Şimdi Ara

AMD FX 9590 mı yoksa Intel Core i5 4690k mı?? Bi aydınlatın bilenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İkisi de yakın fiyatlarda , baktığımız zaman FX 9590 'ın özellikleri daha iyi duruyor ama mesela tomshardware sitesindeki hiyerarşi sıralamasında i5 4690k bi class üstte fx 9590'dan. Oyun için bir sistem toplamayı düşünüyorum , overclock merakım da var o yüzden güzel bi de anakart ve sıvı soğutmayla overclock da yapmayı düşünüyorum hem ekran kartına hem işlemciye. Ona göre bu işlemcilerden birini seçmeliyim işlemci için ayırdığım bütçede bunlar var 700-800 arasına 2 alternatif. Hangisini seçmeliyim? Hem overclock hem de oyun için hangisi daha iyi olur? Bi de zahmet olmazsa bilen birileri bana bunun yanına ekran kartı , ram (8 gb yeter diye düşünüyorum) , ssd (sistem ve aktif oynanacak oyunlar için 128 gb yeterli olur) , hdd (1 tb) ve anakart (o.c. için uygun) önerirse çok minnettar olurum :)

(toplamda 3000 tl civarı yani)

• cacaca0000 C kullanıcısına yanıt
    Oyunlara 8 çekirdek desteği gelsin sen görüceksin amd işlemcileri uçucakşaka neyse i5 daha stabil ve performanslıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4690k alırdım.
    (8350 den 4790k ya geçtim)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın enerjisini çeker o AMD işlemci. Düşünmeksizin İntel diyorum.
  • i5 4690K
  • Schweitz kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Şubat 2023; 18:12:23 >
  • AMD fx 9590 ı zaten dibine kadar ittirmiş 4690k daha mantıklı olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overclock merakın varsa 8320 ve güzel bir anakart al ver voltajı 9590 ı geçersin ama 9590 ile overclock yapmak için çok iyi bir soğutma lazım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FX-9590 ile i5 bir işlemciyi kıyaslamak biraz uygunsuz olmuş. Bir kere bu işlemcileri kıyaslayabilmek için benim gibi hem intel hem AMD kullanıcı olmanız lazım. FX-9590 çok üst performans alabileceğiniz bir işlemci. i7 bile rakibi değil. Zaten maliyeti (uygun soğutucu+anakart seçimi) i7 nin üzerinde. Fakat bu canavar işlemcinin i7 den en kötü yani stabil değil. Çok iyi bir uygun anakart üzerinde çok iyi bir soğutucu ile kullanılması lazım.
  • zelatum Z kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=iehrXA3n39c 4690k vs 9590
    https://www.youtube.com/watch?v=BDVcpAhegWs 4790k vs 9590

en kral i7 geçemezmiş
  • fx-9590 kullandınmı acaba bende var. i7,i5,E6700 sistem de mevcut. Aynı şekilde AMD verileride mevcut. Teoriye veya reklam kampanyalarına değil satın alıp kullanarak aradaki farkı görmen lazım.
    işlemci sistemini ve kağıda kullanıcı adını yazarak Ss atarsan sevinirim i7 hangi i7 kullandın bak orda adam oyun testi yapıyor sürüyle video var iddanı kanıtlaman lazım
    Amd nin 8350 yi rebrand edip fabrika çıkışı oc yaptığını yüksek ısı sorunu olduğunu bütün her yer yazıyor öyle fan türk kaynakları değil sürüyle kanıtlarım
    Passmark tablosu daha yukarısı zaten xeon ve soket 2011v3(ki bunlarda i7 olarak geçer )
     AMD FX 9590 mı yoksa Intel Core i5 4690k mı?? Bi aydınlatın bilenler

4790 k daha yukarda zaten farkındaysan onu baz alıyoruz i7 tavsiye ederken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 3 Mart 2015; 19:51:31 >
  • Sanki bu biraz INTEL AMD tartışmasına döndü. Zaten yazımda da belirttim ısı problemleri var, stabil değil diye. Ama iki tarafı da tarafsız incelemelisin bence. FX-9590 sistemimin detayları.

Fx-9590 İşlemci
    Gigabyte 990FXA-UD3 Anakart
    16GB Ram
    PNY quadro FX-1800 192bit ekran kartı
    120GB Samsung EVO SSD
    1TB WD HD
    Sound Blaster Recon3D Fatal1ty Professional ses kartı
    İnsanları lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zelatum

FX-9590 ile i5 bir işlemciyi kıyaslamak biraz uygunsuz olmuş. Bir kere bu işlemcileri kıyaslayabilmek için benim gibi hem intel hem AMD kullanıcı olmanız lazım. FX-9590 çok üst performans alabileceğiniz bir işlemci. i7 bile rakibi değil. Zaten maliyeti (uygun soğutucu+anakart seçimi) i7 nin üzerinde. Fakat bu canavar işlemcinin i7 den en kötü yani stabil değil. Çok iyi bir uygun anakart üzerinde çok iyi bir soğutucu ile kullanılması lazım.

Ben stabilitesi sözlerinizi baz almadım ki İ7 rakibi bile değil lafınızı aldım
    En son olarak sadece benchmark olmasın diye oyun testini verip konuyu kapatıyorumhttps://www.youtube.com/watch?v=3JGkCFXR_9E

Dipnot:8350 den bu sisteme geçtim onuda belirtirim Bf4 de 10-15 fps fark atıyor yaklaşık bazı oyunlarda ara daha da açılıyor Ki i5 4460 kullanıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.