Şimdi Ara

AMD'nin Laneti (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008'den beri ati kullanıyorum buanlatılanlarkadar sorunum olmadıen fazla temiz bir format atıp kurmuşumduroda taş çatlasın 2 defa olmuştur,bazıları bilerek abartıyorlar ama bukonuyu açan arkadaş için söylediğim birşey değil
  • Kime göre neye göre çöp yapmayın Amd fx 4100-8320 işlemci kullandım, ekran kartı olarak Hd7850 kullandım ve R9 280 kullanmaya devam ediyorum şans işi herhalde ben hiçbir ürününde sorun yaşamadım. O zaman nvidia kartlar coil whine ile inliyor onlarıdamı çöp ilan edelim ??
  • hd5570 var sorunsuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amd çöp değil sen ihtiyacına göre düşük model almışsındır belki. ben 7870 hawk ile ryse son of rome high ayarda full hd gram kasmadan 45-60 fps oynayabildiysem, geniş steam kütüphanemde beni yolda hiç bırakmadıysa çamur atmak gereksiz arkadaş. gün geçtikçe performans düşmesi bir yana ciddi oranda artıyor. aynı nesilden kartlara sahibiz 7 serisi deyince ortak sürücü iner, bu seri içerisinde 7970 de var unutma. öyle birşey olsa herkes isyan ederdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: lenitolepe

Herkese merhaba arkadaşlar. Asus HD7790 DCUII ekran kartına sahibim. Aldığım zamanlarda f/p ürünü olan bir karttı ve burdaki arkadaşlar önerdi bana. Q8300 işlemcisiyle birlikte idare edecek bir kart önerdiler sağolsunlar. Başta herşey güzeldi ve memnundum. Fakat sonrasında problemler yapmaya başladı.

Oyun içi video çekip paylaşan biriyim. Amd'nin bi tür özelliği varmış, onu kullanıyorum video çekiminde. Gayet güzel bir şekilde çekimlerimi yapıyordum. Fakat her güncelleme sonrası çekim yapamamaya başladım aynı oyunları. Bu da yetmezmiş gibi oyun performansları düştü.

Şimdi ise, sabrımı artık taşıran problem, videoların renksizleşmesi. Biliyorsunuz yeni versiyone geçti farklı isimle AMD'nin programı. Videolarım renksiz olmaya başladı. Biraz kurcaladım programı ve düzelttim. Renkler gerti geldi. Derken yine aynı problem oldu. Yine aynı ayarları yapmak için açmaya çalışıyorum programı. Saatin yanına simgesi geliyor, gidiyor. Birşeyler oluyor filan. Ayrıca farklı oynatıcılarda da denedim sorun aynı. Oynatıcılarda sıkıntı yok.

Anlamadım gitti. Her ürünü güncel kullanan biriyim. Benim bildiğim, güncellendikçe her ürün daha çok hatalarından arındırılır ve performansı iyileştirilir imkan verdiği şekilde. Fakat amd'nin güncellemeleri geri götürüyor sanırım. Ekran kartında bir arıza olduğunu sanmıyorum. Ara sıra bilgisayar tam ekran video ve oyun sırasında reset atıyor fakat ekran kartından mı emin değilim.

Kısacası sanırım eski nesli göz ardı ediyorlar. Malesef şu anda donanımları değiştirecek imkanım yok. Ama imkanım olduğu zaman bir daha amd ürünlerini almayı düşünmüyorum.

Her zaman söylerim. Bir ürün çıkıyor. 1 sene dolmadan çok büyük fark yaratmayacak özellikleri yeniden lanse ediyorlar. Directx12 destekli kartlar ile directx11 destekli kartlar arasındakini anlarızda aynı şeyleri abartarak lanse ediyorlar..Malesef biz tüketiciler tekrardan alıyoruz. Eğer biz tavır koysak gerçekten böyle bir duruma düşmeyiz. Örnek veriyorum Apple ürünleri

Benim 2009/10'da topladığım 2 tane sistem AMD/Ati ürünleriydi. Yalan yok gerçekten hakkını yememek lazım. Düşük beklentim olduğu için 2014'e kadar Sorun yaşamadım. Oyunlardaki grafikler optimizasyonlar, monitör hz olayı girdiğinde eksik olduğunu çok iyi bir şekilde fark ettim. sistemim 1090T AMD 2x 6990 HD radeon 5770 crossfire vapor-x kullandım. İşlemcilerin bir tanesini anakartları arkadaşlarıma falan yolladım. Hala kullanıyorlar sorunsuz şekilde... ultra high middle low gibi seçenekler sunulsa Benim gözümde AMD middle'ı geçemez. Şuan intel kullanıyorum. R9 290X'ı en kısa zamanda Nvidia yapacağım. tartışmaya açıktır. 9 Aydan beri intel kullanıyorum

Ek olarak ne kadar çok eksi yiyeceğimi tahmin edebiliyorum. Unutmayın gsync destekli monitörüm olmasına rağmen R9 290X kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 2 Ocak 2015; 17:47:04 >

• qaanx kullanıcısına yanıt
    Bios güncel. Üstüne birçok format attım, yeniden yeniden yükledim ama nafile. Ara kartları görmezden mi geliyorlar acaba?
  • Yüksek verimliliğe sahip olan kartlara destek veriyorlar sanırım. 7790 gibi ara-orta model olan bir kartı göz ardı ediyor olabilirler. Müşterisi çok olan kartlara daha çok destek veriyor olabilirler.

