Şimdi Ara

Amd FX 8350 ve CM Hyper T4 aşırı ısınma ve kapanma [FOTOĞRAFLI]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD FX 8350 işlemci kullanmaktayım. Dün akşam üzeri yüksek seste çalışan stok fanımı Cooler Master Hyper T4 ile değiştirdim. Fakat işlemci eskiye nazaran daha çok ısınıyor ve kendini korumaya alıp bilgisayarı kapatıyor.

Termal macunu fazla sürmüş olabilirim diye fanı söktüm ve işlemci üzerindeki termal macunu temizledim, soğutucu üzerindekini ellemeden geri taktım. Ama nafile; işlemci ısınıyor ve bilgisayar kapanıyor. Yalnız şunu da fark ettim; stok fan işlemcinin üstünü tamamen kaplarken Hyper T4 takınca işlemcinin köşelerinde boşluk kaldı. İnternette araştırma yapınca da birçok insan FX 8350 için Hyper T4 kullanıyor, ısınma sorunu bundan kaynaklı değil sanırım..

Fanı bu şekilde taktım. Egzoz fan havayı dışarıya, yan kapaktaki fan içeriye hava veriyor. Bu ısınma sorunu neden kaynaklanır acaba ?

• T4'ten çıkan havanın yukarı atılması gerek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SLiM_BoY kullanıcısına yanıt
    dostum o soğutucudan bende aldım fan iyi gönüyor ancak çok fazla takılma sesi yapıyor bende yapraklar sanki bir yere buruyor gbibi ama bu sadece o konumda iken fanı söküp başka fan taktım oyun oynarken 35 derecede tutuyor işlemciyi ki fan değiştirdim taktığım fan kendi fanından az üflüyor
  • Ürünü iade ettim ve yerine Zalman CNPS10X Optima aldım. Yükte en fazla 50-55 dereceyi gördüm. Boşta ise bir ara 17'ye kadar düştü

Hyper T4 ya tam oturmadığı için yeterince soğutamadı (Zalman'ın soğutucusu tam oturdu, hatta işlemci dışına bile taştı) ya da üründe sorun vardı.

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.