Şimdi Ara

AMD FX-8320 değerlerim nasıl? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: dast710

Dediginiz degerleri yaptim fakat gene cpu 70 cekirdek58 60 dereceleri buluyor. Sorun ney acaba. Stok degerlerde yani o.c. siz cpu 50 53 cekirdekler 35 37 derece max. Olarak.

Mavi ekran olayı çözüldümü,makina stabilmi yani.

Eğer stabilse, bence soğutucuyu tekrar söküp bi daha monte edin. Monte ederken de önce blok montajını yapın.
  • Mavi ekran vermiyor, pime 95 testi basladiktan 10 dk sonra bilgisayar donuyor. Macunu fazla surmus olma ihtimalim varmidir sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dast710

Mavi ekran vermiyor, pime 95 testi basladiktan 10 dk sonra bilgisayar donuyor. Macunu fazla surmus olma ihtimalim varmidir sizce

10 dk testi hatasız götürmesi iyi.10 dk sonunda donma olayı, işlemcinin aşırı ısınıp ,o.c .nin stabilitesini bozmasından.

Şu soğutucuyu sök,gayet ince,ancak hiç metal yüzey görünmüyecek şekilde tekrar macunla, önce bloğu . çapraz şekilde sıkarak montajla.
  • Ben 8320'yi aşağıdaki anakartla 4.2'de çalıştırıyorum.
    Tam yüke girdiğinde voltaj olarak 1.43 falan gösteriyor.

Yaklaşık 7 aydır böyle kullanıyorum.
    Soğutucu olarak da 212 Evo kullnıyorum.

10 dk prime 95 testi sonunda herhangib bir hata da almıyorum. Çekirdekler maksimum 56,işlemci de 67 derece oluyor.
    Oyunlarda ise çekirdekler maksium 39,işlemci 48-49 derecelerde dolaşıyor.

Not: İşlemci tam yük altına girdiğinde çarpan düşürme gibi bir olay yaşanmıyor.

Acaba 1.43 voltaj çok mu fazla?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Divx Planet

Ben 8320'yi aşağıdaki anakartla 4.2'de çalıştırıyorum.
    Tam yüke girdiğinde voltaj olarak 1.43 falan gösteriyor.

Yaklaşık 7 aydır böyle kullanıyorum.
    Soğutucu olarak da 212 Evo kullnıyorum.

10 dk prime 95 testi sonunda herhangib bir hata da almıyorum. Çekirdekler maksimum 56,işlemci de 67 derece oluyor.
    Oyunlarda ise çekirdekler maksium 39,işlemci 48-49 derecelerde dolaşıyor.

Not: İşlemci tam yük altına girdiğinde çarpan düşürme gibi bir olay yaşanmıyor.

Acaba 1.43 voltaj çok mu fazla?

evet 4.2ghz için 1.43v biraz fazla olmuş lakin anakartına göre değişebilir bu voltajlar.yine de biraz voltajı düşürüp deneme yapın ya da voltajı değiştirmeden işlemci hızını biraz yukarı alın 4.4 niye olmasın mesela o voltajla ama bu da işlemciye göre değişen bir şeydir bende o voltajda çıkar sizde çıkmayabilir.daha yeni üretim 8320'ler daha iyi çıkıyor eskiden alınmış 8320'ler ile 4.2 4.3 üzerine çıkmak sorun olabiliyor bu yüzden denemeler yapmanız lazım.düşük sayılabilecek voltajlar olduğu için işlemciye zarar vermezsiniz bu denemelerde.

• Çıldırmak üzereyim. FX 8320'yi bir türlü 4 Ghze sabitleyemiyorum ya. Voltaj default 1.380'di onu 1.392 civarına getirdim hala prime 95 te 2 dk olmadan donuyor. Ne yapmam gerek?

Edit: Sanırım yaptım sonunda. Tüm değerleri Default'a getirdim. Daha sonra anakartın modunu Performance'a ayarladım. RAM hızını 1600 MHz, çarpanı 20.0 ve Turbo Core'u Disable yaptım. Şimdi işlemci 4.0 GHz ve Prime 95'te hata vermeden gidiyor. Nasıl oldu anlamadım. Diğer türlü birçok değeri değiştirdiğim için mi hata alıyordum? Şimdi yaptığımda bir sorun olur mu ya da? İşlemci Max 45 dereceyi gördü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigoro -- 24 Mayıs 2014; 15:35:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

O anakartın EVO sunu, ASUS M5a99x EVO sunu,MSI ,Gigabyte, vs anakartlarıda kullandım.
    Elinizdeki kart o kadar kötü bi kart değil.
    CPU/NB Voltajını da 0.05 civarı arttırın.İşlemciye de aynı miktar voltaj verin.
    cpu ve cpu/nb load line calibration 'u enabled.
    diğer malum ayarları disabled yapın.

Forumda epey bi M5A97 R2.0 o.c konum da, var zaten.
    Ancak ,soğutucunuz sanırım stok soğutucu ,Maalesef bu soğutucu ile o.c yapma şansınız yok. 74 DERECEyüksek bi değer.. Çekirdek sıcaklığını baz alıyoruz. 65 'in üstü riskli.

İlk olarak soğutucu almak ,şart yani.

render almadınız demekki hiç :D

• Voltaj vermeden 4Ghz 8320 kullanıyorum Evo212 ile max 55 derece gördüm bu biraz fazlamı değilmi(Odam aşırı sıcak)? 4,2'ye voltaj vererek getirsem max ne kadar oynar sıcaklık?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.