 96 degrees soon after. That’s worrying enough on our test bench; when placed in a claustrophobic chassis without any cooling, the situation won’t improve.

Çok araştırdım ben bu anakartları. Üstte bahsi geçen msi anakartla da çok sorun yaşayan var. Mavi ekran hatası özellikle çok rastladım. Foxconn'unki de acayip ısınıyor pasif soğutma sebebiyle.
    Başka markalara yönelin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow3804

Pasif soğutma ve çift çekirdek işlemci. Çok zekice. Temmuz ağustos gibi pcyi açabileceğinizi sanmıyorum.

Bir incelemeden

Sadly there was not any due to the fact the BIOS doesn’t support it. Temperature wise, at idle they sit at around 43C with our open air system with some slight air movement from a nearby PSU. With purely CPU load the APU hit 81C and with a mix of both CPU and GPU we hit 92C.

Diğer bir inceleme

And while that passive cooling sounds good, it has an unwelcome side-effect: heat. We stress-tested the board’s processing and graphical cores and found both rocketed to 100 degrees within minutes, and the heatsink didn’t dissipate heat too well, either, hitting a peak temperature of 96 degrees soon after. That’s worrying enough on our test bench; when placed in a claustrophobic chassis without any cooling, the situation won’t improve.

Çok araştırdım ben bu anakartları. Üstte bahsi geçen msi anakartla da çok sorun yaşayan var. Mavi ekran hatası özellikle çok rastladım. Foxconn'unki de acayip ısınıyor pasif soğutma sebebiyle.
    Başka markalara yönelin derim.

Valla MSI da olacağını sanmıyorum. Ya da en azından üstüne 12cm bir fan takılabilir.

Çünki E450 li notebooklarda bir ısınma olmuyor. Çok serin çalışıyorlar o küçücük notebook fanı ile.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.