Şimdi Ara

AMD FX-8320 değerlerim nasıl? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hbg_ant2

quote:

Orijinalden alıntı: createemir

quote:

quote:

Ben 4.3ghz'i 1.380'de 21.5x ile kullanıyorum, voltajı fazla mı kaçırmışım ben😄

Rica etsem overclock menünüzün resmini buraya koyabilirmisin. Bu birleşeni kullanan ve overclock yapan çok kişi bulamıyorum.

Hocam buyrun burada resimli bir şekilde anlatmıştım
    http://www.palkultur.com/amd-fx-x8-8320-nasil-overclock-yapilir/

Dediğiniz gibi yaptım prime 95 i çalıştırdığımda çekirdek 6 ve çekirdek 8 error veriyor duruyor. Fakat test devam ediyor hiçbir şekilde donma vs olmuyor.

Bence stabil olarak sizde de çalışmıyor. Bazı test programları bunu farkedemiyor. En iyisi bütün test programlarıyla test etmek. Çözüm önerisi olan var mı ?

Hocam prime95'e sokup deniyim tekrar

• birisi bana 4.2 için verilmesi gereken voltajları yazabilirmi?
  • Beyler bilgisayar puştluk yaptı önceden 4.3 stabildi şimdi 4.3'te prime95'de 3-6. çekirdek worker startingde kalıyo sonra da pc dondu
  • quote:

Beyler bilgisayar puştluk yaptı önceden 4.3 stabildi şimdi 4.3'te prime95'de 3-6. çekirdek worker startingde kalıyo sonra da pc dondu

Havalar ısınıyor. İşlemci sıcaklığı arttığı için stabilite bozulmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkke

birisi bana 4.2 için verilmesi gereken voltajları yazabilirmi?

Biz senle o.c yapmadıkmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

quote:

Beyler bilgisayar puştluk yaptı önceden 4.3 stabildi şimdi 4.3'te prime95'de 3-6. çekirdek worker startingde kalıyo sonra da pc dondu

Havalar soğukken yakalamıştım bu ısıyı. Program IntelBurnTestV2 idi. Prime95e göre baya ağır.
     AMD FX-8320 değerlerim nasıl?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: berkke

birisi bana 4.2 için verilmesi gereken voltajları yazabilirmi?

Biz senle o.c yapmadıkmı.

olmamıştı hocam o voltajları ayarlayamadık primede daha 2 dk geçmden pc mavi bir ekran çıkarıp resetledi kendini ödüm koptu birşey oldu diye daha sonra açıldı gene stok halde çalışırken kaç voltaj verdiğini okuyamadığım için bende defaulte getirdim biosu
  • Voltaja bak ya, benim def. voltaj bile 1.35-1.4 lerde
  • quote:

quote:

quote:

Havalar soğukken yakalamıştım bu ısıyı. Program IntelBurnTestV2 idi. Prime95e göre baya ağır.

Bu tip o.cleri yaptıktan sonra prime ile test edin. Prime çalışırken yanında hw monitör programı da açık olsun. FX işlemcilerde önemli olan cpu sıcaklığı. Çekirdek sıcaklıkları düşük çıkıyor çünkü.,

Ancak 81 derece gibi bi değer görüyorum. O işlemci sıcaklığı ise çok yüksek. Yoksa stok soğutucumu var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu tip o.cleri yaptıktan sonra prime ile test edin. Prime çalışırken yanında hw monitör programı da açık olsun. FX işlemcilerde önemli olan cpu sıcaklığı. Çekirdek sıcaklıkları düşük çıkıyor çünkü.,

Ancak 81 derece gibi bi değer görüyorum. O işlemci sıcaklığı ise çok yüksek. Yoksa stok soğutucumu var.

Hyper 212 Evo var hocam. Stokta BF3'de 76 dereceyi görmüştüm. Benim işlemcimde mi sıkıntı var sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hyper 212 Evo var hocam. Stokta BF3'de 76 dereceyi görmüştüm. Benim işlemcimde mi sıkıntı var sizce ?

Bence normal değil. Stok hızlarda cok sıcak.
    İşlemci sogutucunuzu kaliteli bir macun ile tekrar sıkıca takın. Kasa sogutmanızı önden hava alıp arkadan atacak şekilde fanları tekrar düzenleyin

• Stok hızlar ile prime95 de 62 dereceyi geçiremedim. Hani Soğutucu ve hava farkını da bol keseden hesaba katarsak 66 dereceleri geçmemesi lazım

• Yüke binince voltaj 1.392'ye çıkıyor direk.
  • quote:

Yüke binince voltaj 1.392'ye çıkıyor direk.