Dediğim gibi q8300 işlemcisine dar boğaz etmeyecek şekilde öneri istedim, burdaki arkadaşlar öneriyi vermişlerdi. İlk başlarda iyiydi, sorunsuzdu. Sonra batmaya başladı. Videoların renksizleşmesi nedir? Daha yeni açtım bilgisayarı bakarım şimdi yine renksizleşme sorunu var mı diye. Dün bi daha kurulum yaptım öyle düzelmişti. Umarım bi daha olmaz.

Ayrıca genel olarak söylendiği üzere, amd sürücülerinde hep bi problem oluyormuş. Böyle şansa kalacaksa işimiz yandık valla.

Bu sorunların driverdan olmadığı yönünde söyleyen arkadaşlar var. Peki ne bu sorun? Defalarca format attım, aynı oyunları oynamaya çalıştım, çekim yapmaya çalıştım. Git gide daha beter hâl aldı. Ayrıca son zamanlarda videolarda renksizleşme sorunuda oldu. Nereye kadar devam edecek merak ediyorum.

Yorumlarınız için teşekkürler.

• yıllardır amd kullanıyorum bi bende mi olmuyor sürücü problemleri yada siz bilgisayar kullanmayı bilmiyorsunuz

işlemcide intel ekran kartında amd
  • Lahneti
  • Bilgisayar kullanmayı bilmemekle, sürücüyü nasıl bağdaştırdın anlayamıyorum. Sürücülerde sıkıntı varsa kullanıcı ne yapsın?
  • bi sizin sürücülerde mi sıkıntı oluyor arkadaş?beceremiyorum demiyorsunuz da.
    neyse.amdnin lahneti diye başlık açan birinden de ne bekliyorsam artık bende.
  • Sistem yazilim olarak sismistir Alkah bilir abudik gubidik seyler vardir sonra amd cop

• quote:

Orijinalden alıntı: potur

Sistem yazilim olarak sismistir Alkah bilir abudik gubidik seyler vardir sonra amd cop

2 milyar verdim bilgisayar aldım açılmıyor amd çöp diyen gördüm. Windows kurmamış... Ne olduğunu bile bilmiyordur zaten.

Bu arada aldığı bilgisayarda ancak gta vice city oynar ama öyle bir konuşuyor ki sanki dünya onun biz kiracıyız.

• quote:

Orijinalden alıntı: OmC43

quote:

Orijinalden alıntı: potur

Sistem yazilim olarak sismistir Alkah bilir abudik gubidik seyler vardir sonra amd cop

2 milyar verdim bilgisayar aldım açılmıyor amd çöp diyen gördüm. Windows kurmamış... Ne olduğunu bile bilmiyordur zaten.

Bu arada aldığı bilgisayarda ancak gta vice city oynar ama öyle bir konuşuyor ki sanki dünya onun biz kiracıyız.

• Nvidia dan ani bir hamle ile AMD ye geçtim.

İkisi arasındaki en bariz fark Catalyst in ile Nvidia Control Panel e oranla çok kullanışsız kalması. O menü yapısı olsun, grafik ayarlarındaki açıklama kıtlığı olsun beni açıkçası üzdü. O temayı kafadan değiştirmeleri, ayarları daha anlaşılır yapmaları lazım. Bir de ciddi manada geforce experiance ı gözüm aramadı değil, muadili game evolded gibi bir programı da istediğim oyunda kayıt etkinleştirmesini görmüyor. Bu bir sorun değil ama eksiklik. Sorun apayrı bir konu.

Onun dışında sorun yaşamadım 270X gibi bir kartla. Asus un 7790 ı sorunlu cıktı zaten piyasaya, şöyle genelleme yapanlara da sinir oluyorum. Bi o kullanıyor AMD yi bi sorun olunca "çöp".

Nvidia ile sorun yaşamadım mı yaşadım, bir ara BF3 te ekran renk karmaşası yaşattığı bir sürücü vardı, bayağı da mağdur kullanıcı olmuştu, şimdi ben de mi buna çöp diyeyim?

• sizin kartınızdan daha eski bir kart olan sapphire hd 5850 kartım vardı. şu an kullanmıyorum arkadaşıma verdim. ne bir şikayet duydum ne de ben yaşadım. bazı çıkan oyunlarda gpu kullanımı düşük olur buna bağlı olarakta düşük fps alırdım ama 1 haftaya kalmaz sürücü çıkar ve sorunu düzeltirlerdi. şimdi bile bir sorun çıkmadan her oyunu oynuyor ve ne driver ne de kartın direk olarak kendisi ile ilgili bir şikayet duymadım, arkadaşım çok oyun oynayan birisi hemde. biz mi yoksa siz mi kullanmayı bimiyorsunuz anlayamadım
  • Oh şit men, lahnet girsinn.

Bence cünüplük sende, amd sıradan birine ah vah etmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

Oh şit men, lahnet girsinn.

Bence cünüplük sende, amd sıradan birine ah vah etmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kimsede dememiş aga lahnet nedir diye ?
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    Yukarıda geyiği yapılmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.