Şimdi Ara

AMD'nin Laneti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Adam haklı yalnız
    Bende Amd kullanıyorum hem işlecide hem gpuda ama bi sıkıntı yok.
  • kullandığınız program?
  • redoracle R kullanıcısına yanıt
    Bende de öyle. Bende de sıkıntı yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • potur kullanıcısına yanıt
    .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi letingo -- 10 Ekim 2021; 2:47:4 >
  • ........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi letingo -- 10 Ekim 2021; 2:47:12 >
  • Dizustun de ve Masaustunde hem grafik kartı hemde işlemci olarak yaklaşık 4-5 senedir amd kullanıyorum bu forumda dile getirilen problemlerin daha birini bile yaşamadım.. Ne ısınma sorunu ne driver problemleri vs.. Sorunların çoğu bence ya kullanıcı kaynaklı ya da bir marka kimliği altında kendi aidiyet duygularını tatmin etmeye çalışan yaşı küçük kardeşlerimizin attığı iftiralardır :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 yildir hd5850 kullanirim sifir sorun hep performans sene 2015 yeni oyunlari daha yuksek ayarlarda full hd oynarim , cok düşündüm bu amd antipatisi ne kazandiriyor diye bu kadar komik yorumlar görmedim, yine 4 yildir kullandığım phenom 2 955 islemci ucuyor resmen simdi siz sayfalarca amd ye dayandiniz diye ben vazmi gecerim asla 500 tl lik amad ürününü 2 kat fiyatli muadilleri karsilastiracak kadar komik insanlarin olduğunu bilmesem bu yazdiklarini ciddiye alicamda , elektronik sans işi ok ama saplati çok kötüdür kurtulun derim bu dertten :)))))

Bu ara yardimmi istedin icinimi kustun amd ye???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HumWE -- 14 Ocak 2015; 22:05:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: potur

Sistem yazilim olarak sismistir Alkah bilir abudik gubidik seyler vardir sonra amd cop

bide demiyorlar amd çok güç tüketiyor tdp çok yüksek diye
    http://i.hizliresim.com/vQP2Gm.jpg
    http://i.hizliresim.com/5oyl0D.gif

• Cahil cüheyla olmadığınızı söyleyip buradakilerden aldığınız yardım sonucunda bozuk bir serinin kartını almanızı nasıl açıklayabilirsiniz peki?

Kimseyi cahillikle suçlamıyorum, sonuçta bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Siz yanlış bilgiyi artık kimden aldıysanız ve ona da uyduysanız bu durumda çok da konudan haberdar değilsiniz demektir.

2 kartı da kullanmış biri olarak hangisi derseniz Nvidia derim, yazılım sorunu değil. Kullanışlı bir sürücü arayüzüne sahip olması ve bir kaç yazılım konusundaki AMD ye oranla üstünlüğünden ötürü. Ama bu AMD yi kötü ya da çöp yapmaz. Zaten fiyatlar aradaki farkı nispeten kapatıyor. FP ürünü olarak AMD tartışmasız en iyi durumda.
  • Vallaha ben bu hata yaşayanlara şaşıyorum intel de kullandım amd de invidia da kullandım ve Son 4 senedir amd kullanıyorum ve bu süre zarfında hiç bir eksiğini görmedim. Benmi çok amatör kullanıyorum bu pç yi yoksa millet mi çok aşırı Pro oldu bu konuda anlayamıyorum. Yaptiklari ve yapacaklari belli olan Elektronik bir üründen ne kadar çok şey bekliyorlar böyle..

• Ne 100 kişiden 99 u sorun yaşamıyor diye kart sorunsuz dur, ne de 100 kişiden bir kaçı sorun yaşıyor diye genel anlamda sorunlu denebilir.
    Bu konuda çözüme ulaşmak lazım ulaşılamıyor ise "sen kullanmayı bilmiyorsun" deyip de kenara çekilmek olmaz.
    Adam problem yaşıyor ki buraya yazmış. Başka biri sorun yaşamıyor diye "amd kraldır candır, problem kartta değil sendedir" gibi benzetmeler çok saçma.
    Bu konuda çözüm eski sürücüleri kullanmak gibi. Yeni sürücü daha iyi olması lazım evet ama değil ise zorlamaya da gerek yok yükleyin eskisini gitsin. Hatta kullandığınız sürücüde sorun yaşamıyor iseniz yeni sürümde yeni ilginizi çeken bir özellik eklenmiyor ise yüklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoburPirana -- 15 Ocak 2015; 16:24:16 >
  • Sorunlu parti olan HD7790 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 128Bit ekran kartından aldım 13 ay önce, en güncelini değil de iki sürücü öncesini yükleyince mis gibi çalışıyordu. Güncellerde mavi ekran veriyordu, bir kere über ısınıp sistem kapandı.
    Netice itibariyle, o zaman 500 TL ve üzeri bütçe ayıramadığım için tam 300,1 TL'ye aldım ekran kartını (fiyat/performansın doruk noktası). Sürücü konusunda da kuzenimle görüşmelerim sonucu olumlu sürümü bulduğumuz için çekinmeden sipariş ettim (kendisi de aynı partiden almıştı, düzgün çalışan sürücüyü keşfetti). Hala kullanıyorum (nazar değmesin :D).
  • Arkadaslar öncelikle Merhaba , farklı bir konu acmaktansa AMD üzerinden bir sorum olacak sizlere . Benim ekran kartım 2gb fakat driver güncel olmadıgı icin 786 mb gözüküyor . Aygıt yönetisinde de 2 farklı ekran bileseni gösteriyor . Ben hangisini güncellersem en güncel ve verimli sekilde bilgisayarımdan yararlanabilirim ? en güncel driver ' ın en güncel linkini atarsanız sevinirim iyi forumlar
    AMD'nin LanetiAMD'nin Laneti

• Öneri almak için cahil mi olmak gerekir? Araştırabilirdim bende. Fakat burda hali hazırda çokça araştıran ve donanımlarla çok içli dışlı olan bireylere sormak istedim. Öneri almakta suç oldu, pes doğrusu.

Anlayamadığım birşey var. Defalarca format attım ve en güncel sürümü yükledim diyorum. Konuyu açtığımda, videolarda renksizlik sorunu oldu diyorum ve farklı oynatıcılarda denedim sorun aynı diyorum. Anlatıyorum anlatıyorum. Adam gelmiş bana, bilgisayarı abuk sabuk programlarla doldurmuşsundur, ondandır diyor.

Şimdi ne diyeyim arkadaş? Daha nasıl izah edeyim? Bir de çamur atanlara destek oluyorlar. Bu kadar olmaz cidden.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.