Aynı anakartı kullanıyoruz yukarıda overclock menüsünün resimlerini verdim o şekilde aynısını yapıp 4.2 Ghz ile sıcaklık testlerini paylaşırmısın.

Program olarak "intel burn test v2.54" kullan. Programı açınca sol üstte "times to run = 1 yap" ve "stress level maximum " yap.

Hatta ben sana en güncel halini vereyim. Metin abinin söylediği birkaç değişikliği yapmıştım.
  • createemir kullanıcısına yanıt
    Bu ayarların aynısını yapıp dediğim şekilde test yaparmısın. Bu şekilde Cpu sıcaklığı 62 de.
    Sendeki soğutucuda gayet iyi 3 4 dereceden fazla fark oluyorsa montaj hatan var. Veya macunun gerçekten kötü.

Cooln quite ve c1e bilerek açık bırakıyorum. Bilgisayara yük binmediğinde film izlediğimde veya internette gezindiğimde çarpanı 7 ye indiriyor.
    Hem enerji tasarrufu hem de gereksiz ısıdan kurtuluyorum.
     AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl?

• quote:

Bu ayarların aynısını yapıp dediğim şekilde test yaparmısın. Bu şekilde Cpu sıcaklığı 62 de.
    Sendeki soğutucuda gayet iyi 3 4 dereceden fazla fark oluyorsa montaj hatan var. Veya macunun gerçekten kötü.

Cooln quite ve c1e bilerek açık bırakıyorum. Bilgisayara yük binmediğinde film izlediğimde veya internette gezindiğimde çarpanı 7 ye indiriyor.
    Hem enerji tasarrufu hem de gereksiz ısıdan kurtuluyorum.
     AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl?

Bende cool n quiet gibi seçeneklerden 3 tanesi gözüküyor. Hocam iki defa montaj yaptım yine ısılar değişmedi. Ayrıca 1.416v çok fazla değil mi ? Orjinal soğutucuyu Vatan'da takmışlardı onda BF3'de kasa yan kapak açık 70i görüyodum, bununla 65i görüyorum pek avantajı olmadı. Şimdi overclock var haliyle daha fazla ısınıyor.

Bir seferinde 1.42'ye kadar çıkmıştı voltaj onda da çekirdek sıcaklıkları işlemci sıcaklığı ile yarışıyordu resmen.

• m5a97 r2.0 anaartımla ilgili bir şey sormak istiyorum. Ben ne yaparsam yapayım. İşlemci voltajı benim verdiğimin dışında hareket ediyor. Örneğin manuel mod ile 1.38 volt veriyorum. Aida programı ile baktığımda 1.41 gibi değerler okuyorum.
    Bu olayın llc ile ilgisi var mı ? veya hangi menüden kaynaklanıyor.
  • arkadaşlar resimdeki ayarlarda calıştırdığımda yaklasık 5 dk stabil olarak prime95 de kullanabiliyorum. sonra mavi ekran hatası alıyorum. cpu derecesi 68 69 derece cekirdeklerde 51 53 derecelerde oluyor kapanmadan önce.

sistem fx 8320
    m5a97 r2.0
    cooler master 120v sıvı sogutma
    hyperx 4x2 1600
    asus r9 270x
    cooler master b700 psu

AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl? AMD FX-8320 değerlerim nasıl?

• Sıvı soğutmada ,o voltaj ile cpu sıcaklığının 68-69 0olmaması lazım.
    Bloğun işlemciye montajında bi kasma durumu olmasın. Veya macunu çok az veya fazla sürmüş olmayasın. Bi kontrol et derim.

cpu bus frekansını 200,cpu ratio 22,5 PCIE SPREAD SPECTRUM VE SPREAD SPECTUM DİSABLED YAP.
    Dram timing controldan ,ram zamanlamalarını ,raminin olması gereken değerleri olarak,elle gir.
    1600 mhz de ram voltajı 1,5 mi,yoksa 1,65 mi olmalı. Web sitesi ve cpuzdan bi kontrol et. Bildiğim kadarıyla çoğu HYPERX Kingstonlar, o hızda 1,65 voltaj stiyor.
    cpu/nb load line calibrationuda enabled yap.
  • Dediginiz degerleri yaptim fakat gene cpu 70 cekirdek58 60 dereceleri buluyor. Sorun ney acaba. Stok degerlerde yani o.c. siz cpu 50 53 cekirdekler 35 37 derece max. Olarak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.